۰۲۱۷۴۶۳۴
دره ستارگان قشم در تور قشم

دره ستارگان قشم در تور قشم

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

دره ستارگان قشم در تور قشم

 

روزی روزگاری در جزیره قشم، یک ستاره از آسمان روی زمین افتاد و بر اثر برخورد آن به زمین، یک دره زیبا، بزرگ و رمزآلود شکل گرفت که از آن روز به بعد به آن دره ستارگان گفتند! این داستان، داستانی است که مردم قشم به آن باور دارند و به همین دلیل هم هست که نام این دره زیبا را  دره ستارگان قشم  گذاشته اند! اجازه دهید که شما را بیشتر با دره ستارگان قشم آشنا کنیم!

 

 

درباره دره ستارگان قشم در تور قشم

 

دره ستارگان قشم یکی از جالب ترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری قشم است. همان طور که گفته شد، درباره دره ستارگان در  تور قشم  حکایت های بسیار جالب و شنیدنی وجود دارد که همان حکایت ها هم باعث جذابیت هرچه بیشتر دره ستارگان قشم شده اند. البته بهتر است که بدانید، اهالی قشم خیلی هم بیراه نمی گویند و این داستانشان خیلی هم افسانه ای نیست! چراکه دانشمندان هم اقرار کرده اند که ممکن است که در ابتدای کار، دره ستارگان قشم به خاطر برخورد یک جسم کیهانی به زمین شکل گرفته باشد! هرچند شکل و شمایل عجیب و غریب صخره های دره ستارگان بر اثر فرسایش آب و باد ایجاد شده است و همه چیز هم کار آن جسم کیهانی نبوده است! اما به هر حال دلیل شکل گرفتن دره ستارگان قشم هرچه که بوده باشد، نتیجه اش یک شاهکار به تمام معنا شده است و به جرئت می توان گفت که این دره یکی از دیدنی ترین جاذبه های توریستی قشم است و تماشای آسمان پر ستاره اش تجربه ای است که آن را در هیچ نقطه ای از ایران و حتی جهان نمی توانید کسب کنید. مسلما شما هم با بازدید از دره ستارگان در زیر آسمان پر ستاره، بهتر درک خواهید کرد که چرا به این دره، دره ستارگان قشم می گویند!

 

 

داستان های جالب درباره دره ستارگان قشم

 

اهالی قشم اعتقاد دارند که هیچ کسی نباید در زمان شب از دره ستارگان قشم دیدن کند! دلیلشان هم این است که دره ستارگان قشم یک دره تسخیر شده است و ارواح و اجنه در آن زندگی می کنند! آن ها اعتقاد دارند که اگر شب ها به دره ستارگان قشم بروید، دیگر بر نمی گردید! البته یک سری از افراد در طول شب از دره ستارگان قشم بازدید کرده اند و برایشان اتفاقی هم نیفتاده است! اما یک سری از همان افراد هم می گویند که صداهای عجیب و غریبی در دره ستارگان قشم به گوششان خورده است! اما توصیه ما به شما این است که گوش به این حرف ها نسپارید و لذت بازدید از دره ستارگان در تور قشم در شب را از دست ندهید! چراکه یک توجیه علمی برای ایجاد این صداها در دره ستارگان قشم وجود دارد و آن توجیه علمی این است که وقتی باد از میان دخمه های پر پیچ و خم دره ستارگان قشم عبور می کند، یک سری صداهای عجیب و غریب و ترسناک ایجاد می شود. با این حساب می توانیم به شما این اطمینان را بدهیم که دره ستارگان قشم در طول شب هم جای امنی است و قرار نیست که روحی شما را در این دره تسخیر کند!

 

 

موقعیت مکانی دره ستارگان قشم

 

دره ستارگان قشم با ماشین حدودا نیم ساعت از شهر قشم فاصله دارد و شما می توانید به راحتی با یک تاکسی یا ماشین شخصی به آن دسترسی پیدا کنید.

 

 

رستوران های نزدیک به دره ستارگان قشم

 

حقیقت این است که در اطراف دره ستارگان قشم هیچ رستورانی وجود ندارد! اما شما می توانید یک سری رستوران محلی در روستای برکه خلف قشم در نزدیکی آن پیدا کنید. گذشته از این رستوران های محلی، یک رستوران سنتی به نام رستوران ریگو نیز در نزدیکی دره ستارگان قشم وجود دارد که آن هم با ماشین حدودا 10 دقیقه با دره ستارگان قشم فاصله دارد.

 

۱۴ اسفند ۱۳۹۸

نظرات کاربران