۰۲۱۷۴۶۳۴
راهنمای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی کوالالامپور

راهنمای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی کوالالامپور

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

راهنمای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی کوالالامپور

 

اگر شما هم می خواهید با  تور کوالالامپور  به مالزی سفر کنید، بهتر است که همین حالا چند دقیقه وقت بگذارید و این مطلب را با دقت بخوانید. ما در ادامه درباره تمامی روش های تردد در کوالالامپور صحبت می کنیم و یک به یک  وسایل حمل و نقل عمومی کوالالامپور  و نکات ریز استفاده از آن ها را به شما می گوییم.

 

 

تردد در کوالالامپور با تاکسی

 

شاید شما هم جزء آن دسته از توریستانی باشید که همیشه با تردد با تاکسی راحت تر از تردد با وسایل حمل و نقل عمومی هستند. اما باید به شما بگوییم که بهتر است که گزینه تردد با تاکسی در تور کوالالامپور را به دست فراموشی بسپارید و تا جای ممکن سراغ آن نروید. چراکه کرایه تاکسی های کوالالامپور خیلی بالا ست و اصولا راننده های تاکسی کوالالامپور به کلاهبرداری از توریست  ها معروف شده اند. البته به هر حال ممکن است که شما برای یک یا دو بار در تور کوالالامپور ناچار به استفاده از تاکسی شوید. در این صورت توصیه ما به شما این است که حتما راننده تاکسی را در مجبور به استفاده از تاکسی متر کنید. توصیه دیگری که برایتان داریم، این است که به هیچ عنوان از تاکسی های آبی رنگ کوالالامپور استفاده نکنید. چراکه تاکسی های آبی رنگ کوالالامپور گران هستند و استفاده از آن ها در تور ارزان کوالالامپور مقرون به صرفه نیست.

 

 

تردد در کوالالامپور با قطار

 

نکته ای که باید درباره قطارهای کوالالامپور بدانید، این است که قطارهای مترو کوالالامپور چند مدل مختلف دارند و شما برای تردد در کوالالامپور ناچارید که از همه مدل های آن ها استفاده کنید. چراکه هر کدام از قطارهای کوالالامپور به یک سری از مناطق کوالالامپور دسترسی دارند. مثلا قطارهای ال آر تی کوالالامپور و قطارهای کی تی ام کوالالامپور، قطارهایی هستند که دسترسی به بیش از 100 ایستگاه مختلف را در کوالالامپور ممکن کرده اند. از طرفی یک نوع قطار دیگر به نام قطار مونوریل هم در کوالالامپور وجود دارد که به 11 ایستگاه دیگر در حوالی مرکز شهر کوالالامپور دسترسی دارد. ضمنا یک نوع قطار به نام قطار کلیا اکسپرس کوالالامپورهم در کوالالامپور وجود دارد که دو ترمینال فرودگاه کوالالامپور را به مرکز شهر کوالالامپور متصل می کند و شما می توانید از آن برای تردد بین فرودگاه کوالالامپور و هتل خودتان در کوالالامپور استفاده کنید.

لازم به ذکر است که مسیر تردد همه این قطارها در کوالالامپور در نقشه مترو کوالالامپور به تصویر کشیده شده اند و شما به راحتی می توانید با بررسی آن، قطار مربوط به مسیر خودتان را پیدا کنید. توصیه ما به شما این است که از رنگارنگ بودن و پیچیده بودن نقشه مترو کوالالامپور نترسید و حتما از قطارهای مترو کوالالامپور برای تردد در کوالالامپور بهره ببرید. توصیه ما به شما این است که حتما اپلیکیشن سیتی ریل مپ کی ال را در گوشی همراهتان نصب کنید تا بتوانید استفاده راحت تری از قطارهای کوالالامپور داشته باشید. این اپلیکیشن به گونه ای طراحی شده است که با استفاده از آن می توانید به راحتی از مترو کوالالامپور استفاده کنید و نقشه مترو کوالالامپور را بهتر درک کنید.

 

 

تردد در کوالالامپور با اتوبوس

 

اصولا توریستانی به استفاده از اتوبوس های کوالالامپور علاقه نشان می دهند که به دنبال تردد ارزان در کوالالامپور هستند. نکته ای که باید درباره اتوبوس های کوالالامپور بدانید، این است که این اتوبوس ها معمولا بیش از حد شلوغ هستند و ایستگاه های زیادی هم دارند و از مسیرهای بسیار پر ترافیکی هم گذر می کنند. با همه این اوصاف می توان گفت که اتوبوس های کوالالامپور با وجود ارزانیشان، وسیله خیلی خوبی برای تردد در کوالالامپور نیستند و استفاده از آن ها کار بسیار پر مشقتی است. البته یک سری اتوبوس خاص در کوالالامپور وجود دارد که اتفاقا استفاده از آن ها خیلی راحت است. این اتوبوس ها همگی رنگ قرمز دارند و به آن ها به اصطلاح اتوبوس های هوپ آن هوپ آف می گویند. خوبی این اتوبوس ها این است که برای توریستان طراحی شده اند و شما می توانید با خرید یک عدد بلیط از ساعت 8:30 صبح تا 8:30 شب به صورت نامحدود از آن ها بهره ببرید و با استفاده از آن ها به اماکن دیدنی کوالالامپور دسترسی پیدا کنید. البته این را هم باید بگوییم که این اتوبوس ها نیز از مسیرهای پر ترافیک عبور می کنند، اما اگر شما بتوانید در ساعات خلوتی روز از آن ها استفاده کنید، به مشکل ترافیک هم بر نمی خورید.

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای کوالالامپور.

۰۷ خرداد ۱۳۹۹

نظرات کاربران