۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین زمان سفر به کوش آداسی

بهترین زمان سفر به کوش آداسی

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

بهترین زمان سفر به کوش آداسی

 

کوش آداسی به عنوان یکی از جذاب ترین شهرهای ساحلی ترکیه، جاهای دیدنی بسیار شگفت انگیز، سواحل بسیار زیبا و اماکن تفریحی بسیار جذابی دارد. کوش آداسی یکی از آن شهرهایی در ترکیه است که معمولا کسانی که عاشق تفریحات ساحلی هستند، از سفر به آن استقبال می کنند. البته کوش آداسی به خاطر امکان تاریخی و جاهای دیدنی متعددی که دارد، محبوب توریستانی که اهل تاریخ و تاریخ شناسی هستند نیز هست! با این اوصاف می توان گفت که سفر به کوش آداسی می تواند برای هر کسی یک سفر خاطره انگیز و به یادماندنی باشد؛ البته به شرطی که آن شخص زمان درستی را برای سفر به کوش آداسی انتخاب کند! اما آن زمان خوب برای سفر به کوش آداسی چه زمانی است؟ با ما همراه باشید تا در ادامه آب و هوای کوش آداسی را بررسی کنیم و به شما بگوییم که  بهترین زمان سفر به کوش آداسی  چه زمانی است.

 

آب و هوای کوش آداسی

 

کوش آداسی آب و هوای مدیترانه ای دارد و تابستان هایش طولانی و گرم و زمستان هایش معتدل هستند. میانگین دمای کوش آداسی در حوالی ماه اردیبهشت حدود 24 درجه سانتیگراد است. از اردیبهشت به بعد هوای کوش آداسی رو به گرمی می رود و در اواسط ماه خرداد به 29 درجه سانتیگراد می رسد. هوای کوش آداسی در ماه های تیر و مرداد به گرمترین حالت خودش می رسد و به صورت میانگین دمای 30 درجه سانتیگراد را تجربه می کند. البته خوب است این را هم بدانید که هوای کوش آداسی در شب های تابستانی کمی خنک تر می شود و حتی 18 درجه سانتیگراد را هم تجربه می کند.

 از شهریور به بعد هوای کوش آداسی رو به خنکی می رود و در شهریور و اوایل مهر، میانگین دمای 28 درجه سانتیگراد را تجربه می کند و از این به بعد مرتب خنک تر می شود. تا جایی که دمای میانگین کوش آداسی در ماه های مهر و آبان به 23 درجه سانتیگراد و در بازه زمانی اواسط آذر تا اواسط بهمن به 13 درجه سانتیگراد هم می رسد. نکته دیگری که باید درباره آب و هوای کوش آداسی بدانید، این است که هوای کوش آداسی از اواسط آذر تا اواسط بهمن از همیشه بارانی تر می شود.

با این اوصاف می توان گفت که بهترین زمان سفر به کوش آداسی می تواند برای هر کسی متفاوت باشد. مثلا اگر کسی بخواهد در  تور کوش آداسی  از سواحل کوش آداسی نهایت استفاده را ببرد و سفرش به کوش آداسی را به تفریحات ساحلی و ورزش های آبی بگذراند، بهتر است که در گرمترین ماه های سال به کوش آداسی سفر کند. اما اگر کسی حوصله گرمای هوا را نداشته باشد و قصدش از سفر به کوش آداسی، گشت و گذار در جاهای دیدنی کوش آداسی باشد، بهتر است که ماه های خنک تر سال را برای سفر به کوش آداسی انتخاب کند.

 

 

بهترین زمان سفر به کوش آداسی

 

به طور کلی ماه های اردیبهشت تا شهریور به عنوان بهترین زمان سفر به کوش آداسی شناخته می شوند. بهترین زمان سفر به کوش آداسی برای کسانی که اهل تفریحات ساحلی هستند، اواسط خرداد تا اواخر شهریور است. اما بهترین زمان سفر به کوش آداسی برای کسانی که بیشتر اهل بازدید از جاهای دیدنی کوش آداسی و اماکن تاریخی کوش آداسی هستند، ماه های فروردین و اردیبهشت و همین طور ماه های مهر و آبان است. چراکه هوای کوش آداسی در این ماه های سال مطبوع تر از همیشه می شود و از این گذشته، کوش آداسی در این ماه ها خیلی شلوغ نیست.

 

 

شرایط سفر به کوش آداسی در ماه های مختلف سال

 

فصل توریستی کوش آداسی: ماه های تیر و مرداد و شهریور توریستی ترین ماه های سال در کوش آداسی هستند. در این بازه زمانی توریستان متعددی از سراسر جهان راهی کوش آداسی می شوند تا از گرمای لذتبخش هوای کوش آداسی برای تفریح در پارک های آبی کوش آداسی، سواحل کوش آداسی و استخرهای کوش آداسی استفاده کنند. البته در حوالی کریسمس و سال نو میلادی نیز کوش آداسی شلوغ می شود.

 

 

فصل ارزان سفر به کوش آداسی:

 

در ماه های فروردین، اردیبهشت، مهر و همین طور اوایل آبان ماه، سفر به کوش آداسی از همیشه ارزان می شود. چراکه در این ماه های سال با اینکه هوا خوب است، تعداد توریستان کوش آداسی کم می شود و بنا بر این نرخ هتل های کوش آداسی کم و کمتر می شوند. پس با این حساب اگر به دنبال سفر ارزان به کوش آداسی هستید، بهتر است که یکی از این ماه ها را برای سفر به کوش آداسی انتخاب کنید.

در نهایت خوب است این را هم بدانید که در فصل زمستان (اوایل آبان به بعد) بیشتر هتل های کوش آداسی بسته می شوند و فقط در حوالی کریسمس و سال نو میلادی باز می شوند. پس با این حساب می توان گفت که سفر به کوش آداسی در این ماه های سال خیلی منطقی نیست. پس اگر به دنبال سفر زمستانی به کوش آداسی هستید، بهتر است که مثل توریستان دیگر حوالی کریسمس و سال نو میلادی را برای سفر به کوش آداسی انتخاب کنید و از سفر به کوش آداسی در دیگر ماه های زمستانی سال خودداری کنید.

 

 

زیما سفر مجری ستقیم تورهای کوش آداسی.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

نظرات کاربران