۰۲۱۷۴۶۳۴
نکات کاربردی برای سفر ارزان به سامویی

نکات کاربردی برای سفر ارزان به سامویی

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

نکات کاربردی برای سفر ارزان به سامویی

 

حتی اگر بودجه تان خیلی کم و محدود باشد، باز هم می توانید یک سفر خوب و به یادماندنی را در سامویی تجربه کنید. در ادامه ما به شما چند  نکته کاربردی برای سفر ارزان به سامویی  یاد می دهیم که با به کارگیری آن ها می توانید در هزینه های سفر به سامویی صرفه جویی کنید.

 

در سامویی غذاهای خیابانی بخورید و یا به رستوران های محلی سامویی بروید

 

خوشبختانه باید بگوییم که اصولا غذا در تایلند ارزان است. در واقع در تایلند فقط در رستوران های توریستی غذای گران سرو می شود و در جاهای دیگر معمولا غذا ارزان است. به شما توصیه می کنیم که اگر به دنبال سفر ارزان به سامویی هستید، از رفتن به رستوران های توریستی سامویی خودداری کنید و فقط و فقط از رستوران های محلی سامویی و یا اغذیه فروشی های خیابانی سامویی غذایتان را تهیه کنید.

 

 

از جاهای دیدنی رایگان سامویی دیدن کنید

 

بیشتر اماکن دیدنی سامویی و جاذبه های طبیعی سامویی برای بازدید رایگان هستند. با این اوصاف می توانیم به شما بگوییم که شما می توانید از جاهای دیدنی مختلفی در سامویی دیدن کنید و برای دیدنشان حتی 1 ریال هم خرج نکنید. مثلا می توانید از آبشارهایی مثل ناموانگ و هین لاد دیدن کنید و یا به بازدید از معابدی چون معبد بودای بزرگ سامویی و معبد وات پلای لائم بروید و یا از سواحل رایگان سامویی دیدن کنید.

 

 

با سانگ تراو در سامویی گشت و گذار کنید

 

سانگ تراو نوعی وسیله نقلیه ارزان در سامویی است که شبیه به وانت است. این تاکسی وانت ها می توانند تا 10 نفر را سوار کنند و اصولا کرایه آن ها ارزان است. معمولا قیمت کرایه آن ها زیر 100 بات است، اما توصیه ما به شما این است که قبل از اینکه سوار آن ها شوید، مبلغ کرایه را با راننده مشخص کنید تا بعدا سرتان کلاه نرود.

 

 

خریدتان را از سوپرمارکت تسکو در سامویی انجام دهید

 

سوپرمارکت های زنجیره ای تسکو در مناطق مختلف سامویی شعبه دارند و به عنوان ارزان ترین سوپرمارکت های سامویی شناخته می شوند. به شما توصیه می کنیم که اگر تور سامویی نیاز به خرید مواد غذایی داشتید، حتما یک سر به سوپرماکت های تسکو بزنید و خریدتان را از آن ها انجام دهید.

 

 

سوغاتی های سامویی را از بازارهای شبانه سامویی تهیه کنید

 

بازارهای شبانه سامویی بهترین بازارهای سامویی برای خرید سوغاتی ارزان هستند. البته بعضی از خیابان های خرید سامویی هم برای خرید سوغاتی مناسب هستند. یکی از این بازارهای ارزان سامویی، بازار خیابان چاونگ سامویی است که در آن انواع تی شرت، صنایع دستی، عینک آفتابی و ... با قیمت های بسیار مناسب پیدا می شود. به شما توصیه می کنیم که حتما خریدتان را از سامویی از بازارهای ارزان انجام دهید تا سفرتان به سامویی برایتان ارزان تمام شود.

 

 

حواستان به کلاهبرداری های رایج در سامویی باشد

 

این یک حقیقت انکار ناپذیر است که هر شهر و هر کشوری کلاهبرداران خاص خودش را دارد و این شما هستید که به عنوان یک توریست باید در هر کشور خارجی، حواستان را جمع کنید تا اسیر آن ها نشوید. توصیه ما به شما این است که در تور سامویی و در هر تور خارجی دیگری به غریبه ها اعتماد نکنید و حواستان به کلاهبرداری های ریز و درشت باشد. این را بهتر است بدانید که بیشتر کلاهبرداری ها در سامویی توسط اپراتورهای جت اسکی و راننده های تاکسی سامویی رخ می دهد و شما باید حواستان به آن ها باشد.

 

 

در فصل ارزانی به سامویی سفر کنید

 

سامویی دو فصل توریستی و شلوغ دارد که یکی از آن ها از اواسط آذر شروع می شود و تا اواسط اسفند ادامه پیدا می کند و دومی از اواسط تیر شروع می شود و تا اواسط شهریور ادامه پیدا می کند.  از طرفی اواسط شهریور تا اواسط آذر ماه های بارانی سامویی تلقی می شوند و اواسط اسفند تا اواسط تیر هم ماه های گرم سامویی هستند و بالطبع توریستان کمتری این ماه های سال را برای سفر به سامویی انتخاب می کنند. خوب است این را بدانید که سفر به سامویی در فصل توریستی سال گران تر از فصل بارانی سامویی و فصل گرم سامویی است و این بدین معنی است که اگر شما با باران های سامویی و یا گرمای هوای سامویی مشکلی نداشته باشید، باید این فصل های خلوت تر سال را برای سفر به سامویی انتخاب کنید تا سفرتان به سامویی ارزان تر شود.

 

 

در اطراف سواحل خلوت تر سامویی اقامت کنید

 

بیشتر وقت ها، زمانی که محبوبیت یک منطقه بیشتر می شود، قیمت های آن نیز افزایش پیدا می کند. توصیه ما به شما این است که اگر به دنبال سفر ارزان به سامویی هستید، در مناطق شلوغ و توریستی آن مثل مناطق چاونگ، سامای، بوفوت و مائنام اقامت نکنید و به جای آن ها در اطراف سواحل خلوت تر و کوچکتر سامویی اقامت کنید. با اینکه این سواحل از جاذبه های گردشگری سامویی، رستوران ها و کافه های توریستی سامویی به نسبت دورتر هستند، اما با این حال شما در تور سامویی از این بابت با مشکل مواجه نخواهید شد. چراکه سامویی آنقدری بزرگ نیست و اصولا تردد بین مناطق مختلف آن خیلی زمان نمی برد.

 

 

در یکی از هتل های ارزان سامویی اقامت کنید

 

در نهایت اگر به دنبال سفر ارزان به سامویی هستید، بهتر است که یکی از هتل های ارزان سامویی را برای اقامت انتخاب کنید و همراه با یک تور ارزان به سامویی سفر کنید. برای اطلاع از قیمت های ارزان ترین تورهای سامویی می توانید با همکاران ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  تماس بگیرید.

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای تایلند.

۲۰ خرداد ۱۳۹۹

نظرات کاربران