۰۲۱۷۴۶۳۴
طولانی ترین پل معلق شیشه ای جهان در چین

طولانی ترین پل معلق شیشه ای جهان در چین

طولانی ترین پل معلق شیشه ای جهان در چین

 

چین کشوری است که همیشه به خاطر جاذبه های گردشگری خاصش زبانزد بوده  و هست. هر کدام از اماکن دیدنی چین به نوعی دیدنی و جذاب هستند و به شکلی نظر توریستان را به خودشان جلب می کنند. اما از میان همه آن ها، یکی از منحصر به فردترین جاذبه های گردشگری چین یک پل شیشه ای است که 488 متر طول دارد. داستان این جاذبه گردشگری در چین با همه جاهای دیدنی دیگر چین متفاوت است. چراکه این پل شیشه ای در چین به عنوان طولانی ترین پل شیشه ای جهان، علاوه بر جذاب و دیدنی بودن، ترسناک هم هست و هر کسی جرئت قدم گذاشتن بر روی سطح شیشه ای آن را ندارد! با ما همراه باشید تا با هم از  طولانی ترین پل معلق شیشه ای دنیا در چین  بازدید داشته باشیم و شما را بیشتر با این پل شیشه ای در چین آشنا کنیم.

 

طولانی ترین پل معلق شیشه ای جهان در کجای چین واقع شده است؟

 

طولانی ترین پل معلق شیشه ای دنیا در استان هبی چین واقع شده است. این پل که 488 متر طول و 218 متر ارتفاع دارد، به عنوان یکی از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری چین شناخته می شود. این پل معلق که نامش پل معلق هونگ یاگو است، در منطقه هونگ یاگو چین قرار گرفته است و از یک صخره به یک صخره دیگر کشیده شده است.

 

 

این پل معلق شیشه ای در چین به چه شکلی ساخته شده است؟

 

این پل معلق شیشه ای در چین که در 24 دسامبر 2017 افتتاح شده، از 1،077 پانل شیشه ای با 4 سانتیمتر ضخامت ساخته شده است. این پانل های شیشه ای با یک سری کابل نگهداشته شده اند که وزنشان بیش از 120 تن است و می توانند تا وزن 2،000 نفر را به صورت همزمان تحمل کنند. اما با این حال مسئولین طولانی ترین پل شیشه ای دنیا در چین تصمیم گرفته اند که تعداد مجاز بازدیدکنندگان این پل شیشه ای را محدودتر کنند و فقط به 600 نفر در یک زمان واحد اجازه عبور از روی پل شیشه ای چین را بدهند تا یک وقت مشکلی برای پل پیش نیاید.

 

 

چگونه می توان از این پل شیشه ای در چین بازدید داشت؟

 

نکته جالبی که باید درباره پل شیشه ای هونگ یاگو در چین بدانید، این است که بازدیدکنندگان برای عبور از روی سطح این پل باید یک سری پاپوش های خاص به پا کنند تا سطح شیشه ای کف پل آسیبی نبیند. لازم به ذکر است که این پل شیشه ای طولانی ترین پل شیشه ای جهان است و وقتی که ساخته شد، رکورد طولانی ترین پل شیشه ای دنیا را از پل شیشه ای ژانگجیاجی چین گرفت و آن را از آن خودش کرد. در واقع پل شیشه ای ژانگجیاجی که قبل از افتتاح پل شیشه ای هونگ یاگو به عنوان طولانی ترین پل شیشه ای دنیا شناخته می شد، 430 متر طول دارد و با این حساب، بعد از افتتاح پل هونگ یاگو دیگر رتبه اول را ندارد. البته هنوز که هنوزه، پل شیشه ای ژانگجیاجی با 300 متر ارتفاع به عنوان مرتفع ترین پل شیشه ای دنیا شناخته می شود و ارتفاعش از پل شیشه ای هونگ یاگو هم بیشتر است.

 

 

چه پل های شیشه ای دیگری در چین وجود دارد؟

 

به غیر از پل شیشه ای هونگ یاگو و پل شیشه ای ژانگجیاجی، پل های شیشه ای  و مسیرهای شیشه ای دیگری هم در چین وجود دارد. یکی از این مسیرهای شیشه ای که در بخش دیگری از استان هبی ساخته شده است و 266 متر طول دارد، به گونه ای دیزاین شده است که وقتی از روی پانل های آن عبور می کنند، صدای شکستن شیشه به گوش می رسد و ترک هایی روی سطح کف آن ظاهر می شود که توریستان با دیدن آن ها شوکه می شوند! به هر حال همان طور که گفته شد، جاذبه های گردشگری چین بسیار خاص و منحصر به فرد هستند و شما با سفر به چین با  تور چین  می توانید این فرصت را برای خودتان فراهم کنید که یک سری از شگفتی های دنیا را از نزدیک ببینید.

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای چین.

۲۱ خرداد ۱۳۹۹