۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین زمان مناسب برای سفر به روسیه

بهترین زمان مناسب برای سفر به روسیه

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

بهترین زمان  مناسب برای سفر به روسیه

 

روسیه بزرگترین کشور دنیا است و تقریبا می توان گفت که از نظر مساحت دو برابر کشور آمریکا یا چین است. این کشور شهرهای بسیار زیبایی را در خود جای داده است که از جمله آن ها می توان به مسکو ، سنت پترزبورگ ،کازان و سوچی اشاره کرد. این روزها روسیه به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل شده است و دلیلش هم جاذبه های گردشگری بسیار جالبی است که در این کشور پهناور وجود دارد. این کشور تا اندازه ای بین مردم جهان محبوب شده است که سالانه میزبان حدود 25 میلیون توریست می شود. اگر شما هم می خواهید امسال یکی از این 25 میلیون نفر باشید، باید اول از همه ببینید که بهترین زمان سفر به روسیه چه زمانی است؟ ما در ادامه به شما می گوییم که بهترین زمان سفر به مسکو، بهترین زمان سفر به سنت پترزبورگ و همین طور  ارزان ترین زمان سفر به روسیه  چه زمانی است.

 

 

 

بهترین زمان سفر به مسکو چه زمانی است؟

 

مسکو پایتخت روسیه است و مرکز فرهنگی و اقتصادی روسیه محسوب می شود. شما در هر زمانی از سال که به مسکو سفر کنید، می بینید که هزاران توریست در این شهر در حال گشت و گذار هستند. اما اگر بخواهیم در مورد بهترین زمان سفر به مسکو صحبت کنیم، باید بگوییم که ژانویه یکی از بهترین زمان های سفر به روسیه است. درست است که هوای مسکو در این زمان از سال بسیار سرد است، اما به هر حال این یک حقیقت است که حال و هوای مسکو در زمان برگزاری جشن سال نو از همیشه جذاب تر می شود. به شما توصیه می کنیم که اگر می خواهید در یک جشن واقعی شرکت کنید، حتما این زمان از سال را برای سفر به روسیه انتخاب کنید. نکته ای که باید در این مورد بدانید، این است که سال نو میلادی در  تور روسیه  نیز مثل هر کشور دیگری در 31 دسامبر (11 دی) جشن گرفته می شود. اما خود روسیه ای ها یک جشن سال نو سنتی دیگر هم دارند که آن را در اواسط ماه ژانویه (اواخر ماه دی) جشن می گیرند. اگر در این زمان از سال به مسکو سفر کنید، می توانید بهتر با فرهنگ سنتی مردم روسیه آشنا شوید و بیشتر غذاهای سنتی روسیه ای را امتحان کنید. پس اگر به دنبال کسب چنین تجربه هایی هستید، بهتر است که ماه ژانویه را به عنوان بهترین زمان سفر به مسکو در نظر بگیرید.

اما اگر آب و هوای مسکو برایتان اهمیت خیلی زیادی دارد و می خواهید در فصل گرما به روسیه سفر کنید، بهتر است که در ماه های تابستانی سال در تور مسکو شرکت کنید. در واقع باید بگوییم که از نظر شرایط آب و هوایی، تابستان بهترین زمان سفر به مسکو است. در واقع اگر کلی تر بخواهیم بگوییم، نیمه اول سال بهترین زمان سفر به سنت پترزبورگ از نظر شرایط آب و هوایی است.

 

 

 

بهترین زمان سفر به سنت پترزبورگ چه زمانی است؟

 

سنت پترزبورگ شهر سلطنتی روسیه است و دومین شهر بزرگ روسیه به حساب می آید. این شهر پر از معماری های لوکس و پر زرق و برق است و تاریخ بسیار غنی و فرهنگ و هنر بسیار ارزشمندی دارد. لازم به ذکر است که سنت پترزبورگ تابستان های تقریبا گرم و زمستان های یخی و بسیار سردی دارد.

بهترین زمان سفر به سنت پترزبورگ، زمان برگزاری فستیوال شب های سفید سنت پترزبورگ است. این فسیتوال معمولا از 11 ژوئن (22 خرداد) شروع می شود و تا 2 جولای (12 تیر) ادامه پیدا می کند. در واقع این جشنواره در زمانی برگزار می شود که در سنت پترزبورگ یک پدیده طبیعی اتفاق می افتد که در اثر آن حتی شب ها نیز هوا روشن است و به همین دلیل برنامه های تفریحی جالبی در طول شبانه روز در تور سنت پترزبورگ اجرا می شود.

البته از نظر شرایط آب و هوایی، کل فصل تابستان زمان خوبی برای سفر به سنت پترزبورگ است. با این حساب اگر شما نتوانستید برنامه سفر به سنت پترزبورگ در شب های سفید را بچینید، می توانید در زمان دیگری در فصل تابستان به سنت پترزبورگ سفر کنید. چراکه در ماه های تابستانی سال هم هوای سنت پترزبورگ مطبوع است و هم اینکه کنسرت ها و برنامه های تفریحی متعددی در سنت پترزبورگ میزبانی می شوند که یکی از دیگری جالب تر هستند.

البته این را هم بگوییم که زمان برگزاری جشنواره شب های سفید سنت پترزبورگ، زمان خوبی برای سفر ارزان به سنت پترزبورگ نیست. توصیه ما به شما این است که اگر به دنبال سفر ارزان به سنت پترزبورگ هستید، از سفر به سنت پترزبورگ در طول شب های سفید سنت پترزبورگ صرف نظر کنید.

 

 

 

ارزان ترین زمان سفر به روسیه چه زمانی است؟

 

مثل هر کشوری دیگری، در روسیه نیز وقتی همه چیز ارزان می شود که تعداد توریستان در کشور به حداقل برسد. در مورد روسیه باید بگوییم که روسیه در بازه زمانی بعد از تابستان و قبل از سال نو میلادی از همیشه خلوت تر می شود. از آن طرف معمولا بین ماه اردیبهشت تا حوالی ماه مهر، روسیه از همیشه شلوغ تر می شود. البته در حوالی ماه ژانویه نیز به خاطر جشن سال نو، روسیه تا حدی شلوغ می شود و مسلما هزینه اقامت و تفریح در روسیه در این زمان بالاتر می رود. با این اوصاف اگر شما به دنبال سفر ارزان به روسیه هستید، بهتر است که یا در فصل پاییز و یا در فصل زمستان (بعد از جشن سال نو میلادی) به روسیه سفر کنید.

 

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای روسیه.

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

نظرات کاربران