۰۲۱۷۴۶۳۴
راهنمای بازدید از جزیره هندورابی در تور کیش

راهنمای بازدید از جزیره هندورابی در تور کیش

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

راهنمای بازدید از جزیره هندورابی در تور کیش

 

شاید شما هم با فکر به جزیره های جنوبی ایران، یاد جزیره هایی مثل کیش، قشم و یا نهایتا جزیره هنگام بیفتید. اما این بدین معنا نیست که ما در جنوب کشورمان ایران و در میان آب های نیلگون خلیج فارس فقط همین جزیره ها را داریم. خوب است که بدانید جزایر دیگری هم در جنوب ایران وجود دارد که شاید به اندازه کیش و قشم شناخته شده نباشند، اما زیباییشان وصف نشدنی است. یکی از این جزایر زیبا که اتفاقا شما می توانید در تور کیش از آن بازدید کنید، جزیره هندورابی است. امروز ما می خواهیم شما را بیشتر با  جزیره هندورابی در نزدیکی جزیره کیش  آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

 

درباره جزیره هندورابی در تور کیش

 

جزیره هندورابی یک جزیره کوچک است که حدودا 23 کیلومتر مربع مساحت دارد و درست بین جزیره کیش و جزیره لاوان قرار گرفته است. در واقع باید بگوییم که جزیره هندورابی نزدیک ترین جزیره به جزیره کیش است و شما به راحتی می توانید در تور ارزان کیش از آن بازدید کنید. جزیره هندورابی یکی از دیدنی ترین جزایر ایران است که تقریبا مسطح است و ارتفاع بلندترین نقطه آن به 45 متر می رسد. جمعیتی که در جزیره هندورابی زندگی می کنند، به 200 نفر هم نمی رسد و همین مساله باعث شده است که جزیره هندورابی یک جزیره ساده، بکر و دیدنی باشد. در جزیره هندورابی خانه های محلی سفید رنگ متعددی به چشم می خورد که جزئی از جاذبه های گردشگری هندورابی هستند. خوشبختانه باید بگوییم که هنوز صنعت گردشگری نتوانسته تاثیری بر زیبایی و سادگی جزیره هندورابی بگذارد و مسلما بازدید از جزیره هندورابی در  تور لحظه آخری کیش  برای شما هم تجربه جالبی خواهد بود. در ادامه بعضی از مهمترین جاذبه های گردشگری جزیره هندورابی را به شما معرفی می کنیم.

 

روستای تاریخی جزیره هندورابی در تور کیش

 

جزیره هندورابی یک روستای تاریخی دارد که با نام روستای هندورابی شناخته می شود. خانه های این روستا در جزیره هندورابی از جنس سنگ و گچ ساخته شده اند. البته یک سری از این خانه ها بازسازی شده اند و در میان آن ها یک مدرسه، یک فروشگاه و یک سوپرمارکت به چشم می خورد. از این ها گذشته یک سری از ویرانه های تاریخی پرتغالی ها هم در این جزیره به چشم می خورد که نشان از دورانی دارند که این جزیره در استثمار پرتغالی ها بوده است. لازم به ذکر است که مردم محلی روستای هندورابی به زبان عربی با هم صحبت می کنند. البته بعضی هایشان به زبان فارسی نیز مسلط هستند.

 

 

گورستان جزیره هندورابی در تور کیش

 

در جزیره هندورابی یک گورستان وجود دارد که در آن هم اجساد ایرانیان و هم اجساد پرتغالی ها به خاک سپرده شده است. نکته جالبی که درباره گورستان جزیره هندورابی وجود دارد، این است که نوع سنگ قبرهایی که در این گورستان به کار برده شده اند، با همه سنگ قبرهای گورستان های دیگر ایران متفاوت هستند. سنگ قبرهای این گورستان به شکلی کار شده اند که با نگاه به آن ها می توانید متوجه شوید که این سنگ قبر متعلق به یک خانم بوده یا یک آقا. چراکه در گورستان جزیره هندورابی، آقایان زیر یک سنگ قبر و خانم ها زیر دو سنگ قبر به خاک سپرده شده اند و روی سنگ قبر آن ها چیزی نوشته نشده است.

 

مسجد جزیره هندورابی در تور کیش

 

یک مسجد سنی در جزیره هندورابی وجود دارد که شما می توانید در تور کیش از آن بازدید کنید. این مسجد به سبک معماری سنتی جزیره هندورابی ساخته شده است و در ساخت آن از سیمان و خاک استفاده شده است.

 

 

سواحل جزیره هندورابی در تور کیش

 

به هر حال هر جزیره ای سواحل زیبا و خاص خودش را دارد و جزیره هندورابی نیز از این قاعده مستثنی نیست. سواحل جزیره هندورابی به آرامشی که دارند معروف هستند و اصولا کسانی از بازدید از سواحل هندورابی خوششان می آید که به دنبال کسب آرامش باشند. به شما توصیه می کنیم که اگر می خواهید برای چند ساعت هم که شده، کل دغدغه هایتان را به دست فراموشی بسپارید، حتما از سواحل جزیره هندورابی در تور کیش دیدن کنید و به هیچ عنوان فرصت تجربه سکوت بی انتهای آن را در تور ارزان کیش از دست ندهید.

 

آب انبار جزیره هندورابی در تور کیش

 

آب انبار هندورابی یکی از مهمترین سازه هایی است که در جزیره هندورابی به چشم می خورد. می توان گفت که زندگی مردم هندورابی به همین آب انبار متصل است و اگر این آب انبار نباشد، زندگی هم در جزیره هندورابی جریان ندارد. در واقع این آب انبار تنها منبع تامین کننده آب شرب در جزیره هندورابی است و در آن آب باران جمع آوری می شود تا مردم جزیره هندورابی بتوانند برای گذران زندگی در آن استفاده کنند. البته این را هم بگوییم که در جزیره هندورابی، تعدادی چاه آب و منابع آب زیرزمینی نیز وجود دارد و این آب انبار برای مواقعی است که آب چاه ها به اتمام می رسد.

 

 

کلاب تفریحی جزیره هندورابی در تور کیش

 

درست است که جزیره هندورابی و سواحلش به آرامش و سکوتی که دارند، مشهور شده اند. اما این بدین معنی نیست که شما نمی توانید در جزیر هندورابی در تور کیش تفریح کنید! خوشبختانه باید بگوییم که یک کلاب تفریحی در جزیره هندورابی ساخته شده است که شما با استفاده از امکانات تفریحی آن می توانید انواع تفریحات آبی از غواصی گرفته تا جت اسکی و حتی دوچرخه سواری در ساحل را در آن تجربه کنید.

 

تماشای لاکپشت های دریایی در جزیره هندورابی در تور کیش

 

شما می توانید با بازدید از جزیره هندورابی در سه ماهه اول سال، لاکپشت های جزیره هندورابی را ببینید. در این زمان از سال بچه لاکپشت ها از تخم بیرون می آیند و به سوی آب روانه می شوند. شاید بتوان گفت که این تصویر زیباترین تصویری است که هر کسی می تواند آن را در جزیره هندورابی در تور کیش تماشا کند.

 

 

رستوران های جزیره هندورابی در تور کیش

 

شما می توانید در رستوران کلاب تفریحی جزیره هندورابی انواع غذاهای محلی را امتحان کنید و بدین شکل تجربه کامل تری از بازدید از جزیره هندورابی در تور کیش کسب کنید.

 

هتل های جزیره هندورابی در تور کیش

 

فقط یک هتل در جزیره هندورابی وجود دارد که با نام هتل هندورابی شناخته می شود و معمولا کسانی که قصد ماندن در جزیره هندورابی را دارند، در آن اقامت می کنند. البته اکثر توریستان و مسافران در قالب تورهای یک روزه به جزیره هندورابی می روند و اقامت اصلیشان در جزیره کیش است. چراکه تورهای یک روزه متعددی از جزیره کیش به مقصد جزیره هندورابی برگزار می شوند که با شرکت در آن ها می توانید یک صبح تا بعد از ظهر عالی را در جزیره هندورابی سپری کنید و دوباره شب به هتل خودتان در جزیره کیش برگردید.

 

۱۳ اسفند ۱۳۹۸

نظرات کاربران