۰۲۱۷۴۶۳۴
خیابان واکینگ استریت پاتایا چه جور جایی است؟

خیابان واکینگ استریت پاتایا چه جور جایی است؟

هر کسی که به تایلند فکر می کند، یاد آسمان خراش های آن و همین طور خیابان های شلوغ و پرهیاهوی آن با نورهای نئون و شلوغی همیشگیشان و همین طور غذاهای خوشمزه می افتد! وقتی صحبت از تفریح و خوشگذرانی و سرگرمی می شود، تایلند به یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سفر تبدیل می شود و کمتر کشوری می تواند با آن از نظر امکانات تفریحی و حال و هوای مفرح آن رقابت کند. نکته ای که باید از آن مطلع باشید، این است که مرکز تفریحات تایلند، 2 شهر اصلی در تایلند است که یکی از آن ها بانکوک و دیگری پاتایا است. امروز ما می خواهیم به پاتایا سر بزنیم و در مورد خیابان معروف پاتایا یعنی خیابان واکینگ استریت پاتایا به عنوان شلوغ ترین خیابان تایلند صحبت کنیم. در ادامه به شما می گوییم که خیابان واکینگ استریت در کجای پاتایا واقع شده است، چه جور جایی است و اصلا بازدید از آن برای چه کسانی مناسب است. پس با زیما سفر همراه باشید.

 

 

خیابان واکینگ استریت پاتایا چه جور جایی است؟

 

پاتایا شهری است که در طول سال میلیون ها توریست به آن سفر می کنند. این شهر پر از جاذبه های گردشگری است که تنوع زیادی هم دارند. یکی از این جاذبه های توریستی که معمولا توریستان پاتایا استقبال زیادی از بازدید از آن می کنند، خیابان واکینگ استریت پاتایا است. این خیابان که در بخش جنوبی جاده ساحلی پاتایا واقع شده است، خیابانی است که شب و روز برای آن معنایی ندارد و همیشه چراغ هایش روشن است. خیابان واکینگ استریت پاتایا شلوغ ترین مرکز تفریحی کل کشور تایلند محسوب می شود و با اینکه فقط 1 کیلومتر طول دارد، اما پر از کلاب ها، کافه ها و رستوران هایی است که شب تا صبح باز هستند. در خیابان واکینگ استریت پاتایا همیشه نورهای قرمز رنگ به چشم می خورد و همیشه در آن صدای موزیک بلند به گوش می رسد و بوی غذاهای خوشمزه از هر گوشه از آن به مشام می رسد.

 

 

بازدید از خیابان واکینگ استریت پاتایا برای چه کسانی مناسب است؟

 

بازدید از خیابان واکینگ استریت پاتایا برای توریستان شب زنده دار و کسانی که اهل شلوغی و صدای بلند موزیک هستند، تجربه جالبی است. این خیابان و مردمی که در آن تردد می کنند، اصلا نمی خوابند و شور و هیجان آن از شب تا صبح پایان نمی گیرد. البته بازدید از این خیابان برای کسانی که اهل شلوغی هم نیستند، برای یک بار جالب است. در واقع باید بگوییم که بازدید از خیابان واکینگ استریت پاتایا برای بزرگسالان مثل مجردها و زوج های جوان مناسب است. با این حساب توصیه ما به شما این است که کودکانتان را با خودتان به خیابان واکینگ استریت پاتایا نبرید. خوشبختانه در پاتایا جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی خانوادگی متعددی هم وجود دارد که بازدید از آن ها برای کودکان مناسب تر و جالب تر است.

 

 

چگونه می توان به خیابان واکینگ استریت پاتایا رفت؟

 

خیابان واکینگ استریت پاتایا حدودا 1 کیلومتر با جاده ساحلی پاتایا فاصله دارد و در جنوب اسکله بالی های در پاتایا قرار گرفته است. اگر شما هم خواستید از مرکز شهر پاتایا به خیابان واکینگ استریت پاتایا بروید ، بهتر است که برای طی کردن این مسیر یک تاکسی بگیرید و یا از اتوباس های پاتایا استفاده کنید.

 

 

در خیابان واکینگ استریت پاتایا چه تفریحاتی می توان داشت؟

 

خیابان واکینگ استریت پاتایا از ساعت 6 بعد از ظهر به بعد شلوغ می شود و تا ساعت 3 صبح هم باز است. در طول این ساعات، ماشین ها اجازه ورود به خیابان واکینگ استریت پاتایا را ندارند و فقط امکان پیاده روی در آن وجود دارد. نکته ای که باید درباره خیابان واکینگ استریت پاتایا بدانید، این است که این خیابان در همه روزهای هفته شلوغ است، اما در روزهای آخر هفته از همیشه شلوغ تر می شود.  در این خیابان کافه ها و رستوران های متعددی وجود دارد که هر کدامشان حال و هوای خاص خودشان را دارند. توصیه ما به شما این است که اگر در تور پاتایا به خیابان واکینگ استریت پاتایا رفتید، در صورت امکان در یک کافه یا رستوران آن نمانید و سعی کنید که زمانتان را به چند بخش قسمت کنید و کافه گردی و رستوران گردی را در این خیابان تجربه کنید. در این صورت دید کامل تر و جامع تری به خیابان واکینگ استریت پاتایا پیدا می کنید و تجربه تان را از گشت و گذار در این خیابان شلوغ در پاتایا کامل تر می شود. توصیه دیگرمان به شما این است که حتما غذاهای خوشمزه خیابان واکینگ استریت پاتایا را امتحان کنید. خوشمزه ترین غذاهایی که در خیابان واکینگ استریت پاتایا سرو می شوند، غذاهای تند هندی، برنج های شفته مالزی، غذاهای دریایی، غذاهای اروپایی، غذاهای آمریکایی و غذاهای مکزیکی است. جالب است که بدانید در خیابان واکینگ استریت پاتایا یک نمایش موای تای نیز اجرا می شود که یک مسابقه بوکس واقعی است. به هر حال اگر شما هم به بازی بوکس علاقه دارید، حتما این نمایش را از نزدیک ببینید و حتما چند عکس یادگاری با بوکسرهای معروف داخل رینگ مسابقه بگیرید. در نهایت هم به سمت انتهایی خیابان واکینگ استریت پاتایا بروید و در اسکله پاتایا کمی ریلکس کنید تا آرامش به وجودتان برگردد و سکوت آنجا ذهنتان را آرام کند.

 

۰۴ تیر ۱۳۹۹