۰۲۱۷۴۶۳۴
راهکارهایی عملی و آسان برای یک سفر ارزان به تایلند

راهکارهایی عملی و آسان برای یک سفر ارزان به تایلند

این روزها همه می گویند که سفر به تایلند دیگر به آن ارزانی گذشته نیست و سفر به تایلند گران تر از قبل شده است و متاسفانه باید بگوییم که گفته این افراد خیلی هم اشتباه نیست. اما نترسید! هنوز هم می توان ارزان به تایلند سفر کرد! برای این کار کافی است که راهکارهای سفر ارزان به تایلند را بلد باشید و خوب آن ها را در تور تایلند به کار بگیرید تا هزینه های سفر به تایلند برایتان کم و کمتر شود و باز هم بتوانید ارزان به تایلند سفر کنید. ما در ادامه به شما یاد می دهیم که چگونه می توانید ارزان به تایلند سفر کنید.

 

 

در تایلند غذاهای خیابانی را امتحان کنید

 

اگر از امتحان کردن غذاهای جدید در تور تایلند نترسید، می توانید به مقدار خیلی زیادی در هزینه های سفر به تایلند صرفه جویی کنید! کافی است که بیخیال خوردن غذاهای فست فودی و غذاهای غربی که با آن ها آشنایی دارید بشوید و در تور تایلند غذاهای محلی تایلند را از اغذیه فروشی های خیابانی تهیه کنید تا هزینه های خورد و خوراکتان در تایلند کم شود. چراکه قیمت غذاهای خیابانی تایلند خیلی کمتر از قیمت غذاهای فست فودی و غذاهای رستوران های آن است.

 

 

در تایلند در فودکورت ها غذا بخورید

 

به شما توصیه می کنیم که برای اینکه سفرتان به تایلند برایتان ارزان تمام شود، در فودکورت های مراکز خرید تایلند غذا بخورید. جالب است که بدانید غذاهایی که در فودکورت های مراکز خرید بزرگ تایلند مثل مرکز خرید ام بی کی سنتر بانکوک یا مرکز خرید ترمینال 21 بانکوک به فروش می رسند، کیفیت خیلی بالایی دارند و از نظر قیمتی نیز قابل مقایسه با غذاهای خیابانی تایلند هستند.

 

در تایلند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید

 

اگر به دنبال راهکارهایی برای سفر ارزان به تایلند هستید، بهتر است که از تاکسی گرفتن و یا حتی توک توک (تاکسی های سه چرخه ای) گرفتن صرف نظر کنید. شما به راحتی می توانید با اتوبوس یک مسیر 8 کیلومتری در تایلند را با 6.5 بات تایلند طی کنید. در صورتی که اگر سوار توک توک های تایلند شوید، باید برای طی کردن همین مسیر 150 بات تایلند پول بدهید!

 

 

در تایلند یک دوچرخه برای خودتان اجاره کنید

 

اگر فکر می کنید که از اتوبوس و وسایل حمل و نقل این چنینی خوشتان نمی آید، بهتر است که یک دوچرخه در تایلند برای خودتان اجاره کنید و خودتان با آن در شهر گشت بزنید. شما می توانید با 60 بات یک دوچرخه را به مدت یک روز برای خودتان اجاره کنید و بدین شکل آزادانه در تایلند برای خودتان از این سو به آن سو بروید.

 

از جاذبه های گردشگری رایگان تایلند دیدن کنید

 

متاسفانه در طول سال های اخیر قیمت ورودی جاذبه های گردشگری تایلند بالا رفته است، اما خوشبختانه هنوز هم یک سری جای دیدنی در تایلند وجود دارد که ورودی آن ها کاملا رایگان باقی مانده است. به شما توصیه می کنیم که حتما در تور ارزان تایلند از این جاذبه های گردشگری رایگان تایلند دیدن کنید و مطمئن باشید که این جاهای دیدنی با اینکه رایگانند، اما خیلی دیدنی هستند. از بهترین جاذبه های گردشگری رایگان تایلند می توان به معبد تایگر کیو کرابی، یک سری از معابد کوچک بانکوک و همین طور معبد آبی چیانگ رای اشاره کرد. به هر حال شما به هر شهری که در تایلند سفر کردید، می توانید از مسئولین هتل و یا اهالی همان شهر درباره جاهای دیدنی رایگان آن شهر سوال بپرسید و بدین شکل در هزینه تفریحات تایلند هم صرفه جویی کنید.

 

 

کرایه تاکسی یا توک توک را در تایلند از قبل با راننده نهایی کنید

 

همان طور که گفته شد، استفاده از تاکسی و توک توک در تایلند خیلی به صرفه نیست. اما اگر به هر دلیل تصمیم گرفتید که از تاکسی یا توک توک برای تردد در تایلند استفاده کنید، بهتر است که قبل از اینکه سوار آن ها شوید، کرایه را با راننده چک کنید و آن را نهایی کنید. به شما توصیه می کنیم که از مسئولین هتل درباره حدود کرایه تاکسی ها سوال بپرسید و اجازه ندهید که راننده های تایلند سرتان را کلاه بگذارند.

 

از دستگاه های تصفیه آب در تایلند استفاده کنید

 

اصولا آب شیر در تایلند برای آشامیدن مناسب نیست. اما از آن طرف خریدن مداوم آب معدنی نیز اصلا در تایلند به صرفه نیست. جالب است که بدانید یک سری دستگاه های تصفیه آب در خیابان های پشتی و کوچه پس کوچه های تایلند وجود دارد که از آن ها می توانید با پرداخت 1 بات یک بطری 1.5 لیتری آب تصفیه شده بگیرید. در صورتی که اگر همین بطری آب 1.5 لیتری را از مغازه تهیه کنید، برایتان 15 بات تمام می شود. پس اگر به دنبال سفر ارزان به تایلند هستید، بهتر است که دور خرید آب معدنی را خط بکشید و فقط از دستگاه های تصفیه آب تایلند بهره ببرید.

 

 

لباس مناسب برای بازدید از معابد تایلند همراهتان داشته باشید

 

معابد تایلند از محبوب ترین جاهای دیدنی تایلند محسوب می شوند و بازدید از آن ها از واجبات سفر به تایلند است. نکته ای که باید درباره معابد تایلند بدانید، این است که شما برای بازدید از آن ها باید پوشش مناسب داشته باشید و بدین شکل به فرهنگ معتقدان به آیین بودا احترام بگذارید. اگر یک وقت با پوشش غیر مناسب به معابد تایلند بروید، مجبور می شوید که در آنجا یک لباس پوشیده بخرید و یا آن را اجاره کنید. برای اینکه مجبور نشوید چنین هزینه ای کنید، بهتر است که از ابتدا با پوشش مناسب به معابد تایلند بروید.

 

در تایلند خیلی دیر برای دادن لباس هایتان به خشکشویی اقدام نکنید

 

نکته جالبی که باید درباره خدمات خشکشویی در تایلند بدانید، این است که خشکشویی ها برای اینکه لباس را زودتر از موعد تحویل بگیرند، پول اضافه می گیرند. یعنی اگر شما یک لباسی را به آن ها بدهید و به آن ها بگویید که آن لباس ها را همان روز می خواهید، باید هزینه شست و شوی لباستان را دوبله پرداخت کنید. پس اگر به دنبال کاهش هزینه های سفر به تایلند هستید، بهتر است که برای دریافت خدمات خشکشویی زودتر از موعد اقدام کنید و کارهای خود را به دقیقه نود واگذار نکنید.

 

 

حواستان به کلاهبرداری های رایج در تایلند باشد

 

اگر می خواهید ارزان به تایلند سفر کنید، بهتر است که خیلی حواستان را جمع کنید و اصلا اجازه ندهید که بیخود و بی جهت پول هایتان از دستتان برود. البته تایلند کشور امنی است، اما به هر حال در هر کشوری امکان کلاهبرداری وجود دارد. به هر حال این یک حقیقت است که در هر کشوری، کلاهبرداران به دنبال توریستان هستند تا از نا آگاهی آن ها به نفع خودشان استفاده کنند. با این حساب توصیه ما به شما این است که در  تور تایلند  خیلی حواس جمع باشید و مواظب کلاهبرداری احتمالی دیگران از خودتان باشید.

 

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹