۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره دروازه هند در تور هند

همه چیز درباره دروازه هند در تور هند

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

دروازه هند یکی از آن جاذبه های گردشگری هند است که محال است کسی در تور مثلث طلایی هند از آن بازدید نداشته باشد! اصلا محال است که کسی به دهلی برود و برای یک بار هم که شده به تماشای این دروازه مرتفع و باشکوه ننشیند و حداقل چند عکس یادگاری با آن نگیرد! دروازه هند دروازه ای است که در دهلی واقع شده است و در واقع یادبودی است از سربازانی که جانشان را در جنگ جهانی اول و جنگ سوم انگلستان و افغانستان از دست دادند و خود را فدای میهن کردند. این بنای شاخص در دهلی نو یکی از بزرگترین بناهایی است که در هند به عنوان یابود جنگ ساخته شده اند و بر روی بدنه اش نام 13،000 سرباز ثبت شده است. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره  دروازه هند (ایندیا گیت) داشته باشید و دوست دارید که بدانید چرا دروازه هند به یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری هند تبدیل شده است و می خواهید بدانید که هزینه بازدید از آن چقدر است و در کجای هند واقع شده است و راه های دسترسی به آن چیست؛ با زیما سفر همراه باشید.

 

 

دروازه هند در تور دهلی

 

دروازه هند توسط یک معمار مشهور انگلیسی به نام سر ادوین لوتینز (Sir Edwin Lutyens) ساخته شده است. او این بنا را فارغ از هیچ اعتقاد مذهبی خاصی و یا هر نوع دیدگاه فرهنگی مشخصی طراحی و ساخته است و سعی کرده که سبک کلاسیک را در آن به کار ببرد تا این بنا به یک بنای جهانی تبدیل شود. این بنا همیشه با معماری بنای طاق پیروزی پاریس مقایسه می شود و به یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری دنیا تبدیل شده است. دروازه هند 42 متر طول دارد و پهنایش به 9.1 متر می رسد. کل سازه دروازه هند از سنگ ماسه ای زرد و سرخ رنگ ساخته شده است. در نزدیکی دروازه هند، یک یابود جنگ دیگر به نام آمار جاوان جیوتی وجود دارد که به صورت دو سکو روی هم ساخته شده است و روی آن دو سکو هم یک سنگ مزار خالی تعبیه شده است . روی این سنگ مزار یک تفنگ و روی تفنگ، یک کلاه سرباز تعبیه شده است و معمولا وجود همین تفنگ و کلاه باعث می شود که هر کسی با دیدن آن، برای لحظه ای در جا میخکوب شود و حال و هوای جنگ و فداکاری سربازان هند را متصور شود.

امروزه دروازه هند نه تنها به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری هند تبدیل شده است، بلکه به یک سمبل ملی نیز بدل گشته است و مردم هند با افتخار به آن نگاه می کنند. هر ساله در روز 26 ژانویه (روز جمهوری هند)، یک رژه در دهلی برگزار می شود که از دروازه کاخ ریاست جمهوری راشتراپاتی بهاوان شروع می شود و از دروازه هند عبور می کند. بعد از گذشتن از دروازه هند، همگان به سمت بنای یادبود آمار جاوان جیوتی می روند و در آن روز یک سری تاج گل توسط نخست وزیر هند روی این سنگ یادبود قرار می گیرد.

 

 

نکات کاربردی برای بازدید از دروازه هند در تور هند

 

هر شب دروازه هند با نورپردازی از همیشه زیباتر می شود و به همین خاطر هم هست که شب ها، دروازه هند به یکی از محبوب ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری دهلی تبدیل می شود. مجموعه دروازه هند یک سری محوطه فضای سبز دارد که معمولا مردم دهلی و توریستان در آن پیک نیک می کنند و یا بادبادک هوا می کنند و مشغول بازی های گروهی می شوند. یک پارک مخصوص کودکان در نزدیکی دروازه هند تعبیه شده است که معمولا کودکان از بازی در آن استقبال می کنند و در این صورت، پدر و مادرها می توانند با خیال راحت تری به بازدید از دروازه هند بپردازند. دروازه هند در بلواری به نام بلوار راجپات قرار گرفته است. این بلوار یکی از جذاب ترین بلوارهای دهلی است و معمولا صبح ها پر از مردمانی می شود که برای دویدن در آن دور هم جمع شده اند. به شما توصیه می کنیم که یکی از روزهای اقامتتان در دهلی را با دویدن در این بلوار شروع کنید و مطمئن باشید که شما هم از انرژی مثبت موجود در آن شگفت زده می شوید.

در فاصله یک کیلومتری دروازه هند، یکی از بهترین رستوران های هند قرار گرفته است. این رستوران، آندهرا بهاوان نام دارد و غذاهای سنتی بسیار خوشمزه ای در آن سرو می شود. توصیه ما به شما این است که فرصت چشیدن طعم بی نظیر غذاهای آن را در  تور مثلث طلایی هند  از دست ندهید. یک بازار غذا نیز در نزدیکی دروازه هند برپا می شود که با نام بازار جاده پاندارا (بازار پاندارا رود) شناخته می شود. در این بازار می توانید بهترین و ارزان ترین غذاهای سنتی هند را میل کنید.

 

 

حقایق جالب درباره دروازه هند در تور دهلی

 

در بین نام سربازانی که بر روی بدنه دروازه هند درج شده است، نام یک خانم هم به چشم می خورد که در حقیقت یک پرستار بوده که در جریان جنگ از دنیا رفته است. معمار دروازه هند یعنی سیر ادوین لوتینز بناهای دیگری را هم در هند ساخته است که آن ها نیز جزء جاذبه های گردشگری هند به حساب می آیند. از جمله این بناها می توان به خانه ویکروی (کاخ ریاست جمهوری هند) در دهلی است. در نزدیکی دروازه هند جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی متعددی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به یابدود ملی جنگ (در فاصله 750 متری)، پارک کودکان (در فاصله 900 متری)، گالری ملی هنر مدرن (در فاصله 1.4 کیلومتری)، جانتار مانتار (در فاصله 2.9 کیلومتری)، کاخ ریاست جمهوری راشتراپاتی بهاوان (در فاصله 2.7 کیلومتری) و بازار چاندنی چوک (در فاصله 5.6 کیلومتری) اشاره کرد. در نهایت به شما توصیه می کنیم که چه با خانواده، چه با دوستان و چه تنهایی در تور هند شرکت کردید، حتما از دروازه هند دهلی دیدن کنید و حتما چند عکس یادگاری در کنار آن بگیرید.

 

۰۸ اسفند ۱۳۹۸

نظرات کاربران