۰۲۱۷۴۶۳۴
راهنمای بازدید از بازار مطرح مسقط در تور عمان

راهنمای بازدید از بازار مطرح مسقط در تور عمان

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

راهنمای بازدید از بازار مطرح مسقط در تور عمان

 

بازار مطرح مسقط یکی از قدیمی ترین بازارهای جهان است و یکی از جذاب ترین بازارهای دنیا نیز محسوب می شود. در این بازار دقیقا حس و حال و هوای کارتون علاءالدین را احساس خواهید کرد و این همان مساله ای است که باعث جذب توریستان به بازار مطرح مسقط در تور عمان می شود. اگر شما هم قصد سفر به عمان را دارید، بهتر است که قبل از اینکه پایتان به شهر زیبای مسقط برسد، این راهنمای بازدید از  بازار مطرح مسقط  را مطالعه کنید تا با دید بازتری وارد این بازار زیبا در تور عمان شوید و راه خود را در بازار مطرح مسقط گم نکنید! هرچند گم شدن در چنین بازار زیبا و جالب در نوع خودش یک تجربه جذاب است و شما نباید از آن ترس داشته باشید!

 

 

 

درباره بازار مطرح مسقط در تور عمان

 

بازار مطرح مسقط در یک خیابان خیلی شلوغ واقع شده است و اصولا جای پارکینگ در آن پیدا نمی شود. با این حساب، به شما توصیه می کنیم که حتی اگر در مسقط برای خودتان ماشین اجاره کرده بودید، با ماشین شخصی به این بازار نروید و حتما با اتوبوس یا تاکسی به بازار مطرح مسقط دسترسی پیدا کنید. این بازار دو ورودی اصلی دارد که به خوبی مشخص شده اند و پیدا کردن آن ها اصلا کار سختی نیست. به شما توصیه می کنیم که قبل از اینکه از ورودی اصلی وارد این بازار شوید، از یکی از غذیه فروشی های هندی اطراف بازار یک سمبوسه و یک چای ماسالا خریداری کنید و آن ها را توشه راهتان کنید!

 

 

درباره بازدید از بازار مطرح مسقط در تور عمان

 

واقعیت این است که بازار مطرح مسقط در تور عمان یک بازار بزرگ است که گذرگاه ها و راسته های متعددی دارد. با این حساب به شما توصیه می کنیم که حس ششم خودتان را به کار بگیرید و به هر طرف که دلتان خواست بروید و اجازه دهید که در این بازار پر پیچ و خم و جذاب راهتان را گم کنید و به کشف گوشه کنار آن بپردازید. هرجایی که هم که احساس کردید دلتان می خواهد خرید کنید، از حرکت بایستید و خیلی ساده خرید خود را انجام دهید، کمی با محلی های مسقط خوش و بش کنید و بعد دوباره به راهتان در بازار مطرح مسقط ادامه دهید.

 

 

درباره خرید از بازار مطرح مسقط در تور عمان

 

بازار مطرح عمان یک بازار پر پیچ و خم است که در آن همه نوع کالایی به فروش می رسد. در این بازار می توانید انتظار این را داشته باشید که هر چیزی از کندر گرفته تا کیف های دست بافت و یا حتی زیورآلات و جواهرات در مقابل دیدگانتان سبز شوند و شما بتوانید هر نوع خریدی را در آن انجام دهید. یکی از جالب ترین بخش های بازار مطرح مسقط، بخشی به نام سوق الظلام است که به معنی "بازار تاریکی" است. این بخش از بازار مطرح مسقط، یکی از بزرگترین راسته های بازار است و سقفش با شیشه های رنگی و چوب های حکاکی شده دیزاین شده اند و حال و هوای قدیمی و تاریخی در آن حفظ شده است. به شما توصیه می کنیم که حتما در بازار به دنبال این راسته باشید و بدون بازدید از آن از بازار مطرح مسقط در  تور عمان  خارج نشوید. خوبی این بازار این است که مثل اکثر بازارهای قدیمی دیگر جهان، به صورت راسته راسته طراحی شده است و در هر قسمت از آن یک کالای خاص به فروش می رسد.

 

 

درباره اجناس بازار مطرح مسقط در تور عمان

 

در بازار مطرح مسقط در تور عمان می توانید از فروشگاه هایی که کندر می فروشند، دیدن کنید و اگر دلتان خواست کمی از آن ها را برای خودتان خریداری کنید و آن ها را در خانه تان بسوزانید تا رایحه آن خاطرات سفرتان به عمان را برایتان زنده کند! همپنین می توانید به زیورآلات فروشی های بازار مطرح مسقط بروید و از زیورآلات آن ها که عمدتا با نقره اصل عمانی درست شده اند، دیدن کنید. این زیورآلات نقره ای که از نقره های معمولی گران تر هستند و مطمئنا زیباییشان شما را هم جذب خواهد کرد. از این گذشته، می توانید به یکی از راسته های دیگر بازار مطرح مسقط بروید و در آنجا از خنجرهای عمانی دیدن کنید. این خنجرها شبیه به خنجرهای قدیمی عمانی هستند که تصویر یکی از آن ها روی پرچم عمان هم ثبت شده است. همین مساله نشان می دهد که خنجر چه نقش مهمی در فرهنگ عمانی دارد و چقدر مردم عمان به خنجرهایشان افتخار می کنند! این خنجرها همگی دست ساز هستند و توسط صنعتگران حرفه ای درست می شوند و به همین دلیل هم هست که در مغازه های زیادی در بازار مطرح مسقط، برای فروش خنجر گذاشته اند!

 

 

نکات کاربردی برای خرید از بازار مطرح مسقط در تور عمان

 

یادتان باشد که بازار مطرح مسقط یک بازار سنتی است و مثل هر بازار سنتی دیگری، تخفیف گرفتن و چانه زدن در آن آزاد است! به شما توصیه می کنیم که برای خرید از بازار مطرح مسقط تمامی مهارت های چانه زنی خودتان را به کار بگیرید و به خرید و تخفیف گرفتن در این بازار به چشم یک تفریح نگاه کنید! البته بهتر است که بدانید قیمت اجناس بازار مطرح مسقط آنچنان بالا نیست و مطمئنا شما هم از دیدن قیمت اجناس آن ها شگفت زده می شوید. اما به هر حال باز هم شما می توانید با تخفیف گرفتن قیمت آن ها را برای خودتان کمتر کنید و بدین شکل خرید مقرون به صرفه و ارزان تری را از بازار مطرح مسقط انجام دهید!

در نهایت به شما توصیه می کنیم که در انتهای خرید، غذایتان را هم در همین بازار مطرح مسقط میل کنید و مطمئن باشید که شما هم شیفته طعم بی نظیر غذاهای سنتی عمانی در این بازار جذاب می شوید.

 

 

۱۵ اسفند ۱۳۹۸

نظرات کاربران