۰۲۱۷۴۶۳۴
معبد بودای خوابیده در بانکوک

معبد بودای خوابیده در بانکوک

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

معبد بودای خوابیده در بانکوک یا همان معبد وات فو بانکوک، یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین معابد بانکوک است. این معبد در بانکوک یکی از آن جاذبه های گردشگری است که هر توریستی باید در اولین سفر خود به بانکوک از آن بازدید کند. این معبد به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه معابد شهر بانکوک به خاطر اینکه یک مجسمه بزرگ به شکل یک بودای خوابیده در آن وجود دارد، معروف شده است و به همین خاطر هم هست که با نام معبد بودای خوابیده بانکوک شناخته می شود. این مجسمه ای که از آن صحبت می کنیم، 46 متر طول دارد و تماما با ورقه طلا پوشانده شده است و واقعا ارزش بازدید را دارد. با زیما سفر همراه باشید تا با هم گشتی در معبد بودای خوابیده بانکوک یا معبد وات فو بانکوک بزنیم و ببینیم که دقیقا در آن چه خبر است!

 

 

معبد بودای خوابیده بانکوک کجاست؟

 

معبد بودای خوابیده بانکوک در جاده ماهارات بانکوک و در نزدیکی رودخانه واقع شده است و حدودا یک کیلومتر جنوب تر از گرند پالاس بانکوک واقع شده است. معبد بودای خوابیده بانکوک حدودا به اندازه 10 دقیقه پیاده روی با گرند پالاس بانکوک فاصله دارد و شما می توانید بازدید از هر دو آن ها را در طول یک روز انجام دهید. توصیه ما به شما این است که اول از گرند پالاس بانکوک دیدن کنید و بعد به معبد بودای خوابیده بانکوک بروید تا حسابی برای گشت و گذار در مجموعه معبد بودای خوابیده بانکوک وقت داشته باشید و برای ترک کردن محیط آن عجله نداشته باشید. چراکه با اینکه فقط مجسمه طلایی این معبد معروف شده است، اما بقیه قسمت هایش هم دیدنی هستند و حیف است که شما از همه بخش های آن بازدید نداشته باشید. به شما توصیه می کنیم که حتما بعد از بازدید از مجسمه بودای خوابیده، در کل محوطه معبد بودای خوابیده بانکوک گشت بزنید و حتما از محیط آرامش بخش آن استفاده کنید. اگر هم دوست داشتید حتما یک ماساژ سنتی تایلندی در معبد بودای خوابیده بگیرید و فرصت کسب این تجربه ناب را در تور تایلند از خودتان نگیرید. چراکه معبد بودای خوابیده تایلند به عنوان یک مدرسه ماساژ شناخته می شود و مسئولین ماساژ آن تبحر بسیار زیادی در ماساژ سنتی دارند.

 

 

 

در معبد بودای خوابیده بانکوک چه جاذبه های گردشگری وجود دارد؟

 

معروف ترین و محبوب ترین جای دیدنی معبد وات فو بانکوک، مجسمه بودای خوابیده است که طولش به 46 متر و ارتفاعش به 15 متر می رسد. جالب است که بدانید کف پاهای مجسمه بودای خوابیده 5 متر طول دارند و به زیبایی با یک هنر بسیار خاص تزئین شده اند و شما باید به دقت آن ها را نگاه کنید. گذشته از این مجسمه، بقیه قسمت های معبد بودای خوابیده بانکوک نیز در نوع خودشان دیدنی و جذاب هستند. در مجموعه معبد وات فو بانکوک، 4 عبادتگاه وجود دارد که در آن 394 عکس طلاکاری شده از بودا و تعداد زیادی مجسمه طلایی وجود دارد. قسمت جالب ماجرا این است که دیوارهای همه بخش های مجموعه معبد بودای خوابیده بانکوک به قدری تزئین شده اند که مطمئنا شما هم با دیدن هر کدام از دیوارهایش لحظه ای در جا میخکوب می شوید و هر لحظه به نوعی در معبد وات فو بانکوک سورپرایز می شوید. در نهایت یکی از جالب ترین نکاتی که باید درباره معبد وات فو بانکوک به شما بگوییم، این است که مردم تایلند معتقدند که اگر بتوانند سکه هایشان را در یکی از 108 کاسه موجود در کنار دیوارهای معبد بودای خوابیده بانکوک بیندازند، به آرزوهاشان دست پیدا می کنند! به هر حال اگر شما هم می خواهید این سنت آن ها را امتحان کنید، می توانید یک کاسه سکه در ورودی معبد خریداری کنید و شانس خودتان را در پرتاب سکه درون کاسه ها امتحان کنید. نکته اینجاست که حتی اگر با این کار به آرزوهایتان نرسید، به نوعی به این معبد و راهب های آن کمک کوچکی کرده اید تا بتوانند از معبد بودای خوابیده بانکوک به خوبی حفاظت کنند.

 

 

 

معبد بودای خوابیده بانکوک چه جور معبدی است؟

 

جالب است بدانید که معبد وات فو بانکوک یا همان معبد بودای خوابیده بانکوک اولین دانشگاه دولتی تایلند بوده است و در آن مذهب، علم و ادبیات آموزش داده می شده است. امروزه این معبد به یک مرکز درمانی و ماساژ تاینلدی تبدیل شده است و خیلی از توریستان برای گرفتن ماساژ تایلندی به آن مراجعه می کنند. توصیه ما به شما این است که بعد از اینکه در معبد بودای خوابیده بانکوک گشت زدید، یک ماساژ حرفه ای در آن بگیرید و به پاها، سر و شانه هایتان اجازه ریلکس شدن بدهید. به هر حال اگر تا به حال در زندگیتان ماساژ تایلندی را تجربه نکرده اید، بهتر است که این ماساژ را در معبد وات فو بانکوک امتحان کنید و مطمئن باشید که این ماساژ به یکی از به یادماندنی ترین تجربه های سفرتان به تایلند با تور ارزان تایلند تبدیل خواهد شد. خوبی ماساژهای معبد وات فو بانکوک این است که با همه ماساژهای دیگر متفاوت است و علاوه بر ریلکس شدن ، استرس های شما را از بین می برد و به گردش خون شما کمک می کند. البته خوب است این را هم بدانید که اغلب مدت انتظار این ماساژها در معبد بودای خوابیده بانکوک زیاد است و بهتر است که شما حتما از قبل ماساژ خود را رزرو کنید تا مجبور نشوید که بیش از اندازه منتظر رسیدن نوبتتان بمانید. در آخر لازم به ذکر است که معبد وات فو بانکوک همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 6:30 بعد از ظهر باز است و تایم ماساژ آن هم تا ساعت 6 بعد از ظهر است.

 

 

۱۹ خرداد ۱۳۹۹

نظرات کاربران