۰۲۱۷۴۶۳۴
هر آنچه باید درباره معبد روی آب بالی بدانید

هر آنچه باید درباره معبد روی آب بالی بدانید

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

هر آنچه باید درباره معبد روی آب بالی بدانید

 

همه چیز درباره معبد روی آب بالی

 

یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین معابد بالی، معبدی به نام معبد اولون دانو براتان است که با نام معبد روی آب بالی نیز شناخته می شود. معبد روی آب بالی یا معبد شناور بالی، معبد بسیار زیبایی است که در منطقه کوهستان بدوگول بالی و درست کنار دریاچه براتان قرار گرفته است. این معبد به قدری ظاهر زیبایی دارد که از آن به عنوان رویایی ترین و زیباترین معبد بالی یاد می شود و معمولا توریستان و عکاسان به بازدید از آن علاقه زیادی نشان می دهند. این معبد خاص و منحصر به فرد در بالی، احساس هیپنوتیزم شدن را به هر بازدید کننده ای می دهد و برای ساعتی بازدیدکنندگان را از دنیای واقعی جدا می کند! با ما همراه باشید تا شما را بیشتر درباره  معبد روی آب بالی  آشنا کنیم.

 

 

 

درباره معبد روی آب بالی

 

معبد اولون دانو براتان از 4 ساختمان مقدس مختلف تشکیل شده است که به خدایان هندو یعنی برهما، ویشنو و شیوا تعلق دارند. این معبد هم به خاطر زیبایی بی حد و اندازه اش، هم به خاطر معماری خاص و جالبش و هم به خاطر تاریخچه جذابی که دارد، محبوب شده است. معبد پورا اولون دانو براتان در لغت به معنای "معبد منبع دریاچه براتان" است. اما همان طور که گفته شد، با نام معبد روی آب بالی یا معبد شناور بالی شناخته می شود. این معبد ، باغ بسیار سرسبز و تمیز و مرتبی دارد و همین سرسبزی، زیبایی و جذابیت معبد روی آب بالی را دوچندان کرده است.

 

 

 

آدرس معبد روی آب بالی

 

معبد روی آب بالی در یکی از روستاهای منطقه بدوگول بالی واقع شده است. این منطقه آب و هوای خیلی خوبی دارد و معمولا اهالی بالی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به آن مراجعه می کنند. منطقه بدوگول درست در مرکز بالی قرار گرفته است و جنوب بالی و شمال بالی را به هم متصل می کند. این منطقه حدودا 45 کیلومتر با اوبود، 59 کیلومتر با ساحل کوتا و 60 کیلومتر با فرودگاه انگوراه رای بالی فاصله دارد. نکته ای که باید درباره دسترسی به معبد روی آب بالی بدانید، این است که دسترسی به آن با هیچ وسیله حمل و نقل عمومی ممکن نیست. توصیه ما به شما این است که اگر خواستید در تور بالی از این معبد دیدن کنید، یا یک موتورسیکلت اجاره کنید و یا یک تاکسی بگیرید و با استفاده از آن به کشف منطقه رویایی و جذاب بدوگول و معبد زیبای آن بروید.

 

 

قیمت بلیط ورودی معبد روی آب بالی

 

قیمت بلیط ورودی معبد روی آب بالی 50،000 روپیه اندونزی برای بزرگسالان و 25،000 روپیه اندونزی برای کودکان است. بلیط ورودی معبد روی آب بالی را می توانید از گیشه بلیط موجود در پارکینگ معبد روی آب بالی خریداری کنید. نکته دیگر اینکه مسئولین گیشه بلیط معبد روی آب بالی فقط ارز روپیه اندونزی را قبول می کنند و از قبول ارزهای دیگر امتناع می کنند.

 

 

 

ساعات بازدید از معبد روی آب بالی

 

معبد پورا اولون دانو براتان یا معبد روی آب بالی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر به روی عموم باز است. البته خوب است این را بدانید که معبد روی آب بالی به صورت 24 ساعته برای زوار باز است. اما به هر حال شما به عنوان توریست می توانید در ساعات 8 صبح تا 5 بعد از ظهر از آن بازدید داشته باشید.

 

 

پوشش مناسب برای بازدید از معبد روی آب بالی

 

یادتان باشد که معبد روی آب بالی یک مکان مقدس برای مردم بالی محسوب می شود. پس بهتر است که به آن به چشم یک جاذبه توریستی نگاه نکنید! بلکه به این توجه کنید که این مکان یک مکان مهم مذهبی در فرهنگ بالی است و این شمایید که باید در حین بازدید از آن، به عقاید مردم بالی احترام بگذارید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که برای بازدید از معبد روی آب بالی باید پوشش مناسب داشته باشید و اجازه ندهید که زانوها و شانه هایتان مشخص باشد. نکته دیگر اینکه هم خانم ها و هم آقایان باید یک سارونگ (یک پارچه) به دور کمرشان ببندند و بعد وارد معبد روی آب بالی شوند.

 

 

 

بهترین زمان بازدید از معبد روی آب بالی

 

ساعت های 9 صبح تا 2 ظهر به عنوان بهترین زمان بازدید از معبد روی آب بالی شناخته می شوند. چراکه اگر در این زمان از روز از معبد روی آب در  تور بالی  دیدن کنید، از مه عصرگاهی این منطقه در بالی در امان خواهید بود و بهتر می توانید از معبد روی آب بالی بازدید کنید. البته عکاسی از معبد روی آب بالی در زمان طلوع آفتاب نیز تجربه بسیار جالبی است که اگر عکاس باشید، نباید آن را از دست بدهید.

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای بالی.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

نظرات کاربران