۰۲۱۷۴۶۳۴
نکاتی که باید قبل از اقدام برای مهاجرت به کانادا بدانید

نکاتی که باید قبل از اقدام برای مهاجرت به کانادا بدانید

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

نکاتی که باید قبل از اقدام برای مهاجرت به کانادا بدانید

 

آیا شما هم در حال برنامه ریزی برای مهاجرت به کانادا هستید؟ آیا شما هم رویای زندگی در کانادا و کار در کانادا را دارید و می خواهید هر چه زودتر برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنید؟ در این صورت به شما توصیه می کنیم که لحظه ای تامل کنید و قبل از اقدام برای  مهاجرت به کانادا  این مطلب را با دقت بخوانید. چراکه ما در ادامه می خواهیم چند نکته مهم درباره مهاجرت به کانادا به شما بگوییم که باید حتما قبل از اقدام برای مهاجرت به کانادا از آن ها مطلع باشید.

 

اول از همه، مشخص کنید که کدام روش مهاجرت به کانادا برای شرایط شما مناسب است

 

برای مهاجرت به کانادا روش های مختلفی وجود دارد که هر کدامشان مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. برای مثال بعضی از روش های مهاجرت به کانادا نیاز به معرف دارند و بعضی دیگر نه. با این حساب شما باید ببینید که کدام یک از برنامه های مهاجرتی کانادا با شرایط شما جور در می آید. به شما توصیه می کنیم که در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید تا از ابتدا راه مناسبی را برای اخذ اقامت کانادا انتخاب کنید تا وقت و هزینه تان هدر نرود.

 

 

حتما از مشاوره کارشناسان اخذ اقامت کانادا استفاده کنید

 

نکته ای که باید درباره مهاجرت به کانادا بدانید، این است که شما به تنهایی نیز می توانید برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنید و خودتان مراحل آن را پیش ببرید. اما با این حال مسلما استفاده از توصیه های یک کارشناس زبده  آژانس مسافرتی زیما سفر  می تواند به شما در پیشبرد سریع تر و راحت تر مراحل اخذ اقامت کانادا کمک کند. به شما توصیه می کنیم که با کارشناسان قابل اعتماد زیما سفر در این زمینه صحبت کنید تا به سوالات شما درباره اخذ اقامت کانادا کمک کند و مطمئن باشید که هیچ وقت از این کار پشیمان نمی شوید.

 

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا را از قبل آماده کنید

 

ممکن است که آماده کردن بعضی از مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا زمان بر باشد. با این حساب بهتر است که از قبل نسبت به آماده کردن مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید و این کار را به روزهای نهایی موکول نکنید.

 

حتما مدارکتان را چند بار بررسی کنید

 

بعضی از متقاضیان اخذ اقامت کانادا به این دلیل ریجکت می شوند که نقصی مدارک دارند. به شما توصیه می کنیم که اصلا ریسک نکنید و خوب درباره مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا مطالعه کنید و حتما بارها و بارها مدارک خودتان را بررسی کنید تا همه چیز درست پیش برود.

 

 

یک چک لیست از کارهای باقی مانده تان برای اخذ اقامت کانادا تهیه کنید

 

حتما مراحل اخذ اقامت کانادا و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا تهیه کنید و سعی کنید که به ترتیب هر کدام از مراحل را طی کنید. توصیه ما به شما این است که تا جای ممکن ذهنتان را مرتب کنید و سعی کنید که مراحل مهاجرت به کانادا را بدون نقص طی کنید.

مهلت نهایی آماده شدن مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا را در نظر بگیرید. یادتان باشد که شما برای آماده کردن هر کدام از مدارک یک مهلت مشخص دارید و نباید زمان را از دست بدهید. مثلا ببینید که تا چه زمانی باید مدرک زبانتان آماده باشد و تا چه زمانی می توانید دعوتنامه تان برای مهاجرت به کانادا را آماده کنید.

 

خودتان را برای مصاحبه با اداره مهاجرت کانادا آماده کنید

 

ممکن است که اداره مهاجرت کانادا بخواهد بداند که شما در گذشته چه کارهایی را انجام داده اید و ممکن است که سوالاتی از شما بپرسد. به شما توصیه می کنیم که در مورد 10 سال گذشته تان فکر کنید و سعی کنید که یک رزومه نوشتاری از 10 سال گذشته خود تهیه کنید و دقیقا بدانید که در چه زمانی در حال تحصیل بوده اید، در چه زمانی کار کرده اید و یا حتی چه سفرهایی رفته اید و دلایل سفرتان چه بوده است. چراکه در این صورت، هر سوالی که افسر اداره مهاجرت به کانادا از شما بپرسد، می توانید به خوبی سوالش را پاسخ دهید.

 

 

در مورد تغییرات شرایط خود در طول پروسه اخذ اقامت کانادا با افسر اداره مهاجرت به کانادا صحبت کنید

 

یادتان باشد که اگر در بازه زمانی اقدام برای اخذ اقامت کانادا شرایطتتان تغییر خاصی کرد، باید آن تغییرات را به اداره مهاجرت به کانادا بگویید. مثلا اگر آدرستان تغییر پیدا کرد، مدرک دانشگاهی جدیدی گرفتید و یا حتی اگر یک فرزند جدید به خانواده تان اضافه شد، باید این تغییرات را به اداره مهاجرت به کانادا اطلاع دهید. لازم به ذکر است که برای این کار می توانید از پلت فرم آنلاین اداره مهاجرت به کانادا استفاده کنید.

 

هیچ وقت برای اخذ اقامت دائم کانادا دروغ نگویید

 

یادتان باشد که دروغ گفتن در پروسه اخذ اقامت کانادا می تواند به کل شانس شما را از بین ببرد. نکته ای که باید بدانید، این است که گفتن حتی یک دروغ کوچک در پروسه اخذ ویزای کانادا می تواند عواقب جدی قانونی داشته باشد.

 

 

یک فتوکپی از مدارک خود تهیه کنید

 

به شما توصیه می کنیم که از هر مدرکتان یک فتوکپی تهیه کنید و آن ها را نزد خودتان نگه دارید. شما هیچ وقت نمی دانید که این فتوکپی ها چه زمانی به کارتان می آیند، اما با این حال ایده بدی نیست که آن ها را داشته باشید تا در روز مبادا بتوانید از آن ها استفاده کنید.

 

با اشخاص دیگری که در حال مهاجرت به کانادا هستند، مشورت کنید

 

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید، این است که شما اولین کسی نیستید که برای اخذ اقامت کانادا اقدام کرده است و آخرین نفر هم نخواهید بود. در واقع همین حالا هزاران نفر دیگر هم هستند که در موقعیت فعلی شما قرار دارند و می خواهند که در کانادا زندگی کنند. با صحبت با این افراد می توانید هم آرامش بیشتری کسب کنید و استرس های اضافه را از خودتان دور کنید و هم اینکه اطلاعات بسیار جالبی درباره اخذ اقامت کانادا کسب کنید.

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای کانادا.

۳۱ فروردین ۱۳۹۹

نظرات کاربران