۰۲۱۷۴۶۳۴
روش هایی کاربردی برای سفر ارزان به چین

روش هایی کاربردی برای سفر ارزان به چین

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

روش هایی کاربردی برای سفر ارزان به چین

 

چگونه ارزان به چین سفر کنیم؟

 

اگر شما هم از نظر بودجه با محدودیت رو به رو هستید و از آن طرف، دلتان می خواهد که حتما به چین سفر کنید، این مطلب دقیقا برای شما نوشته شده است! خوشبختانه باید به شما بگوییم که یک سری راهکارهای ساده و عملی وجود دارد که اگر آن ها را بلد باشید و آن ها را دقیق به کار بگیرید، هزینه سفر به چین برایتان خیلی کمتر از حد تصورتان می شود. ما اینجاییم که این راهکارهای  سفر ارزان به چین  را به شما یاد دهیم تا شما هم بتوانید ارزان به چین سفر کنید.

 

حتما از قبل برای سفر به چین برنامه ریزی کنید

 

به شما توصیه می کنیم که قبل از اینکه به چین بروید، از زمانتان برای تحقیق و پرس و جو استفاده کنید و یادتان باشد که هرچه بیشتر بدانید و هرچه بیشتر آگاه باشید، سفرتان به چین برایتان ارزان تر تمام می شود. هرچه بیشتر ریزه کاری های سفر به چین را بدانید، می توانید بیشتر در هزینه های سفر به چین صرفه جویی کنید و این حقیقتی است که معمولا توریستان از آن غافل می مانند. به شما توصیه می کنیم که تا جای ممکن در مورد جاهای دیدنی شهر مورد نظرتان در چین اطلاعات جمع کنید و سعی کنید که برنامه ریزی دقیق تری برای سفر به چین داشته باشید. مثلا جالب است که بدانید اصولا هزینه سفر به تبت زیاد است. اما کسانی که شیفته سفر به تبت و دیدنی زیبایی های آن هستند، می توانند مناطقی شبیه به حال و هوای تبت را در استان های دیگر چین مثل استان سیچوآن و استان یون‌نان پیدا کنند که اگر این را بدانند، می توانند زیبایی های تبت را با سهولت بیشتر و هزینه کمتر ببینند!

 

 

در زمان ارزانی به چین سفر کنید!

 


حقیقت دیگری که در مورد سفر به چین وجود دارد، این است که هزینه سفر به چین در فصل های مختلف سال با یکدیگر متفاوت است. این را به خاطر داشته باشید که سفر به چین در فصل زمستان از همیشه ارزان تر می شود. چراکه در این فصل از سال، خیلی از هتل های چین و خیلی از  جاذبه های گردشگری چین  آفرهای ویژه به توریستان می دهند. شما می توانید در فصل زمستان با بودجه خیلی کمتری از فصل های دیگر، راهی چین شوید و با این حال، اقامت خوب و پرباری را هم در تور چین تجربه کنید. البته سفر به چین در فصل زمستان مزایای دیگری هم دارد که از جمله آن ها می توان به دور بودن از شلوغی و در امان ماندن از جمعیت زیاد توریستان در فصل های دیگر سال اشاره کرد. نکته ای که باید درباره سفر به چین در فصل زمستان بدانید این است که هوای چین در فصل زمستان خیلی سرد است، اما در عوضش باران های کمی به نسبت دیگر ماه های سال دارد و از این بابت برای کسانی که از گرما و باران بدشان می آید، زمان ایده آلی برای سفر است.

 

از وسایل حمل و نقل عمومی ارزان برای تردد در چین استفاده کنید!

 

اگر خواستید از چند شهر در تور چین دیدن کنید، بهتر است که از قطارهای چین به جای هواپیماهای داخلی چین استفاده کنید تا سفر به چین برایتان ارزان تر تمام شود. در هر کدام از شهرهای چین نیز بهتر است که به جای استفاده از تاکسی، از وسایل حمل و نقل عمومی ارزان در چین مثل مترو و یا اتوبوس استفاده کنید. علاوه بر این ها، می توانید با اجاره دوچرخه در چین، در هزینه های سفر به چین صرفه جویی بیشتری کنید و از دست هزینه های مربوط به تردد در شهرهای چین رها شوید.

 

 

از جاهای دیدنی رایگان چین غافل نمانید!

 

همان طور که می دانید بیشتر چیزهای خوب در زندگی رایگان هستند و شما این را در تور چین به شکل بهتر و کامل تری درک می کنید! چراکه خیلی از جاذبه های گردشگری چین که اتفاقا خیلی هم جالب و دیدنی هستند، رایگان هستند. مثلا شما می توانید به یک پارک سرسبز محلی در چین بروید و ورزش رزمی تای چی را به رایگان تماشا کنید و حتی کمی از این ورزش را هم یاد بگیرید و بدین شکل بیشتر با فرهنگ مردم چین آشنا شوید. همچنین می توانید در شهری مثل شانگهای در بلوار دیدنی باند شانگهای به رایگان قدم بزنید و از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری شانگهای به رایگان بازدید کنید. همچنین می توانی در هنگ کنگ به رایگان از سواحل و پارک های سرسبز و زیبا استفاده کنید و بدین شکل یک سفر ارزان به چین را تجربه کنید. ذکر این نکته هم لازم است که گذشته از تفریحات رایگانی که در چین وجود دارد، امکان تجربه یک سری تفریحات ارزان هم در چین وجود دارد که شما می توانید با یک بودجه معقول و خیلی کم آن ها را امتحان کنید.

 

 

در تور چین فقط غذاهای چینی را برای خوردن انتخاب کنید!

 

به شما توصیه می کنیم که اگر به دنبال سفر ارزان به چین هستید، به خیابان های شلوغ چین بروید و غذاهای روزمره خودتان را از اغذیه فروشی های ارزان آن ها تهیه کنید. نکته ای که باید درباره هزینه خورد و خوراک در چین بدانید، این است که قیمت غذاهای غربی در چین خیلی گران است و واقعا خرید آن ها در چین مقرون به صرفه نیست! یادتان باشد که اگر در تور چین از خوردن غذاهایی مثل ساندویچ، پاستا و یا قهوه صرف نظر کنید، می توانید به مقدار خیلی زیادی در هزینه های سفر به چین صرفه جویی کنید.

 

اگر زمان کافی داشتید، از شهرهای ارزان چین دیدن کنید!

 


چین کشور بزرگی است و شهرهای متعددی دارد که از میان آن ها فقط چند شهر مثل پکن، شانگهای، هانگزو و گوانجو توریستی شده اند. اما این بدین معنی نیست که فقط همین چند تا شهر از چین دیدن هستند! نکته ای که می خواهیم به شما بگوییم، این است که شما با هزینه یک روز اقامت در شهری مثل شانگهای می توانید 3 الی 4 روز خوب را در شهرهای غیر توریستی چین سپری کنید. پس اگر وقت کافی در چین داشتید، بهتر است که بعد از بازدید از شهرهای توریستی چین، از شهرهای ارزان چین نیز دیدن کنید و بدین شکل روزهای خوب و فراموش نشدنی را با هزینه ای بسیار کم در چین سپری کنید.

 

 

مواظب باشید که در حین خرید سوغاتی در چین کلاه سرتان نرود!

 

این را به عنوان یک قاعده کلی به یاد داشته باشید که هیچ وقت نباید در بازارهای چین، بدون گرفتن تخفیف خریدتان را نهایی کنید! نکته مهمی که باید درباره خرید ارزان به چین بدانید، این است که گرفتن تخفیف از بازارهای سنتی چین راحت تر از گرفتن تخفیف از مراکز خرید چین است و با این حساب، بهتر است که شما سوغاتی هایتان را از بازارهای چین خریداری کنید.

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای چین.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

نظرات کاربران