۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره باغ رام آگرا، باغ ایرانی تور هند

همه چیز درباره باغ رام آگرا، باغ ایرانی تور هند

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

باغ رام آگرا یکی از باغ های مغولی آگرا است که کاملا به سبک باغ های ایرانی ساخته شده است. در زمان مغول از این باغ به خوبی محافظت میشده است و به نگهداری از آن اهمیت زیادی داده میشده. اما متاسفانه وقتی که باغ رام آگرا به دست انگلیسی ها افتاد ، آن را تا حد زیادی تخریب کردند و به همین دلیل هم هست که امروزه از باغ آرام آگرا  ویرانه هایی به جا مانده است. اما باز هم با این حال، باز هم به خاطر سرسبزی جالب و زیبا و تاریخ پیچیده ای که دارد،  توریستان به آن جذب می شوند و خیلی از توریستان در تور هند از رام باغ آگرا دیدن می کنند. ما امروز می خواهیم به باغ رام آگرا در تور هند سر بزنیم و با هم نگاهی به این باغ زیبای ایرانی در هند بیندازیم. با ما همراه باشید.

 

 

باغ رام آگرا کجای هند واقع شده است؟

 

اول از هر چیزی بهتر است که موقعیت مکانی باغ رام آگرا را برایتان مشخص کنیم تا بدانید که باغ رام آگرا کجای هند واقع شده است. باغ رام آگرا (باغ آرام آگرا) در شهر زیبای آگرا واقع شده است و شما به راحتی می توانید در تور هند از آن بازدید کنید. شما از هر قسمت از شهر آگرا می توانید به راحتی با یک تاکسی به باغ رام آگرا دسترسی پیدا کنید و این باغ باشکوه، زیبا و جذاب را از نزدیک ببینید.

 

چرا باغ رام آگرا مشهور شده است؟

 

باغ رام آگرا تاریخی ترین باغ مغولی است و به خاطر سبک ایرانی که دارد، به عنوان یکی از زیباترین باغ های هند نیز شناخته می شود. طراحی این باغ نشان از سبک معماری نور جهان یعنی مادر شاه جهان دارد و زیبایی آن در زمان های گذشته، زبانزد خاص و عام بوده است. باغ رام آگرا در ماه های تابستانی سال بسیار زیبا می شود و خیلی از توریستان از آن به عنوان بهشت زمینی یاد می کنند. جوی های آبی که از میان باغ رام آگرا می گذرند، خنکی هوا را تضمین می کنند و این مساله باعث می شود که قدم زدن در باغ رام آگرا در فصل تابستان تجربه جالبی باشد. نکته جالب دیگر درباره باغ رام آگرا این است که یکی از امپراتورهای مغول (بابور) در قرن 17 در این باغ به خاک سپرده شده است، اما مقبره آن بعدها به کابل افغانستان برده شده است.

 

 

باغ رام آگرا را چه کسانی ساخته اند؟

 

باغ رام آگرا را در ابتدا شخصی به نام بار (یکی از امپراتورهای مغول) ساخته بوده، اما بعدها نور جهان (مادر شاه جهان و ملکه مغول) آن را بازسازی کرده است و آن را گسترش داده است. این باغ در قرن 18 تحت سلطه امپراتوری مارات ها درآمد و همان موقع بود که نام "رام" برای این باغ انتخاب شد. در واقع قبل از آن به این باغ، "باغ آرام آگرا" می گفتند و به همین دلیل هم هست که امروزه این باغ با دو نام "باغ رام آگرا" و "باغ آرام آگرا" شناخته می شود. این طور می گویند که امپراتور اکبر، عاشق باغبان باغ آرام آگرا می شود و وقتی که آن خانم باغبان از ازدواج با امپراتور خودداری می کند، امپراتور 6 روز در باغ می ماند و در همان جا می ایستد تا بالاخره باغبان به ازدواج به او رضایت می دهند. بر اساس این داستان، برای اینکه این امپراتور در آن 6 روز در این باغ آرام گرفته است، نام باغ را باغ آرام آگرا گذاشته بودند.

 

فضای باغ رام آگرا به چه شکلی است؟

 

باغ رام آگرا به شکل باغ های ایرانی (چهارباغ) ساخته شده است و 4 بخش مختلف تشکیل شده است. این تقسیم بندی محل گذرگاه ها و جوی های آب را تعیین کرده است و معماری و دیزاین بسیار جالبی دارد. لازم به ذکر است که بر اساس قرآن، بهشت 4 نهر دارد و به همین دلیل هم هست که باغ رام آگرا و کلا باغ های ایرانی را به 4 بخش تقسیم کرده اند تا هر بخش نشان از یکی از نهرهای بهشت داشته باشد.

 

 

قیمت بلیط ورودی باغ رام آگرا چقدر است؟

 

شما به عنوان توریست باید برای تهیه بلیط باغ رام آگرا 200 روپیه پرداخت کنید. هرچند این مبلغ برای شهروندان هند 15 روپیه است و کودکان زیر 15 سال (حتی توریستان) می توانند به رایگان از باغ رام آگرا بازدید کنند.

 

چه زمان هایی می توان از باغ رام آگرا بازدید کرد؟

 

باغ رام آگرا از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب باز است و شما می توانید در هر زمانی از روز از آن بازدید کنید. البته توصیه ما به شما این است که حوالی بعد از ظهر را برای بازدید از باغ رام آگرا انتخاب کنید تا هوا خنک تر باشد و گرمای هوا اذیتتان نکند. هرچند یک سری از توریستان ترجیح می دهند که در زمان طلوع آفتاب در باغ رام آگرا حضور داشته باشند و از آرامش این باغ استفاده کنند.

 

۱۴ اسفند ۱۳۹۸

نظرات کاربران