۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره شاندیز مشهد

همه چیز درباره شاندیز مشهد

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همه چیز درباره شاندیز مشهد

 

مسلما شما هم تا به حال نام شاندیز مشهد را شنیده اید و احتمالا تعریف کباب های شاندیز مشهد هم به گوشتان رسیده باشد. شاندیز یکی از سرسبزترین و جذاب ترین جاهای دیدنی مشهد است و حال و هوای بسیار خوبی برای گشت و گذار و تفریح در  تور مشهد  دارد. اجازه دهید که اول به معرفی شاندیز بپردازیم و به شما بگوییم که اصلا این شاندیز مشهد کجاست. خوب است این را بدانید که شاندیز نام منطقه ای است که در استان خراسان رضوی واقع شده است و در نزدیکی شهر مشهد قرار گرفته است. البته با اینکه شاندیز را به عنوان یکی از مناطق دیدنی مشهد می شناسند، اما حقیقت این است که شاندیز مشهد در شهرستان بینالود در نزدیکی مشهد قرار گرفته است و اصلا جزء مشهد نیست. اما به هر حال به دلیل نزدیکی که بینالود با مشهد دارد، می توانیم بگوییم که شاندیز یکی از جاذبه های گردشگری مشهد است. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با  شاندیز مشهد  آشنا کنیم و هر آنچه باید درباره شاندیز مشهد بدانید را به شما بگوییم.

 

درباره شاندیز مشهد

 

شاندیز که  در همسایگی طرقبه، میان ولایت، نیشابور، گملکان و چناران قرار گرفته است، در گذشته با نام های شاه دژ و همین طور شاه دیز شناخته می شده است. اما کم کم نامش به شاندیز تغییر پیدا کرده است و آرام آرام جایگاه عمیقی در قلب توریستان و مسافران مشهد باز کرده است. دلیل این مساله هم این است که شاندیز مشهد طبیعت بسیار زیبایی دارد و اماکن تفریحی و رستوران های بسیار معروفی در آن وجود دارد که یکی از دیگری جذاب تر هستند. در این منطقه در نزدیکی مشهد روخانه های زیادی جریان دارند که از دامنه های شمالی کوه بینالود سرچشمه می گیرند و زیبایی شاندیز مشهد هم تا حد زیادی به وجود همین رودخانه ها وابسته است.

 

 

آب و هوای شاندیز مشهد

 

شاندیز مشهد به عنوان یکی از معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری مشهد، جایی است که طبیعت بسیار زیبا و سرسبزی دارد و پر از درختان بلند و تنومند است. در واقع شاندیز یک منطقه ییلاقی در نزدیکی مشهد است و آب و هوای بسیار مطبوعی دارد. به شما توصیه می کنیم که اگر در فصل بهار و تابستان با تور ارزان مشهد به مشهد سفر کردید، حتما زمانی را هم به بازدید از شاندیز مشهد اختصاص دهید و حتما یک روز جذاب و به یادمادنی را همراه با خانواده در شاندیز مشهد سپری کنید.

 

جاهای دیدنی شاندیز مشهد

 

یکی از معروف ترین جاهای دیدنی شاندیز مشهد، یک قلعه تاریخی به نام قلعه شاهان دژ است که می گویند توسط حسام السلطنه که در زمان قاجاریان حاکم خراسان بوده، ساخته شده است. به هر حال اگر شما هم اهل تاریخ شناسی هستید، بد نیست که در زمان بازدیدتان از شاندیز، به این قلعه هم سر بزنید و بیشتر با تاریخچه شاندیز مشهد آشنا شوید.

گذشته از این قلعه، یک درخت باستانی هم در شاندیز وجود دارد که به نوعی به عنوان سمبل شاندیز شناخته می شود. این درخت که حدود 2،700 سال عمر دارد، یک درخت چنار است که قسمتی از تنه آن به جا مانده است و شما می توانید در شاندیز از آن بازدید داشته باشید.

 

 

غذاهای معروف شاندیز مشهد

 

همان طور که گفته شد، کباب های شاندیز بسیار معرف هستند. توصیه ما به شما این است که حتما در شاندیز مشهد، شیشلیک های شاندیز را امتحان کنید و مطمئن باشید که نمونه آن را در هیچ رستوران دیگری در ایران پیدا نمی کنید.

 

 

بهترین زمان بازدید از شاندیز مشهد

 

از آنجایی که شاندیز یک منطقه ییلاقی است و آب و هوای خنکی دارد، در طول زمستان خیلی سرد می شود. با این حساب می توان گفت که ماه های اردیبهشت و خرداد و همین طور ماه های تابستانی سال زمان مناسبی برای بازدید از شاندیز هستند. پس اگر شما هم می خواهید در فصل تابستان در تور ارزان مشهد شرکت کنید، بهتر است که حتما بازدید از شاندیز مشهد را هم در برنامه سفرتان به مشهد بگنجانید.

 

نحوه دسترسی به شاندیز مشهد

 

شاندیز حدودا نیم ساعت تا یک ساعت با ماشین با شهر مشهد فاصله دارد. اگر شما بخواهید با ماشین شخصی خودتان به شاندیز بروید، باید وارد اتوبان کلانتری مشهد شوید و از آنجا خروجی اتوبان وکیل آباد مشهد را بروید و در نهایت خودتان را به جاده شاندیز مشهد برسانید. این را هم بگوییم که شما با استفاده از اتوبوس هم می توانید به شاندیز مشهد بروید. کافی است که به پایانه اتوبوسرانی وکیل آباد مشهد بروید و آنجا سوار اتوبوس های شاندیز مشهد شوید.

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای مشهد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۹

نظرات کاربران