۰۲۱۷۴۶۳۴
توصیه های کاربردی برای سفر به تایلند

توصیه های کاربردی برای سفر به تایلند

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

تایلند که از نظر مهمان نوازی مردمانش، حیات وحش جالب، طبیعت زیبا و البته معابد بسیار خاص و زیبایش معروف شده است، کشوری است که هر کسی باید برای یک بار هم که شده از آن بازدید کند! به شما توصیه می کنیم که چه اهل ماجراجویی هستید، چه اهل تفریحات شبانه و چه اهل ریلکس کردن در سواحل، در هر صورت سفر به تایلند را امتحان کنید و مطمئن باشید که هیچ وقت از شرکت در تور تایلند پشیمان نمی شوید! البته به جز این توصیه، چندتا توصیه دیگر هم به شما داریم که در ادامه به شما می گوییم. با خواندن این  توصیه های کاربردی برای سفر به تایلند می توانید بیشترین استفاده را از سفر به سرزمین لبخندها ببرید. پس با زیما سفر همراه باشید.

 

خوب از فرصت اقامت در تایلند استفاده کنید

 

درست است که بانکوک پایتخت تایلند است و یکی از دیدنی ترین شهرهای تایلند محسوب می شود. اما به جز آن ها، یک سری جای دیدنی دیگر هم در تایلند وجود دارد  که اگر بتوانید از آن ها هم بازدید کنید، تجربه خاص تری از  تور تایلند  نصیبتان می شود. مثلا توصیه ما به شما این است که حتما در تور تایلند از شهرهای چیانگ مای، پاتایا و یا پوکت هم دیدن کنید و بدین شکل با یک تیر چند نشان بزنید.

 

 

حواستان به کلاهبرداری ها، علی الخصوص در شهرهای بزرگ تایلند باشد

 

درست است که مردم تایلند به مهمان نوازی و مهربانی معروف هستند. اما این بدین معنی نیست که همه مردم تایلند خوب هستند و هیچ وقت کلاه سر توریستان نمی گذارند! یکی از متداول ترین مشکلاتی که توریستان در تور تایلند با آن مواجه می شوند، این است که راننده های توک توک (تاکسی های سه چرخه ای) به توریستان می گویند که جاذبه گردشگری مد نظر شما بسته است و به جایش شما را تشویق می کنند که از یک جای دیگر که کرایه تاکسی آن گران تر است، بازدید کنید! یا اینکه سعی می کنند شما را به یک طلافروشی ببرند که اجناسش تقلبی است! یا مثلا یک سری از مردم تایلند توریستان را به خانه شان دعوت می کنند و بعد پول هایشان را به زور از آن ها می گیرند! یا پیش می آید که یک سری از مردم تایلند توریستان را به یک کافه دعوت می کنند و بعد یک صورتحساب سنگین روی دست توریست بیچاره می گذارند!

 

 

اطلاعات لازم را در مورد روش های تردد در تایلند کسب کنید

 

اگر شما هم می خواهید که از چند شهر تایلند دیدن کنید، بهتر است که قبل از اینکه پایتان به تایلند برسد، با روش های تردد در تایلند آشنا شوید. نکته ای که باید بدانید، این است که شما برای استفاده از پروازهای داخلی تایلند باید حتما از قبل نسبت به رزرو آنلاین بلیط هواپیما اقدام کنید. اما مثلا می توانید بلیط قطار را در ایستگاه قطار خریداری کنید. البته اگر بخواهید از قطارهای شب رو برای تردد در تایلند استفاده کنید، بهتر است که بلیطتان را از قبل رزرو کنید تا یک وقت بلیط ها تمام نشود.

 

 

به این فکر کنید که آیا واقعا دوست دارید در تایلند سوار فیل شوید یا نه

 

درست است که گرفتن یک عکس بامزه اینستاگرامی با فیل ها جالب است و هر کسی خوشش می آید که یک عکس پروفایل جذاب با فیل ها داشته باشد، اما خوب است این را بدانید که در تایلند به فیل ها به چشم وسیله کسب درآمد و نوعی وسیله نقلیه نگاه می شود و فیل ها به این شکل در حال اذیت شدن هستند! به شما توصیه می کنیم که اگر واقعا می خواهید فیل های تایلند را از نزدیک ببینید، به یک پناهگاه فیل ها در تایلند بروید و فیل ها را در جایی که از آن ها مراقبت می کنند، ببینید. توصیه ما به شما این است که اولین فیلی که در تایلند دیدید، سریع سوار آن فیل نشوید و بدین شکل به صاحب آن فیل برای سوء استفاده از این حیوان بی گناه کمک نکنید.

 

 

در تایلند درباره شاه صحبت نکنید

 

در تایلند قوانین سختگیرانه ای وجود دارد و هر کسی که درباره شاه تایلند بدگویی کند، با مجازات شدید رو به رو می شود. توصیه ما به شما این است که در تایلند از صحبت درباره سیاست بپرهیزید و فقط فکر تفریح خودتان باشید و به این جور مسائل حتی فکر هم نکنید!

 

برای بازدید از معابد تایلند لباس مناسب به تن داشته باشید

 

در تایلند یک عالمه معبد وجود دارد که یکی از دیگری زیباتر و شگفت انگیزتر هستند! با این حساب واقعا حیف است که شما در تور تایلند فرصت بازدید از معابد تایلند را از خودتان بگیرید. البته باید به این نکته هم توجه کنید که معابد تایلند قوانین خاص خودشان را دارند و شما باید پوشش مناسبی برای بازدید از آن ها داشته باشید. به شما توصیه می کنیم که حتما در حین بازدید از معباد تایلند، لباسی به تن داشته باشید که شانه ها و زانوانتان را بپوشاند. البته در بیشتر معابد تایلند، لباس هایی برای اجاره وجود دارد. اما به هر حال بهتر است که خودتان لباس مناسب به تن داشته باشید تا مجبور به پرداخت هزینه بابت اجاره لباس پوشیده در معابد تایلند نشوید.

 

 

حتما روی روخانه چائو فرایا قایق سواری کنید

 

تا قبل از اینکه جاده های مدرن در بانکوک ساخته شود، مردم از قایق ها برای تردد در بانکوک استفاده می کردند. حتی هنوز هم یک سری قایق ها در رودخانه چائو فرایا بانکوک تردد می کنند که مسافران را با خودشان از این سو به آن سو می برند. حتی یک سری کشتی های کروز نیز در روخانه چائو فرایا تردد می کنند که وجهه تفریحی دارند. به هر حال به شما توصیه می کنیم که شما هم قایق سواری در رودخانه چائو فرایا را تجربه کنید تا سبک زندگی مردم بانکوک در گذشته را به شکل بهتری درک کنید.

 

 

اگر گذرتان به جزایر تایلند افتاد، غواصی را امتحان کنید

 

غواصی یکی از خاص ترین تفریحاتی است که امکان تجربه آن ها در جزایر تایلند وجود دارد. به شما توصیه می کنیم که اگر در تور تایلند به هر کدام از جزایر تاینلد رفتید، حتما غواصی را تجربه کنید و از کنار این فرصت برای دیدن زیبایی های زیر آب های تایلند ساده نگذرید! البته اگر فکر می کنید که غواصی کار شما نیست و برایتان تجربه خیلی سختی است، امکان این وجود دارد که در تور تایلند، غواصی کم عمق یا همان اسنورکلینگ را تجربه کنید و به شکل ساده تری از دنیای زیر آب های تایلند دیدن کنید.

 

 

چند کلمه به زبان تایلندی یاد بگیرید

 

به شما توصیه می کنیم که برای سفر به هر کشور خارجی، حداقل چند کلمه رایج و کاربردی را به زبان مردم آن کشور یاد بگیرید. مثلا به شما توصیه می کنیم که در تور تایلند معادل تایلندی کلمات و جملاتی مثل "سلام"، "سرویس بهداشتی کجاست؟" و " قیمت این چند است؟" را یاد بگیرید و مطمئن باشید که با بلد بودن همین چند کلمه و جمله ساده می توانید اقامت راحت تری را در تایلند تجربه کنید. نکته دیگر اینکه مردم تایلند یا هر کشور دیگری از اینکه ببینند شما در حال سعی برای صحبت به زبان آن ها هستید، خوشحال می شوند و استقبال بیشتری از شما می کنند!

 

در تایلند فرصت تجربه ماساژ تایلندی را از دست ندهید

 

در تایلند امکان تجربه ماساژ تایلندی با قیمت های مختلف وجود دارد. مثلا اگر شما در بانکوک باشید، می توانید برای گرفتن ماساژ تایلندی به جاهای مختلفی (مثل خیابان خائوسان بانکوک، هتل های 5 ستاره بانکوک و یا معبد وات فو بانکوک) مراجعه کنید که از نظر قیمتی با یکدیگر زمین تا آسمان متفاوت هستند. این بدین معنی است که شما با هر بودجه ای که داشته باشید، می توانید ماساژ تایلندی را در تور تایلند تجربه کنید. به شما قول می دهیم که گرفتن یک ماساژ تایلندی بعد از یک روز گشت و گذار در تایلند و خستگی های مربوط به آن، عجیب می چسبد!

 

۰۶ خرداد ۱۳۹۹

نظرات کاربران