۰۲۱۷۴۶۳۴
ایده هایی برای تفریح در شهر ماله در مالدیو

ایده هایی برای تفریح در شهر ماله در مالدیو

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

ایده هایی برای تفریح در شهر ماله در مالدیو

 

ماله به عنوان پایتخت و پرجمعیت ترین شهر مالدیو شناخته میشود. شهر ماله همان جایی است که فرودگاه مالدیو در آن قرار گرفته است و شما به هر کدام از جزایر مالدیو که بخواهید بروید، باید اول وارد شهر ماله شوید. البته اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، فرودگاه مالدیو در جزیره کوچکی در کنار جزیره اصلی ماله قرار گرفته است و با یک پل به آن متصل شده است. نکته ای که باید درباره ماله بدانید، این است که شهر ماله مثل دیگر جزایر مالدیو، کاملا توریستی نیست و حال و هوای محلی تری به نسبت جزایر توریستی مالدیو دارد و اقامت در آن هم ارزان تر از اقامت در دیگر جزایر مالدیو است. جالب است که بدانید شهر ماله با جمعیتی بالغ بر 133،000 نفر و مساحتی حدود 5.8 کیلومتر مربع، یکی از پرتراکم ترین شهرهای دنیا محسوب می شود. حالا سوال اینجاست که در این جزیره کوچک به عنوان پایتخت مالدیو، چه جاهای دیدنی وجود دارد و چه تفریحاتی می توان در ماله داشت. ما در ادامه  ایده هایی برای تفریح در شهر ماله در مالدیو  به شما ارائه می کنیم.

 

 

بازدید از بازار ماهی فروش های ماله در مالدیو

 

این را به خاطر داشته باشید که در جزیره ای مثل ماله که حال و هوای توریستی ندارد، بهترین کاری که می توانید انجام دهید، وقت گذرانی با بومی های مالدیو و آشنایی با فرهنگ مردم مالدیو است. یکی از جاهای دیدنی ماله در مالدیو که می توانید به چنین مقصودی برسید، بازار ماهی فروش های ماله است. خوب است این را بدانید که ماهی فروشی دومین صنعت بزرگ مالدیو بعد از صنعت گردشگری است. در حقیقت این بازار جایی است که ماهیگیران مالدیو در آن ماهی های صید شده خودشان را می فروشند و شور و حال خاصی در آن به راه است.

 

 

بازدید از بازار میوه ماله در مالدیو

 

بازار میوه ماله نیز یکی دیگر از جاهایی است که شما می توانید در آن زندگی روزمره مردم ماله را از نزدیک ببینید. در این بازار کشاورزان محلی ماله، محصولات خودشان را به فروش می رسانند. با اینکه شاید بازدید از یک بازار میوه تفریح خیلی هیجان انگیزی نباشد، اما اگر شما هم به این بازارهای محلی در ماله سر بزنید، به این مساله ایمان می آورید که تفریحات ساده نیز می توانند در نوع خودشان تجربه های خاص و جدیدی را رقم بزنند.

 

 

بازدید از یادبود سونامی ماله در مالدیو

 

یادبود سونامی ماله، یادبودی است که برای گرامیداشت مردم مالدیو که در اثر پدیده طبیعی سونامی جانشان را از دست داده اند، ساخته شده است. متاسفانه باید بگوییم که این سونامی که از آن حرف می زنیم، جان یک سوم مردم مالدیو را گرفته بوده و بر اثر آن، خانه ها و سازه های زیادی تخریب شده بودند. به همین خاطر هم هست که این یابود در ماله ساخته شده است.

 

 

خرید از ماله در مالدیو

 

یکی از جذاب ترین تفریحاتی که در ماله می توانید داشته باشید، خرید است! در ماله دو منطقه خرید جذاب به نام چاندهانه ماگو و خیابان ماجیدهی ماگو وجود دارد که قدم زدن در فضای آن ها و خرید کردن از فروشگاه های آن ها تجربه بسیار جالبی است. البته شما نباید انتظار مواجه شدن با مراکز خرید بزرگ و شعب برندهای بین المللی را در آن داشته باشید! چرا در این خیابان های خرید در ماله یک سری فروشگاه کوچک وجود دارد که اغلب در آن ها اجناس ارزان قیمتی و هدیه ها و سوغاتی های کوچکی مثل مهره های مرجانی، کارت پستال، مگنت های بامزه و زیبا و لباس های محلی به فروش می رسد. به هر حال اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که از خرید در بازارهای محلی خوششان می آید، مطمئنا شیفته بازارهای ماله و حال و هوای سنتی آن ها می شوید.

 

 

تفریح در سواحل مصنوعی ماله در مالدیو

 

در شهر ماله دو ساحل مصنوعی ساخته شده است که فرقشان با سواحل طبیعی ماله در مالدیو این است که در آن ها موج شکن ها و تمهیداتی وجود دارد که باعث شده اند شنا در آن ها امن شوند. نکته جالبی که باید درباره سواحل مصنوعی مالدیو به شما بگوییم، این است که در اطراف آن ها کافه ها و رستوران های متعددی ساخته شده است و حال و هوای مفرحی دارند. به شما توصیه می کنیم که اگر به دنبال تجربه تفریحات آبی در ماله هستید، حتما به یکی از این دو ساحل مصنوعی در ماله سر بزنید.

 

 

بازدید از مسجد جامع ماله در مالدیو

 

مسجد جامع ماله قدیمی ترین مکان دیدنی جزیره ماله در مالدیو است. این مسجد بسیار منحصر به فرد است و معماری جالبی دارد. به شما توصیه می کنیم که اگر در تور مالدیو گذرتان به ماله افتاد، حتما از مسجد جامع ماله در مالدیو دیدن داشته باشید.

 

 

رستوران گردی در ماله و امتحان کردن غذاهای محلی ماله در مالدیو

 

در ماله کافه ها و رستوران های دنج و جذابی وجود دارد. از آنجایی که ماهیگیری دومین صنعت بزرگ مالدیو است، غذاهای دریایی ماله بسیار متنوع هستند. در واقع خوردن غذاهای دریایی به جزئی از فرهنگ مردم ماله تبدیل شده است و با این حساب، می توانیم بگوییم که شما می توانید بهترین غذاهای دریایی زندگیتان را در رستوران های ماله در  تور مالدیو  امتحان کنید.این را هم بگوییم که رستوران سی هاوس، رستوران بل آمی بیسترو و قهوه خانه سیگول از بهترین رستوران ها و کافه های ماله هستند  و شما می توانید طعم بهترین غذاهای سنتی ماله را در آن ها بچشید.

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای مالدیو.

۱۱ خرداد ۱۳۹۹

نظرات کاربران