۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین شهربازی های هند

بهترین شهربازی های هند

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همیشه شهربازی ها در هر جایی از دنیا که باشند، جزء محبوب ترین اماکن تفریحی از دید کودکان، نوجوانان، جوان ها و حتی افراد مسن هستند. در هند هم مثل هر کشور توریستی دیگری، یک عالمه شهربازی وجود دارد که اتفاقا بسیار جالب و هیجان انگیز هستند و معمولا توریستان از استفاده از امکانات تفریحی آن ها در تور هند استقبال می کنند. اما از آنجایی که تعداد شهربازی های هند زیاد است و در هر کدام از شهرهایش، حداقل یک و یا بعضا چند تا شهربازی ساخته شده است، ما تصمیم گرفتیم تا لیستی از بهترین شهربازی های هند برایتان تهیه کنیم تا شما هم بدانید که در وقت محدودتان در سفر به هند باید به کدام شهربازی ها برای تفریح مراجعه کنید.

 

شهربازی واندرلا در بنگلور

 

شهربازی واندرلا که در شهر بنگلور هند و در فاصله حدودا 1،000 کیلومتری بمبئی واقع شده است، به عنوان یکی از جذاب ترین شهربازی های هند شناخته می شود. شهربازی واندرلا جایی است که هر کسی با هر سن و سالی می تواند در آن تفریح کند. در این شهربازی یک بخش تفریحی خاص برای کودکان طراحی شده است و گذشته از آن ها بیش از 60 بازی مختلف در آن وجود دارد که بعضی هایشان سرسره آبی و بعضی دیگر وسایل بازی هستند و هر کدامشان سطح خاصی از هیجان را ایجاد می کنند و برای گروه سنی خاصی مناسب هستند. لازم به ذکر است که شهربازی واندرلا هند به عنوان یکی از بهترین شهربازی های هند در فاصله 35 کیلومتری مرکز شهر بنگلور واقع شده است و شعبه های دیگری در شهرهای کوچی و حیدرآباد هم دارد. این را هم بگوییم که شهربازی واندرلا هند همه روزه از ساعت 10 صبح تا  بعد از ظهر باز است و بعد از آن تعطیل می شود.

 

 

شهربازی آدلابس ایمجیکا در بمبئی

 

شهربازی آدلابس ایمجیکا در شهری به نام خپولی در 70 کیلومتری بمبئی واقع شده است. این شهربازی به عنوان یکی از محبوب ترین شهربازی های هند، از سه بخش مختلف تقسیم شده است که یکی از آن ها شهربازی، دیگری پارک آبی و آخری پارک برفی است. با این حساب می توان گفت که شما با هر سلیقه ای که داشته باشید و چه اهل تفریح در پارک آبی باشید و چه از تفریح در خشکی خوشتان بیاید، شیفته این شهربازی می شوید. این پارک هر روز ساعت 10:30 صبح باز می شود و استفاده از امکانات تفریحی و وسایل بازی آن از ساعت 11 صبح ممکن می شود و اصولا ساعت 7 شب نیز بسته می شود. نکته جالب دیگر اینکه در این شهربازی یک اقامتگاه هم وجود دارد و شما می توانید یک شب یا حتی دو شب را در آن بمانید و بدین شکل بیشتر از امکانات تفریحی این شهربازی جذاب در تور هند استفاده کنید.

 

 

شهربازی کینگدام آودریمز هند در(شهربازی قلمرو رویاها) در گورگان

 

شهربازی کینگدام آو دریمز هند در شهری به نام گورگان در 67 کیلومتری دهلی واقع شده است و شما به راحتی می توانید از آن در تور مثلث طلایی هند بازدید کنید. این شهربازی با همه شهربازی های هند متفاوت است و دلیل این تفاوت این است که در آن می توانید در حین بازی و سرگرمی به خوبی با فرهنگ و هنر مردم هند آشنا شوید. در این شهربازی برنامه های هنری و موزیکال زیادی اجرا می شود و نمایشگاه های جالبی هم در آن برگزار می شود. نکته ای که باید درباره شهربازی کینگدام آو دریمز هند بدانید، این است که این شهربازی در روزهای دوشنبه تعطیل است.

 

 

پارک راموجی فیلم سیتی هند در حیدرآباد

 

پارک راموجی فیلم سیتی یکی دیگر از شهربازی های منحصر به فرد هند است. این پارک در حیدرآباد واقع شده است و بزرگترین مجموعه استودیو جهان تلقی می شود و حتی رکورد گینس هم دارد. این پارک جذاب جایی است که خیلی از صحنه های فیلم های معروف هندی در آن فیلمبردای شده اند. گذشته از این، در راموجی فیلم سیتی هند اماکن تفریحی وجاذبه های توریستی دیگری هم وجود دارد که از جمله آن ها می توان به پارک پرندگان اشاره کرد. این پارک همه روزه از ساعت 9 صبح تا 7:30 بعد از ظهر باز است و شما هم می توانید از آن در تور ارزان هند بازدید داشته باشید. البته خوب است این را بدانید که شهر حیدرآباد حدودا 300 کیلومتر با دهلی فاصله دارد و بازدید از این پارک و طی کردن این مسیر در تور هند، فقط برای کسانی مناسب است که واقعا اهل دیدن فیلم هندی هستند و به صنعت فیلم سازی علاقه دارند.

 

 

شهربازی ادونچر آیلند هند در دهلی

 

شهربازی ادونچر آیلند هند به عنوان یکی از بهترین شهربازی های هند در شهر زیبای دهلی در مثلث طلایی هند واقع شده است. اگر شما هم با تور دهلی آگرا جیپور به هند سفر کنید، می توانید در زمان اقامتتان در هند از این شهربازی هیجان انگیز نیز دیدن داشته باشید. این شهربازی در هند وسایل بازی و امکانات تفریحی مختلفی برای بزرگسالان، کودکان و خانواده ها دارد و امکان تجربه تفریحات مختلفی مثل قایق سواری هم در آن وجود دارد. نکته جالب دیگر اینکه در این شهربازی در هند، یک مرکز خرید معروف به نام مرکز خرید مترو واک دهلی وجود دارد. علاوه بر این، یک سری برنامه های تفریحی مثل کارناوال تابستانی در این شهربازی برگزار می شوند که در نوع خودشان جذاب هستند. لازم به ذکر است که این شهربازی همه روزه از ساعت 11 صبح تا 7 بعد از ظهر باز است.

 

 

شهربازی آکواتیکا هند در کلکته

 

شهربازی آکواتیکا هند در شهر کلکته هند واقع شده است. این شهربازی در حقیقت یک پارک آبی است که در آن سرسره های آبی و امکانات تفریحی مختلفی وجود دارد. علاوه بر این امکانات تفریحی، یک سری امکانات دیگر مثل سالن کنفرانس، اقامتگاه و هتل، سالن برگزاری جشن ها و مهمانی ها و یک فودکورت نیز در این شهربازی وجود دارد. نکته دیگر اینکه شهربازی آکواتیکا از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر دایر است. البته از آنجایی که شهر کلکته از مثلث طلایی هند یعنی شهرهای دهلی آگرا جیپور دور است و حدودا 1،300 تا 1،500 کیلومتر با آن ها فاصله دارد، توریستان کمتری از آن بازدید می کنند.

 

۱۰ خرداد ۱۳۹۹

نظرات کاربران