۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره میدان اروپا باتومی در تور گرجستان

همه چیز درباره میدان اروپا باتومی در تور گرجستان

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همه چیز درباره میدان اروپا باتومی در تور گرجستان

 

میدان اروپا یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری باتومی  است و از آن میدان های اصلی شهر است که مسلما شما هم در طول اقامتتان در تور باتومی بارها و بارها از آن عبور خواهید کرد.  از آنجایی که گرجستان در دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است، این میدان را در باتومی ساخته اند تا بر وجه اروپایی گرجستان تاکید بیشتری شود و همه با بازدید از آن بتوانند این احساس عمیق را تجربه کنند که در نقطه ای در اروپا ایستاده اند. دور تا دور میدان اروپا را ساختمان هایی فرا گرفته اند که همگی به سبک معماری اروپایی ساخته شده اند و مجموعه آن ها باعث شده است که یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری باتومی در مرکز شهر باتومی شکل گرفته شود. در واقع این میدان نشانه ای از آرزوی دیرینه گرجستان برای پیوستن به اتحادیه اروپا است و برای مردم باتومی ارزش بسیار زیادی دارد. ما در ادامه می خواهیم شما را بیشتر با میدان اروپا باتومی در  تور گرجستان  آشنا کنیم.

 

 

درباره میدان اروپا باتومی در تور گرجستان

 

میدان اروپا در مرکز شهر باتومی واقع شده است و یک مجسمه معروف به نام مجسمه مدیا را در خود جای داده است. میدان اروپا به یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری باتومی در تور گرجستان تبدیل شده است و محال است که شما به آن مراجعه کنید و تعداد زیادی توریست را در حال گشت و گذار در آن نبینید. البته خود مردم باتومی نیز برای گشت و گذار به میدان باتومی گرجستان مراجعه می کنند و مردم برای شرکت در رویدادهای مهم در آن دور هم جمع می شوند. یکی از این رویدادهای مهم که هر ساله میدان اروپا باتومی میزبان آن است، جشن سال نو است. در جشن سال نو میلادی، یک عالمه جشن و برنامه های تفریحی شاد در میدان اروپا باتومی تدارک دیده می شود که یکی از دیگری جالب تر هستند .از این گذشته، میدان اروپا باتومی همیشه فستیوال ها و جشنواره های دیگری مثل جشنواره های موزیک را هم میزبانی می کند و همه این ها با هم باعث شده است که میدان اروپا باتومی به یکی از جذاب ترین مناطق توریستی باتومی در تور گرجستان تبدیل شود.

مساله دیگری که باعث محبوبیت بیشتر میدان اروپا باتومی شده است، این است که ساعت نجومی باتومی نیز در همین میدان قرار گرفته است. این ساعت یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری باتومی است و خیلی از توریستان به خاطر بازدید از این ساعت به میدان اروپا باتومی مراجعه می کنند. در واقع باید بگوییم که ساعت نجومی باتومی یک ساعت معمولی نیست و در آن علاوه بر اینکه زمان نشان داده می شود، موقعیت خورشید، ماه، صورت های فلکی آسمانی و حتی سیاره های اصلی دیگر نیز به نمایش گذاشته می شود و حتی زمان طلوع و غروب آفتاب و موقعیت نصف النهار نیز در آن مشخص می شود.

 

 

 

نکات کاربردی برای بازدید از میدان اروپا باتومی در تور گرجستان

 

به شما توصیه می کنیم که اگر در زمان جشن سال نو میلادی در باتومی حضور داشتید، حتما از میدان اروپا باتومی دیدن کنید و حتما تا می توانید در برنامه های مفرحی که در این میدان برگزار می شوند، شرکت کنید.

توصیه دیگرمان به شما این است که تا جای ممکن غروب ها به میدان اروپا باتومی بروید و حتما از حال و هوای مثبت آن استفاده کنید و تا می توانید عکس های یادگاری جذاب در آن بگیرید.

نکته دیگری که باید درباره میدان اروپا باتومی به شما بگوییم، این است که شما به حداقل 30 دقیقه زمان برای بازدید از میدان اروپا باتومی نیاز دارید. اما هرچقدر بیشتر در آن وقت بگذرانید، مسلما احساس بهتری نصیبتان خواهد شد.

در نهایت به شما توصیه می کنیم که یک دوچرخه برای خودتان اجاره کنید و با استفاده از آن مسیر میدان اروپا باتومی را پدال بزنید. از آنجایی که میدان اروپا باتومی در مرکز شهر باتومی قرار گرفته است، دسترسی به آن کار بسیار ساده ای است و شما می توانید به راحتی با پای پیاده و یا تاکسی هم به آن دسترسی پیدا کنید. اما مسلما با دوچرخه سواری در مسیر آن می توانید حس و حال بهتری را در تور باتومی تجربه کنید.

 

 

۰۷ اسفند ۱۳۹۸

نظرات کاربران