۰۲۱۷۴۶۳۴
هزینه سفر به تایلند

هزینه سفر به تایلند

تایلند یکی از جذاب ترین مقاصد مسافرتی قاره آسیاست و نه تنها مردم آسیا، بلکه مردم قاره های دیگر از جمله اروپا و آمریکا نیز شیفته اش هستند. به همین خاطر هم هست که تایلند به یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا تبدیل شده است و در سراسر سال جذب توریست دارد. جالب است که بدانید سوالی که ذهن اکثریت مسافران تایلند را قبل از سفر به تایلند به خود مشغول می کند، این است که هزینه سفر به تایلند چقدر است. در واقع این سوال یکی از پر تکرارترین سوالاتی است که در مورد سفر به تایلند پرسیده می شود. با این حساب اگر شما هم قصد سفر به تایلند با تور تایلند را دارید، به احتمال زیاد این سوال دغدغه ذهنی شما هم باشد. احتمالا شما هم دوست داشته باشید بدانید که هزینه های سفر به تایلند به چه شکل است و شما با چه بودجه ای می توانید راهی تایلند شوید. ما می خواهیم این سوال شما را پاسخ دهیم.

 

 

قیمت تور ارزان تایلند

 

اولین کاری که شما برای سفر به تایلند باید انجام دهید، این است که یک تور ارزان تایلند برای خود رزرو کنید. به شما توصیه می کنیم که حتما قیمت تورهای تایلند را از چند جای مختلف استعلام بگیرید و آن پکیج تور که هم از نظر خدمات و هم از نظر هزینه باب میلتان است را رزرو کنید. آژانس مسافرتی زیما سفر با سابقه طولانی و درخشانی که در زمینه برگزاری تور ارزان تایلند دارد، می تواند بهترین خدمات ممکن را با کمترین قیمت به شما ارائه کند. در صورت تمایل می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس داشته باشید و ارزان ترین تور تایلند را برای خود رزرو کنید و یا اینکه به صفحه مخصوص رزرو تور تایلند در وب سایت زیما سفر بروید و قیمت تور ارزان تایلند را مشاهده کنید. نکته ای که درباره هزینه های سفر به تایلند وجود دارد، این است که هزینه سفر به تایلند فقط محدود به هزینه رزرو تور تایلند نمی شود. در واقع شما بعد از رزرو تور ارزان تایلند و بعد از اینکه پایتان به تایلند برسد، باز هم هزینه هایی پیش رو خواهید داشت که شامل هزینه تردد در تایلند، هزینه خورد و خوراک در تایلند و هزینه گشت و گذار در تایلند و خرید بلیط جاذبه های گردشگری تایلند می شود. ما در ادامه می خواهیم این بخش از هزینه های سفر به تایلند را برایتان شرح دهیم تا دید بازتری نسبت به بودجه بندی سفر به تایلند و هزینه های سفر به تایلند پیدا کنید.

 

 

هزینه تردد در تایلند

 

فرض را بر این می گیریم که شما همراه با یک  تور تایلند  به تایلند سفر کرده اید، در این صورت اولین هزینه ای که در تایلند با آن رو به رو می شوید، هزینه تردد در تایلند است. منظور از هزینه تردد در تایلند، هزینه هایی است که شما باید به عنوان کرایه تاکسی در تایلند و یا کرایه اتوبوس و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی تایلند بپردازید. به شما توصیه می کنیم که اگر همراه با تور بانکوک به تایلند سفر کردید، تا جای ممکن از مترو و قطارهای بی تی اس (قطارهای هوایی) برای تردد استفاده کنید. چراکه شما با این دو وسیله حمل و نقل عمومی می توانید به اکثر جاذبه های گردشگری تایلند دسترسی پیدا کنید و با یک هزینه مقرون به صرفه در بانکوک تفریح کنید. اما در شهرهای کوچکتر تایلند و همین طور جزیره های تایلند که خبری از مترو و قطارهای برقی نیست، باید به فکر دیگری برای تردد باشید. بهتر است که بدانید توک توک ها (تاکسی های سه چرخه ای) و سانگ تائو ها (نوعی مینی بوس محلی در تایلند) متداول ترین وسیله حمل و نقل عمومی شهرهای دیگر تایلند هستند. اما نکته اینجاست که کرایه این تاکسی ها در تایلند اصلا ثابت نیستند و شما باید بر سر مبلغ کرایه با راننده شان چانه بزنید تا کلاه سرتان نرود و کرایه را دوبله از شما دریافت نکنند. نکته دیگر اینکه به شما توصیه می کنیم حتما از راننده تاکسی در تایلند بخواهید که از تاکسی متر استفاده کند و اگر قبول نکرد، از تاکسی او پیاده شوید. در پایان به عنوان نمونه خدمتتان عرض می کنیم که کرایه یک سانگ ترائو در یک شهر کوچک حدود 20 بات، در شهر بانکوک حدود 60 بات و در جزایر تایلند حدود 100 بات است. از آن طرف کرایه توک توک در شهرهای کوچک تایلند حدود 100 بات و در بانکوک و جزایر تایلند بین 200 تا 300 بات است.

 

 

قیمت غذا در تایلند (هزینه خورد و خوراک در تایلند)

 

تایلند غذاهای خیلی خاصی دارد که شاید طعم و مزه شان در ابتدا برایتان عجیب باشد. اما توصیه ما به شما این است که حتما غذاهای تایلند را در تور تایلند امتحان کنید و فرصت چشیدن طعم و مزه های جدید را در تور تایلند از خودتان نگیرید. نکته ای که باید درباره هزینه خورد و خوراک در تایلند بدانید، این است که قیمت غذاهای محلی تایلند به نسبت غذاهای غربی مثل همبرگر، پیتزا، صبحانه انگلیسی و ... کمتر است. پس اگر به دنبال سفر ارزان به تایلند هستید، بهتر است که از خوردن غذاهای غربی در رستوران های تایلند امتناع کنید و فقط غذاهای محلی را از منوی رستوران های محلی تایلند سفارش دهید. خوب است بدانید که میانگین قیمت غذاها در تایلند به شرح ذیل است. در شهرهای کوچک تایلند و همین طور بانکوک، قیمت غذاهای خیابانی بین 40 تا 80 بات و قیمت غذهای موجود در رستوران های محلی تایلند بین 80 تا 150 بات است. اما در جزایر تایلند کمی غذاها گران تر هستند. برای مثال همان غذاهای خیابانی که در بانکوک 40 تا 80 بات قیمت دارند، در جزایر تایلند با قیمت 100 تا 150 بات فروخته می شوند. از طرفی قیمت غذاهای رستوران های محلی جزایر تایلند نیز به نسبت بیشتر است و اگر شما بخواهید در چنین رستوران هایی در جزایر تایلند غذا بخورید، باید حدودا 150 تا 220 بات را به عنوان هزینه هر وعده غذایی در تایلند کنار بگذارید. از طرفی قیمت غذا در رستوران های لوکس تایلند از 200 بات به بالا است و قیمت غذاهای غربی مثل همبرگر و پیتزا هم در یک فست فود معمولی در تایلند بین 150 تا 350 بات است. البته یک سری فست فودهای لوکس هم در تایلند وجود دارد که اگر بخواهید در آن ها پیتزا بخورید، باید انتظار پرداخت حدود 600 بات را به ازای هر نفر داشته باشید.

 

 

هزینه گشت و گذار در تایلند

 

منظور ما از هزینه گشت و گذار در تایلند، هزینه تفریح در تایلند و هزینه بازدید از جاذبه های گردشگری تایلند است. شما در تایلند می توانید با هر بودجه ای تفریح داشته باشید. چراکه تفریحات مختلفی در تایلند وجود دارد که هر کدامشان باب یک سلیقه یا یک بودجه خاص هستند. شما در تایلند می توانید از معابد بودایی دیدن کنید، غواصی را تجربه کنید و یا هر تفریح دیگری داشته باشید. مثلا اگر به دنبال سفر ارزان به تایلند باشید، می توانید از معابد رایگان تایلند و موزه های رایگان تایلند بازدید کنید. اگر هم به دنبال تفریحات جذاب تر در تایلند باشید، می توانید انواع ورزش های آبی را در تایلند امتحان کنید و یا در شهربازی ها و پارک های آبی تایلند تفریح کنید. به عنوان نمونه خدمتتان عرض می کنیم که هزینه قایق سواری در اطراف جزایر تایلند بین 650 تا 1200 بات است. از طرفی قیمت بلیط های جاذبه های گردشگری بانکوک بین 100 تا 500 بات است. البته همان طور که گفته شد، جاذبه های گردشگری رایگان متعددی هم در شهرهای تایلند وجود دارد که شما می توانید در تور ارزان تایلند از آن ها بازدید داشته باشید. با همه این اوصاف به شما توصیه می کنیم که به ازای هر روز اقامتتان، حدودا 600 بات را به عنوان هزینه تفریح در تایلند کنار بگذارید.

 

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹