۰۲۱۷۴۶۳۴
30 جاذبه گردشگری برتر در چین - قسمت اول

30 جاذبه گردشگری برتر در چین - قسمت اول

30 جاذبه برتر تور چین

جاذبه های گردشگری بسیاری در تور چین برقرار است که از میان این جاذبه ها، 30 مورد آن بسیار جذاب است. 

در سری مقاله پنج قسمتی به معرفی آن ها می پردازیم و بیشتر با این جاذبه های گردشگری آشنا می شویم.

همراه زیما سفر پارس باشید و از این مطالب لذت ببرید.

30. دیوارهای شهر Xi'an (محل اقامت)

صدها سال پیش، چینی ها دیوارهای سنگی عظیمی را در اطراف شهرهایشان ساختند تا از هجوم اقوام دیگر در امان باشند. شهر شیان نیز از این قاعده مستثنی نبود. دیوارهای این شهر امروزه نیز پابرجا می باشند چرا که به بهترین شکل محافظت و نگهداری شده اند. این دیوار 12 متر (40 فوت) ارتفاع و 15 متر (50 فوت) عرض در پایه دارد، که در بالای دیوار به 12 متر (40 فوت) کاهش می یابد. قدم زدن بر روی این دیوار به شدت توصیه می شود و لذت زیادی دارد. 

29. سه پاگودا

این معابد در فاصله 1 مایلی از شمال غرب شهر باستانی دالی در جنوب چین واقع شده اند، معابد سه پاگودا یکی از ساختمان های بودایی در چین است که به خوبی مورد نگهداری و محافظت قرار گرفته است که چندین فاجعه انسانی و طبیعی را نیز تجربه کرده است. پاگودای میانی که در سال های 824 تا 840 میلادی توسط King Quan Fengyou ساخته شده است 69.6 متر (227 فوت) ارتفاع دارد و یکی از بلندترین پاگوداها در چین است. دو پاگودای دیگر در حدود یک قرن بعد ساخته شده اند.

28. پارک جنگلی ملی Zhangjiajie

پارک جنگلی ملی Zhangjiajie، در سال 1982 تاسیس شد که اولین پارک جنگلی ملی در چین به حساب می آید و بخشی از منطقه تحقیقاتی Wulingyuan است. این پارک با مناظر فوق العاده و رودخانه های زلال و پوشش گیاهی متنوع نیمه استوایی خود یک جاذبه گردشگری فوق العاده برای بازدیدکنندگان در تمام طول سال می باشد. جاذبه های کلیدی این پارک شامل رودخانه Golden Whip است که بازدید کنندگان می توانند شنا کردن ماهی ها در آب شفاف و زلال را تماشا کنند.

27. جنگل سنگی شیلین

جنگل سنگی، یا شیلین به زبان چینی، مجموعه ای از سازه های رسوبی در جنوب غربی چین است. ظاهر آنها چیزی شبیه استالاگمیت ها در غار می باشد. بسیاری بر این باورند که این سنگ ها بیش از 270 میلیون قدمت دارند. این منطقه دارای یک بستر اقیانوسی می باشد و جریان آب چنین قله های با شکوهی را ایجاد کرده است. جنگل های سنگی میزبان بیش از 2 میلیون بازدید کننده در سال می باشند.

26. شهر قدیمی لیجیانگ

شهر قدیمی لیجیانگ یکی از جاذبه های استان Yunnan است که برای افرادی که علاقه مند به زندگی اقلیت ها می باشند، گزینه بسیار مناسبی است. کوبلای خان اولین کسی بود که در این شهر 800 ساله زندگی می کرد که وابسته به فرهنگ اقلیتی Naxi است. تقریبا 350 پل از روی کانال های شهر عبور می کند که مکان خوبی برای دیدن سبک معماری Naxi و ساکنان آن با لباس های بومی می باشد.

25. کوه های Wudang

افرادی که سریال اژدهای پنهان را دیده اند با مناظر کوههای وودانگ آشنا هستند، که در شمال غربی استان هوبئی واقع شده است. علاوه بر زیبایی، کوه های وودانگ مقدس ترین کوه های تائوئیست ها در چین هستند. گردشگران مجموعه معابدی را در این شهر خواهند یافت، از جمله معبد Nanyan که شگفت انگیزترین معبد بین 36 معبد موجود در Wudangshan می باشد به دلیل اینکه که از سنگ های موجود در صخره پشت آن ساخته شده است.

با تشکر از مطالعه این مقاله از  تور چین  ، پیشنهاد می کنیم در قسمت بعدی حتما همراه زیما سفر پارس باشید تا با سایر موارد آشنا شوید.

آژانس گردشگری و مسافرتی زیما سفر پارس ارائه کننده  تور چین  ،  تور ارزان چین  و  تور لحظه آخری چین  با قیمت مناسب و کیفیت بسیار عالی

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷