۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین زمان سفر به چین و بدترین زمان سفر به چین

بهترین زمان سفر به چین و بدترین زمان سفر به چین

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

بهترین زمان سفر به چین و بدترین زمان سفر به چین

 

وقتی می خواهید یک سفر را برنامه ریزی کنید، باید به خیلی موارد مختلف توجه کنید. شاید بتوان گفت که یکی از مهمترین مسائلی که باید قبل از سفر به آن فکر کنید، زمان مناسب برای سفر است. البته این یک حقیقت است که زمان مناسب برای سفر از دید هر کسی متفاوت است. مثلا بعضی از افراد ترجیح می دهند که سفرهایشان را در زمانی از سال تجربه کنند که در آن مقصد گردشگری مورد نظرشان یک اتفاق یا رویداد خاص مثل یک فستیوال در حال برگزاری است. از طرفی بعضی ها ترجیح می دهند که سفرشان را در یک فصل خوب و یک آب و هوای خوب تجربه کنند. از این ها گذشته، بعضی ها دوست دارند که در فصل خلوتی سال به سفر بروند و سفر ارزان تری را تجربه کنند. در مورد بهترین زمان سفر به چین هم این مساله صدق می کند و نگاه ها به این مساله متفاوت است. ما امروز می خواهیم در مورد بهترین زمان سفر به چین صحبت کنیم و  زمان مناسب برای سفر به چین  را بررسی کنیم. اما برای اینکه بتوانیم در مورد بهترین زمان سفر به چین صحبت کنیم، اول بهتر است که بدترین زمان سفر به چین را بشناسیم با ما همراه باشید در  آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس .

 

 

بدترین زمان سفر به چین

 

بدترین زمان سفر به چین، زمان تعطیلات رسمی چین است! چراکه چین یک کشور بسیار پر جمعیت است و وقتی که وقت تعطیلات مردمانش فرا می رسد، چین به طرز بسیار عجیبی شلوغ می شود! البته باید این را بدانید که هر سال تاریخ بعضی از تعطیلات رسمی چین با سال قبل متفاوت می شود. اما با این حال معمولا در حوالی یک سری ماه خاص هستند و می توان زمان حدودی آن ها را بررسی کرد. اولین زمانی که به عنوان بدترین زمان سفر به چین شناخته می شود، زمان سال نو چینی است. این تعطیلات به عنوان مهمترین تعطیلات چین شناخته می شود و در طول آن میلیون ها نفر از مردم چین به سفر می روند. در طول این زمان، سفر به چین از همیشه گران تر می شود و خیلی از فروشگاه ها و کسب و کارهای چین نیز بسته می شوند. لازم به ذکر است که سال نو چینی معمولا بین از اواسط تا اواخر ژانویه (اواخر دی تا اواسط بهمن) یا اوایل تا اواسط فوریه (اواسط بهمن تا اواخر بهمن) برگزار می شود.

 

 

یکی دیگر از بدترین زمان های سفر به چین، هفته ملی چین است که با نام هفته طلایی چین یا گلدن ویک چین شناخته می شود. تاریخ هفته طلایی چین 1 تا 7 اکتبر (10 مهر تا 16 مهر) است. البته تعداد سفرهای مردم چین در این هفته به نسبت سال نو چینی کمتر می شود. اما با این حال باز هم چین در این هفته بیش از حد شلوغ می شود. جالب است که بدانید در طی هفته طلایی چین، کشورهای دیگر مثل تایلند و ژاپن هم شلوغ می شوند و چینی های زیادی به آن ها سفر می کنند و به طبع آن، چنین کشورهایی نیز شلوغ و البته گران می شوند!

نکته دیگر اینکه در طی جشنواره های دیگر چین مثل جشنواره فانوس چین یا جشنواره قایق اژدهای چین، نیز کشور چین شلوغ می شود. اما با این حال، سفر به چین در چنین زمان هایی لطف خاص خودش را هم دارد. نکته دیگر اینکه شلوغی های چین در زمان برگزاری این جشنواره ها قابل مقایسه با سال نو چینی یا هفته طلایی چین نیست.

خوب است این را هم بدانید که در طی فصل تابستان، مدرسه های چین تعطیل می شوند و در این فصل نیز به نسبت تعداد مسافران چین بیشتر می شود.

 

 

بهترین زمان سفر به چین

 

صحبت درباره بهترین زمان سفر به چین از نظر آب و هوا کار خیلی سختی است. چراکه چین کشور بزرگ و پهناوری است و آب و هوای متنوعی دارد. اما به طور کلی می توان گفت که فصل های بهار و پاییز بهترین زمان سفر به چین هستند. برای اینکه درک بهتری از بهترین زمان سفر به چین داشته باشید، باید کشور چین را از نظر شرایط آب و هوایی به چند منطقه مختلف تقسیم کنید و بهترین زمان سفر به هر کدام از بخش های چین را بدانید.

خوب است این را بدانید که بهار بهترین زمان سفر به چین در همه قسمت های چین است. البته در بعضی از نقاط شمالی چین، هوا در فصل بهار هم کمی سرد است. نکته ای که باید بدانید این است که تبت معمولا در طول هر سال در دو ماه از فصل بهار به روی توریستان بسته می شود. اگر شما احیانا می خواهید در تور چین از تبت دیدن کنید، بهتر است که اواسط تابستان را برای سفر به چین انتخاب کنید.

 

 

نکته دیگر اینکه بعضی از قسمت های چین در طول تابستان بیش از حد گرم می شوند. توصیه ما به شما این است که از سفر به شهرهایی مثل چونگ کینگ، نانجینگ و ووهان و همین طور بعضی از شهرهای شمالی چین مثل جین جیانگ  در فصل تابستان خودداری کنید.

نکته دیگری که باید درباره آب و هوای سفر به چین و بهترین زمان سفر به چین بدانید، این است که باران های چین در بخشی از سال و در بخشی از چین شدت می گیرند. مثلا در جنوب چین، در ماه های آوریل تا آگوست (اواسط فروردین تا اواسط شهریور) باران ها زیاد می شوند.

یکی دیگر از بهترین زمان های سفر به چین، فصل پاییز است. در این فصل از سال هم هوای چین خیلی خوب می شود و هم اینکه طبیعت چین زیباتر از همیشه می شود. این را به خاطر داشته باشید که بازدید از دیوار بزرگ چین در فصل پاییز و همراه با منظره پاییزی تجربه بسیار خاصی است. البته باید این را هم بدانید که گاهی اوقات، صبح ها و شب های پاییزی در چین کمی سرد می شود. با این حساب بهتر است که اگر فصل پاییز را برای سفر به چین انتخاب کردید، حتما چند دست لباس گرم هم همراه خودتان داشته باشید.

 

 

در آخر خوب است این را هم بدانید که فصل زمستان بهترین زمان سفر به چین برای کسانی است که به دنبال سفر ارزان به چین هستند. به هر حال اگر شما هم جزء آن دسته از توریستانی هستید که با سرمای هوا چندان مشکل ندارند، می توانید به فصل زمستان به چشم بهترین زمان سفر به چین از نظر ارزانی نگاه کنید. چراکه در این فصل از سال، هزینه های سفر به چین به شدت پایین می آید. این را هم بگوییم که در طول فصل زمستان، یک جشنواره جذاب به نام فستیوال یخ هاربین در چین برگزار می شود که معمولا زمان برگزاری آن 24 دسامبر تا 25 فوریه (4 دی تا 6 اسفند) است. در این فستیوال مجسمه های بسیار شگفت انگیزی با برف و یخ ساخته می شود و به معرض نمایش عموم گذاشته می شود. البته باید این را هم بدانید که دمای هوای هاربین در فصل زمستان هیچ وقت بالای صفر درجه سانتگیراد نمی رود و حتی ممکن است که دمای آن در طول شب به 24- درجه سانتیگراد هم برسد! به هر حال اگر شما هم دوست دارید که در جشنواره یخ هاربین شرکت کنید، باید این سرمای هوای شهر هاربین را به جان بخرید!

 

 

با همه صحبت هایی که شد، می توانیم بگوییم که سفر به چین در هر زمانی از سال مزیت ها و معایب خاص خودش را دارد. این شما هستید که می توانید بسته به شرایط خود، سلیقه خود و همین طور بودجه ای که برای سفر به چین در نظر دارید، یک زمان خوب را برای سفر به چین و شرکت در تور چین انتخاب کنید.

زیما سفر مجری مستقیم تورهای چین.

۰۶ خرداد ۱۳۹۹

نظرات کاربران