۰۲۱۷۴۶۳۴
غار کارائین در تور آنتالیا، غاری با رد پای انسان های ماقبل تاریخ!

غار کارائین در تور آنتالیا، غاری با رد پای انسان های ماقبل تاریخ!

غار کارائین یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری آنتالیا است. غار کارائین که در نزدیکی آنتالیا واقع شده است، غاری است که محل زندگی اجداد انسان های امروزی برای حداقل 25،000 سال بوده است! این غار بزرگترین غار ترکیه است و در آن نشانه هایی پیدا شده که نشان از زندگی انسان های ماقبل تاریخ دارند. امروز می خواهیم با هم گشتی در غار کارائین در تور آنتالیا بزنیم و با هم ببینیم که انسان های ماقبل تاریخ به چه سبکی زندگی می کرده اند! به شما توصیه می کنیم که ابتدا این مطلب را با دقت بخوانید و اگر احساس کردید که دیدن چنین غار جذاب و منحصر به فردی برایتان خیلی جالب است، حتما از غار کارائین دیدن کنید.

 

تاریخچه غار کارائین در آنتالیا

 

قدمت تاریخی ترین نشانه هایی که از زندگی بشر در غار کارائین پیدا شده اند، به 200،000 سال قبل می رسد! در این غار یک جمجمه پیدا شده است که بر اثر کاوش در آن مشخص شده که مربوط به یک انسان نئاندرتال بوده است! نکته جالب در مورد غار کارائین این است که بشر به مدت 25،000 سال در این غار زندگی می کرده است و این غار پستی ها و بلندی ها و دوره های مختلف زندگی بشر را به چشم خود دیده است!  حتی گفته می شود که زمانی این غار یک معبد مذهبی هم بوده است و دکوراسیونی که در آن دیده می شود، نشان از این دارد که یونانی ها به این غار در آنتالیا به چشم یک مکان مذهبی نگاه می کرده اند. در این غار چندین و چند استخوان انسان نیز یافت شده است که مربوط به دوره های مختلف تاریخی بوده اند و حتی یک سری استخوان حیوان نیز در آن پیدا شده است.

 

 

درباره غار کارائین در آنتالیا

 

غار کارائین که با نام غار سیاه آنتالیا نیز شناخته می شود، در دامنه کوه سام داگی در ارتفاع 390 متری سطح دریا واقع شده است. غار کارائین از 3 اتاق اصلی تشکیل شده است که توسط یک سری راهروهای باریک به هم متصل شده اند. برای رسیدن به غار کارائین آنتالیا باید از پله های متعددی بالا بروید که البته چون کم ارتفاع هستند، عملا بالا رفتن از آن ها کار سختی نیست. جذابیت غار کارائین آنتالیا به این است که وقتی از محوطه داخلی آن دیدن می کنید، می توانید دقیقا تصور کنید که مردم پیش از تاریخ هزاران سال قبل چگونه در آن زندگی می کرده اند. هوای محوطه داخلی غار کارائین در تور آنتالیا در تابستان ها خنک و در زمستان ها گرم است و بدین دلیل بشر در آن زندگی می کرده است که هم زمین حاصلخیزی در قسمت پایینی آن وجود دارد که در ابتدا برای شکار و سپس برای کشاورزی شرایط مناسبی داشته است و هم اینکه در ارتفاع واقع شده است و ساکنین آن از دست دشمنان در امان بوده اند.

 

 

نکات کاربردی برای بازدید از غار کارائین در آنتالیا

 

خیلی از آثار تاریخی که در غار کارائین در تور آنتالیا یافت شده اند، امروزه در موزه باستان شناسی آنتالیا نگهداری می شوند. با این حساب، بد نیست که شما بعد از این که از غار کارائین در تور ارزان آنتالیا دیدن کردید، از موزه باستان شناسی آنتالیا نیز بازدید کنید تا درک عمیق تری از تاریخ آنتالیا پیدا کنید. البته این را هم بگوییم که خیلی از آثار باستان شناسی این غار در موزه تمدن آناتولی در آنکارا نگهداری می شود و شما نمی توانید انتظار این را داشته باشید که با بازدید از موزه باستان شناسی آنتالیا، از همه یافته های باستان شناسی غار کارائین دیدن کنید. از این ها گذشته، یک سری از یافته های کوچک مثل استخوان ها و دندان های حیوانات نیز در یک موزه کوچک در نزدیکی ورودی غار کارائین نگهداری می شوند و بازدید از این موزه نیز می تواند برایتان تجربه جالبی باشد.

قیمت بلیط ورودی غار کارائین در تور آنتالیا برای هر نفر 5 لیره است. این غار همه روزه از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر (در زمستان ها 5 بعد از ظهر) به روی عموم باز است.

شما برای رسیدن به ورودی غار کارائین باید از یک مسیر شیبدار عبور کنید و از پله های متعددی بالا بروید. پس بهتر است که یک جفت کفش مناسب به پا داشته باشید تا طی کردن این مسیر برایتان ساده تر شود. علاوه بر این مساله، در این مسیر درخت کاری نشده است و شما باید یک عینک آفتابی نیز به همراه خود داشته باشید و حتما یک بطری آب نیز داشته باشید. نکته دیگر برای بازدید از غار کارائین در تور آنتالیا این است که داخل غار کارائین نورپردازی شده است. اما این نورپردازی خیلی قوی نیست و باید انتظار مواجه شدن با تاریکی را در غار کارائین داشته باشید. به شما توصیه می کنیم که یک چراغ قوه با خودتان ببرید تا بتوانید جزئیات بیشتری از غار کارائین را ببینید.

 

 

نحوه دسترسی به غار کارائین

 

غار کارائین در فاصله 35 کیلومتری شمال غرب آنتالیا و در نزدیکی روستای یوگجا واقع شده است. متاسفانه شما با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نمی توانید به غار کارائین در تور آنتالیا دسترسی پیدا کنید. در واقع تنها راه دسترسی به غار کارائین در تور آنتالیا این است که یک ماشین برای خود اجاره کنید و یا یک تاکسی بگیرید. به شما توصیه می کنیم که بازدید از غار کارائین آنتالیا را با بازدید از شهر باستانی ترمسوس که 20 کیلومتر با این غار فاصله دارد، همزمان کنید تا بهتر بتوانید از زمان خود در تور آنتالیا استفاده کنید. در نهایت بهتر است که بدانید کرایه رفت و برگشت تاکسی از آنتالیا به غار کارائین 130 لیره است.

 

۰۵ اسفند ۱۳۹۸