۰۲۱۷۴۶۳۴
ارزان ترین جزایر مالدیو برای اقامت

ارزان ترین جزایر مالدیو برای اقامت

ارزان ترین جزایر مالدیو برای اقامت

 

اگر شما هم همیشه آرزوی سفر به مالدیو را داشته اید و حالا دوست دارید بدانید که چگونه می توانید سفر ارزانی به مالدیو داشته باشید، این مطلب دقیقا برای شما نوشته شده است! اگر شما هم می خواهید بدانید که اقامت در کدامیک از جزایر مالدیو مقرون به صرفه تر است، این مطلب را با دقت بخوانید. در ادامه چند تا از  ارزان ترین جزایر مالدیو  برای اقامت را به شما معرفی می کنیم و به شما می گوییم که چگونه می توانید به هر کدام از آن ها سفر کنید. حتی بهترین هتل های ارزان جزایر مالدیو را هم به شما معرفی می کنیم و به تمامی سوالات احتمالی شما درباره این جزایر پاسخ می دهیم. پس با ما در  زیما سفر  همراه باشید تا با ارزان ترین جزایر مالدیو برای اقامت آشنا شوید.

 

 

جزیره تولوسدهو در مالدیو

 

جزیره تولوسدهو یکی از بهترین جزایر ارازن مالدیو برای اقامت است. اگر شما هم می خواهید که هم از آفتاب و دریا و آرامش مالدیو استفاده کنید و هم با فرهنگ محلی مردم مالدیو آشنا شوید، این جزیره برای اقامت شما مناسب است. این جزیره حدودا 25 کیلومتر با فرودگاه ماله فاصله دارد و شما می توانید 30 دقیقه مسیر بین آن ها را طی کنید. این جزیره همه نوع امکانات تفریحی برای تجربه ورزش های آبی را دارد و به خاطر دسترسی خوبی که به فرودگاه ماله دارد، به عنوان یکی از بهترین جزایر ارزان مالیدو شناخته می شود. نکته خوب دیگر جزیره تولوسدهو این است که در نزدیکی تعدادی از جزایر لاکچری مالدیو قرار گرفته است و شما می توانید در طی یک سفر یک روزه از جزیره تولوسدهو از آن ها دیدن کنید و از امکانات اقامتگاه ها و هتل های لوکس آن ها استفاده کنید. لازم به ذکر است که جزیره تولوسدهو با اینکه یک جزیره محلی است، اما یک ساحل آفتابگیری هم برای توریستان دارد و از این نظر نیز جزیره بی نقصی است.

برای طی کردن میسر ماله تا جزیره تولوسدهو کافی است که از قایق های رفکول اکسپرس یا ریور اسپید استفاده کنید. این قایق های در ساعت 11:30 صبح، 4:30 بعد از ظهر، 5 بعد از ظهر و 10 شب از ماله به تولوسدهو حرکت دارند. در ضمن این قایق ها از تولوسدهو به سمت ماله در ساعت های 8 صبح، 10:45 صبح، 2:30 بعد از ظهر: 6 بعد از ظهر و 7:30 بعد از ظهر بر می گردند. البته ساعات کاری آن ها در روزهای جمعه متفاوت است. نکته دیگر اینکه قیمت آن ها 30 دلار برای قایق معمولی و 270 دلار برای قایق شخصی است و همان طور که گفته شد، طی کردن فاصله ماله تا جزیره تولوسدهو حدودا 30 دقیقه طول می کشد. خوب است این را هم بدانید که هتل سیزین پارادایس، هتل ریف ادج، هتل کانوپوس ریتریتس، هتل مت هاوس، هتل آکیری سرف ریتریت و هتل کیلا این از بهترین هتل های ارزان جزیره تولدسدهو هستند.

 

 

جزیره تودو در مالدیو

 

جزیره تودو یکی دیگر از جزایر ارزان مالدیو برای اقامت است. این جزیره 68 کیلومتر با فرودگاه ماله فاصله دارد و شما می توانید با پرداخت 35 دلار این فاصله 1.5 ساعته را با قایق سرعتی طی کنید. این جزیره آب های کریستالی بسیار زیبایی دارد، یک سری تاب های بازی روی سطح آب آن نصب شده است، غروب های زیبایی دارد و دو ساحل خوب برای آفتاب گرفتن دارد. با این اوصاف می توان گفت که جزیره تودو یکی از بهترین جزایر ارزان مالدیو برای اقامت است. البته این را هم خوب است بدانید که جزیره تودو هتل ساحلی ندارد و همه اقامتگاه ها و هتل هایش در مرکز جزیره در روستای محلی واقع شده اند. اما شما با حدودا 15 دقیقه پیاده روی یا دوچرخه سواری می توانید فاصله دهکده تا ساحل توریستی تودو را طی کنید.

برای دسترسی به جزیره تودو کافی است که از قایق های ناسرو یا رامزو اکسپرس که از فرودگاه ماله در ساعت های 11 صبح و 4 بعد از ظهر (همه روزه به جز جمعه ها در فصل توریستی ) حرکت دارند، استفاده کنید. لازم به ذکر است که این قایق ها از تودو به سمت ماله در ساعت های 7 صبح و 1 بعد از ظهر (همه روزه به جز جمعه ها در فصل توریستی ) حرکت می کنند. طی کردن این مسیر 1 تا 1.5 ساعت زمان می برد و قیمت کرایه قایق های آن هم نفری 35 دلار است. این را هم بگوییم که کوکو ویلا بهترین هتل ارزان جزیره تودو در مالدیو است و شما می توانید با اقامت در آن یک سفر ارزان به مالدیو را تجربه کنید.

 

 

جزیره دیگورا در مالدیو

 

این جزیره یکی از بهترین هتل های ارزان مالدیو را داراست و بیشتر به خاطر زیبایی طبیعیش محبوب شده است. این جزیره که با نام لانگ آیلند (جزیره لانگ) نیز شناخته می شود، جزیره ای است که 3 کیلومتر طول دارد و عرضش فقط 250 متر است و پر از درختان نخل است و یک ساحل شنی خوب هم در نوک آن وجود دارد که برای تماشای غروب آفتاب عالی است. در اعماق آب های اطراف این جزیره، حیات دریایی شگفت انگیزی وجود دارد و امکان شنا با وال ها در آن وجود دارد. این جزیره حدودا 2 ساعت با قایق سرعتی با فرودگاه ماله فاصله دارد. البته مشکلش این است که قایق ها فقط یک بار در روز به سمت این جزیره حرکت دارند. البته امکان طی کردن مسیر ماله تا جزیره دیگورا با پرواز داخلی نیز وجود دارد. نکته ای که باید درباره جزیره لانگ مالدیو بدانید، این است که هزینه اقامت در این جزیره کمی به نسبت دیگر جزایر ارزان مالدیو در این لیست بالاتر است، اما به قدری جزیره زیبایی است که واقعا ارزشش را دارد که از آن بازدید داشته باشید.

برای دسترسی به جزیره لانگ مالدیو کافی است که از قایق های فازا اکسپرس یا قایق های اندهری اکسپرس استفاده کنید. این قایق ها هر روز در ساعت 4 بعد از ظهر از ماله به سمت جزیره لانگ یا همان جزیر دیگورا و در ساعت 6 صبح از دیگورا به ماله حرکت می کنند و کرایه آن ها 55 دلار است. البته همان طور که گفته شد، امکان سفر هوایی بین ماله و جزیره لانگ مالدیو هم وجود دارد. در واقع شما می توانید فاصله بین آن ها را با قایق سرعتی ظرف مدت 2 ساعت طی کنید. اما با هواپیما میتوانید 20 دقیقه ای از فرودگاه ماله به فرودگاه مامیگیلی بروید و از آنجا با یک قایق سرعتی 15 دقیقه ای به جزیره دیگورا یا جزیره لانگ مالدیو برسید. این را هم بگوییم که قیمت بلیط هواپیما ماله-مامینگیلی 145 دلار است و در طول روز از ساعت 6:30 صبح تا 11 شب پروازهای مختلفی برای طی کردن این مسیر وجود دارد. در مورد هتل های ارزان جزیره دیگورا نیز خوب است این را بدانید که هتل وایت سند دهیگورا و هتل بلیس دیگورا بهترین هتل های ارزان جزیره لانگ مالدیو هستند.

 

 

جزیره دیفوشی در مالدیو

 

یکی دیگر از جزایر خوب و ارزان مالدیو برای اقامت، جزیره ای به نام دیفوشی است. این جزیره حدودا 45 دقیقه با فرودگاه ماله فاصله دارد و یکی از قابل دسترس ترین و ارزان ترین جزایر محلی مالدیو محسوب می شود. این جزیره کوچک 1.2 کیلومتر طول و 200 متر عرض دارد و به قدری جزیره کوچکی است که اگر در وسط جزیره بایستید، می توانید اقیانوس اطراف را مشاهده کنید. جزیره دیفوشی شرقی ترین جزیره مسکونی مالدیو است و اولین جزیره محلی و ارزانی در مالدیو است که خورشید در آن طلوع می کند. این جزیره 3 ساحل توریستی برای آفتابگیری دارد و با این حساب به عنوان یکی از جذاب ترین جزایر ارزان مالدیو شناخته می شود.

برای دسترسی به جزیره دیفوشی باید سوار قایق های می اکسپرس آلتک در نزدیکی فرودگاه ماله شوید. این قایق ها در روزهای هفته به جز جمعه ها در ساعت های 11:30 صبح، 4:30 بعد از ظهر از اسکله شماره 7 ماله حرکت می کنند و در ساعت 7:30 صبح از دیفوشی به ماله بر می گردند. کرایه این قایق ها نفری 35 دلار است و شما با آن ها می توانید 45 دقیقه ای از ماله به دیفوشی برسید. لازم به ذکر است که شما می توانید با یک قایق سرعتی شخصی و با پرداخت نفری 90 دلار، در بین ساعت های 9 صبح تا 6 بعد از ظهر، این مسیر را طی کنید. ضمنا برای اینکه یک سفر ارزان به مالدیو داشته باشید، می توانید در یکی از هتل آرامو هالیدی اند اسپا یا هتل اوهانا مالدیو در جزیره دیفوشی اقامت کنید.

 

 

جزیره داراواندهو در مالدیو

 

اگر شما هم اهل غواصی هستید، بهتر است که جزیره داراواندهو را در مالدیو برای اقامت استفاده کنید. این جزیره ارزان در مالدیو در ماه های جولای تا نوامبر (اواسط تیر تا اواسط آذر) به یکی از بهترین جزایر مالدیو برای غواصی تبدیل می شود. این جزیره که در شمال مالدیو واقع شده است، 116 کیلومتر با فرودگاه بین المللی ماله فاصله دارد و به همین خاطر اکثر توریستان به جای قایق سرعتی، از پروازهای داخلی مالدیو برای دسترسی به آن استفاده می کنند. هرچند در طول هفته چند قایق از ماله به سمت جزیره داراواندهو حرکت دارند و امکان استفاده از آن ها هم وجود دارد. گفتنی است که قیمت بلیط قایق های این مسیر نفری 60 دلار است و طی کردن مسیر این دو جزیره حدود 2.5 تا 3 ساعت با قایق زمانی می برد. اما اگر با هواپیما این مسیر را طی کنید، می توانید 20 دقیقه ای ماله به فرودگاه داراواندهو برسید و خیلی راحت با خرید یک بلیط به ارزش 100 دلار این مسیر را طی کنید. این پروازها معمولا چند بار در طول روز انجام می شوند و خرید بلیط آن ها کار بسیار آسانی است. در پایان این را هم بگوییم که هتل کیها بیچ یکی از بهترین هتل های ارزان جزیره داراواندهو است و شما با اقامت در آن می توانید یک سفر کم هزینه به مالدیو را تجربه کنید.

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای مالدیو.

۰۲ تیر ۱۳۹۹