۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین زمان سفر به آنتالیا

بهترین زمان سفر به آنتالیا

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همان طور که می دانید اکثر توریستان فصل تابستان را برای سفر به آنتالیا انتخاب می کنند. اما آیا واقعا فصل تابستان بهترین زمان سفر به آنتالیا است؟ با ما همراه باشید تا بهترین زمان سفر به آنتالیا را از ابعاد مختلف بررسی کنیم و ببینیم که برای هر کسی با توجه به هدفی که از سفر به آنتالیا دارد، چه زمانی بهترین زمان سفر به آنتالیا است.

 

بهترین زمان سفر به آنتالیا از نظر شرایط آب و هوایی

 

ماه های فروردین تا اواسط  آبان، هوای آنتالیا از همیشه مطلوب تر می شود. البته باید این را در نظر بگیرید که در ماه های تیر و مرداد و شهریور یعنی ماه های تابستانی سال، گرما و رطوبت آنتالیا سر به فلک می کشد و شلوغی آنتالیا نیز از همیشه بیشتر می شود. چرا که تابستان بهترین زمان استفاده از تفریحات آبی و گرفتن حمام آفتاب است. ترکیه بهترین آفتاب را برای پوست دارد.

 

 

بهترین زمان سفر به آنتالیا برای ماه عسل

 

به شما توصیه می کنیم که اگر می خواهید برای ماه عسل به آنتالیا سفر کنید، از سفر به آنتالیا در فصل تابستان صرف نظر کنید. چراکه همان طور که گفته شد در فصل تابستان آنتالیا خیلی شلوغ می شود و شاید آن آرامشی که از سفر ماه عسل در نظرتان باشد، در تور آنتالیا نصیبتان نشود. در واقع باید بگوییم که بهترین زمان سفر به آنتالیا برای سفر ماه عسل، فرودین تا اردیبهشت و همین طور اواخر شهریور تا اواسط آبان است. چراکه در این ماه ها هم هوای آنتالیا مطبوع است و هم اینکه در سواحل آنتالیا خبری از شلوغی های تابستان نیست و شما می توانید با خیال راحت در آنتالیا همراه همسرتان ریلکس کنید.

 

بهترین زمان سفر به آنتالیا برای تفریحات مجردی

 

خوب است این را بدانید که در ماه های فرودین تا اواسط آبان، خیابان‌های آنتالیا سرزنده و پرهیاهو می شوند و کافه های آنتالیا هر شب باز می شوند و همه چیز برای تفریح در آنتالیا مهیا می شود. این فصل را اگر برای سفر در نظر گرفته اید تردید نکنید چرا که بهترین زمان سفر به آنتالیا است.

 

 

بهترین زمان سفر به آنتالیا از نظر ارزانی

 

به شما توصیه می کنیم که اگر بودجه کمی برای سفر به آنتالیا دارید و به دنبال سفر ارزان به آنتالیا هستید، از سفر به آنتالیا در ماه های تابستانی سال خودداری کنید. چراکه همان طور که گفته شد در این ماه ها، آنتالیا پر از توریست می شود و مسلما هزینه اقامت در آنتالیا و قیمت بلیط هواپیما آنتالیا از همیشه بیشتر می شود. از طرفی قیمت اجناس بازارهای آنتالیا نیز در این ماه ها بالا می رود و با این حساب می توان گفت که سفر به آنتالیا در فصل تابستان برای شما مقرون به صرفه نخواهد بود. توصیه ما به شما این است که برای سفر ارزان به آنتالیا، ماه های خلوت سال مثل ماه های آبان تا اسفند را برای سفر به آنتالیا انتخاب کنید. درست است که در طول این ماه ها بعضی از هتل های آنتالیا بسته می شوند و امکان تجربه یک سری از تفریحات در آنتالیا وجود ندارد، اما با توجه به اینکه هزینه سفر به آنتالیا در این ماه ها خیلی پایین می آید، بد نیست که به سفر به آنتالیا در این ماه ها فکر کنید و شرایط آن را بررسی کنید.

 

بهترین زمان سفر به آنتالیا برای بازدید از اماکن دیدنی آنتالیا

 

ماه های فرودین و اردیبهشت و همین طور ماه های مهر و آبان بهترین زمان سفر به آنتالیا برای بازدید از جاهای دیدنی آنتالیا هستند. در این ماه ها هم گرمای هوا کم می شود و جاهای دیدنی آنتالیا خلوت می شوند. این بدین معنی است که اگر شما در طول هر کدام از این 4 ماه که به آنتالیا سفر کنید، می توانید نهایت استفاده را از جاهای دیدنی آنتالیا ببرید و بدون اذیت شدن در گرما و منتظر ماندن در صف جاهای دیدنی آنتالیا، از آن ها بازدید کنید.

البته ذکر این نکته هم لازم است که ماه های تابستانی سال لطف خودشان را برای سفر به آنتالیا دارند و با اینکه فصل تابستان فصل شلوغی در آنتالیا است، باز هم از جهاتی می توان گفت که فصل تابستان زمان خوبی برای سفر به آنتالیا است. به هر حال اگر تصمیم گرفتید که در فصل شلوغی سال یعنی فصل تابستان به آنتالیا سفر کنید، بهتر است که حداقل ساعت خوبی را برای بازدید از جاهای دیدنی آنتالیا انتخاب کنید تا کمتر به شلوغی های جاذبه های گردشگری آنتالیا در این ماه های سال برخورد کنید. توصیه ما به شما این است که در ماه های تابستانی سال، حوالی ساعت 4 و یا صبح زود را برای بازدید از جاهای دیدنی آنتالیا انتخاب کنید تا آن جاهای دیدنی آنتالیا خلوت تر باشند و صف های طولانی نداشته باشند.

 

 

بهترین زمان سفر به آنتالیا برای خرید

 

همان طور که می توانید حدسش را بزنید، وقتی آنتالیا شلوغ می شود، مراکز خرید آنتالیا و بازارهای آنتالیا هم شلوغ می شوند و فروشنده ها دیگر تمایلی به تخفیف دادن پیدا نمی کنند. از آن طرف در فصل زمستان هم ممکن است که خیلی از فروشگاه های بازارهای آنتالیا و فروشگاه های خیابان های اصلی آنتالیا تعطیل شوند و یا اگر هم باز باشند، ممکن است که اجناس محدودتری برای فروش داشته باشند. پس می توان گفت که فصل زمستان هم فصل خوبی برای خرید در آنتالیا نیست. در واقع ماه های فروردین و اردیبهشت بهترین زمان سفر به آنتالیا هستند. چراکه در این ماه ها هم قیمت اجناس پایین می آید و هم اینکه تنوع اجناس در مراکز خرید آنتالیا و بازارهای آنتالیا زیاد است.

 

بهترین زمان سفر به آنتالیا برای استفاده از سواحل آنتالیا

 

اصولا دمای آب دریای آنتالیا از اواخر اردیبهشت تا اواخر مهر برای شنا مناسب است. اما به هر حال بعضی از توریستان ترجیحشان این است که در 3 ماه تابستانی سال به آنتالیا سفر کنند تا بتوانند استفاده بیشتری از سواحل آنتالیا و تفریحات آبی آنتالیا ببرند. با این حساب می توان گفت که اواخر اردیبهشت تا اواخر مهر و علی الخصوص فصل تابستان بهترین زمان سفر به آنتالیا برای استفاده از سواحل آنتالیا است. نکته دیگری که باید بدانید، این است که از اواسط مهر تا فروردین، خیلی از تفریحات آبی آنتالیا کنسل می شوند و امکان استفاده از خیلی از قایق های آنتالیا برای گشت و گذار در دریا از بین می رود.

 

 

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 

با همه این اوصاف می توان گفت که اواسط فروردین تا اواخر اردیبهشت و همین طور اواخر اردیبهشت تا اواسط آبان بهترین زمان سفر به آنتالیا هستند. در این ماه ها هم گرما و رطوبت هوا کم است و هم اینکه تعداد توریستان کم است و حتی مدرسه های ترکیه نیز تعطیل نیستند و شما می توانید با خیال راحت از آب و هوای خوب آنتالیا و خلوتی آن برای سپری کردن یک تعطیلات آرامش بخش استفاده کنید. نکته دیگری که باعث جذابیت این ماه ها برای سفر به آنتالیا می شود، این است که در طول این ماه ها هوای آنتالیا گرما و خشکی به نسبت مطلوبی دارد. از این گذشته، قیمت بلیط هواپیما آنتالیا و قیمت هتل های آنتالیا در طول این ماه ها به نسبت فصل تابستان کمتر است و بنابراین سفر به آنتالیا در این ماه ها ارزان تر می شود.

 

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

نظرات کاربران