۰۲۱۷۴۶۳۴
از هند چه بخریم؟

از هند چه بخریم؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

هند کشور بزرگی است که تا دلتان بخواهد بازار و مرکز خرید دارد! با این حساب هیچ کسی نیست که در طول سفر به هند نتواند اجناس مورد علاقه اش را برای خرید پیدا کند! اما به هر حال بهتر است که قبل از سفر به هند این مطلب را بخوانید تا بیشتر با خرید و  جاذبه های هند  آشنا شوید و بدانید که باید چه چیزهایی را در تور هند بخرید و چه سوغاتی هایی از هند تهیه کنید. تا عزیزانتان را در سفرتان شریک کرده باشید چرا که سوغاتی جزو بهترین قسمت های سفر است.

 

 

لباس‌ها یا ساری هندی

 

 لباس های هندی و علی الخصوص لباس های هندی زنانه بسیار معروف هستند! توصیه ما به شما این است که اگر به دنبال یک سوغاتی خاص و یا یک یادگاری جذاب از هند هستید، حتما یک دست لباس هندی تهیه کنید و مطمئن باشید که از این انتخابتان پشیمان نمی شوید. به شما قول می دهیم که اگر شما هم لباس هندی با آن تزئینات خاصش را بپوشید، به شما هم احساس پرنسس بودن دست می دهد! در شهر رویایی بمبئی و ماها وشتر از زیباترین پارچه ها ،ساری و زیرآلات هندی مدرن را پیدا میکنید. همچنین از سبک های سنتی هندی مانند کارماکاری، کانچیپورن در شهر زیبای حیدر آباد پیدا کنید.

 

 

 

پارچه و منسوجات هندی

 

 هند در تولید پارچه و منسوجات همیشه پیشرو بوده است و پارچه های خوبی از نخی گرفته تا ابریشمی، پشمی، کتان و پارچه های دکوری منزل را با بهترین کیفیت ممکن تولید می کند. پس اگر شما هم به خریدن پارچه های رنگارنگ و جذاب و البته خیاطی علاقه دارید، بهتر است که فرصت را در تور هند غنیمت بشمارید و حتما کمی از پارچه های هندی برای خودتان تهیه کنید.

 

زیورآلات هندی

 

مطمئنا شما هم این را دیده اید که در فیلم های هندی زنان از زیورآلات زیادی استفاده می کنند و مطمئنا این را می دانید که زنان هندی تا چه اندازه به زیوآلات علاقه دارند! با این حساب احتمالا حدسش را زده اید که بازار طلا و جواهرات تا چه اندازه در هند رونق دارد. خوب است این را هم بدانید که همه نوع زیورآلاتی از النگوهای ارزان قیمت تا جواهرات قیمتی در هند پیدا می شود. این را هم بگوییم که جیپور پایتخت جواهرات هند محسوب می شود و زیورآلات آنجا از همه جا بهتر است. با این اوصاف مشخص است که زیورآلات بهترین سوغاتی هند محسوب می شود!

 

 

چای هندی

 

 هند چای های خوب و معروفی هم دارد و به همین خاطر چای را به عنوان یکی از بهترین سوغاتی های هند می شناسند. پس اگر اهل چای خوردن هستید، این را یادتان نرود و حتما در تور هند کمی چای برای خودتان تهیه کنید. این را هم خوب است بدانید که چای دارجلینگ (چای تپه های شمال شرقی هند) و چای نیلگری (چای تپه های کارداموم در کرالا) ، چای های معروف هند هستند و بهتر است که آن ها را در تور هند خریداری کنید.

 

شال هندی

 

در هند شال های معروفی وجود دارد که بعضی هایشان با نام شال پاشمینا شناخته می شوند. پاشمینا نوعی پشم است که از بزهای ناحیه هیمالیا گرفته می شود و قیمتش هم بسیار بالا است. پس اگر در مغازه ای در تور هند پاشمینای ارزان مثلا 500 روپیه ای پیدا کردید، بدانید که پاشمینای اصل نیست. التبه به جز پاشمینا، شال های دیگری که اتفاقا قیمت مناسبی هم دارند، در هند پیدا می شود که برای خرید سوغاتی در هند مناسب هستند.

 

محصولات معطر هندی

 

 هند سرزمین محصولات معطر است. در هند یک نوع عطر طبیعی وجود دارد که از زمان های باستان استفاده می شده است و از گل، گیاه، ادویه و یا پوست درخت گرفته می شود. به شما توصیه می کنیم که اگر به دنبال خرید یک سوغاتی جالب از هند هستید، حتما کمی از این عطرهای سنتی هند تهیه کنید.

 

 

صنایع دستی هندی

 

در هند هنرمندان سنتی متعددی وجود دارد که قالیچه های زیبا، کوزه و سفال، لباس، پارچه، جعبه، وسایل چرمی و حتی لوازم دکوری منزل درست می کنند. نکته جالب ماجرا این است که صنایع دستی هند منطقه به منطقه متفاوت است و اگر شما هم در  تور مثلث طلایی هند  شرکت کنید، می توانید صنایع دستی متعددی را در طول سفر ببینید و یک سری سوغاتی جذاب از هند تهیه کنید.

 

 

محصولات درمانی پوست هندی

 

در هند محصولات درمانی برای پوست به وفور پیدا می شود. حتی برندهای هندی معتبری هم مثل بیوتیک، هیمالیا و شهناز هربال هم در هند فعالیت دارند که محصولات درمانیشان برای پوست بسیار طرفدار دارد. در سفرتان با تور هند حتما برای خود و عزیزانتان با قیمت های مناسب از این برندهای معتبر آرایشی خرید کنید.

 

کفش و کیف

 

 در هند همه مدل کیف و کفشی از کیف های چرم ارزان گرفته تا کیف ها و کفش های گران قیمت و حتی صندل های گران قیمت پیدا می شود. در واقع به قدری تنوع کیف و کفش در بازارهای هند متنوع است که معمولا همه توریستان برای خرید کفش و کیف به عنوان سوغاتی در هند وسوسه می شوند.

 

 

کتاب، موزیک و فیلم

 

در هند کتاب های انگلیسی زبان زیادی با قیمت های ارزان و مقرون به صرفه وجود دارد. پس اگر شما هم به زبان انگلیسی مسلط هستید و اتفاقا اهل کتاب و کتابخوانی هم هستید، بهتر است از فرصت استفاده کنید و در هند یک سری کتاب ارزان برای خودتان تهیه کنید. ضمنا در هند سی دی های بسار جالبی از موسیقی کلاسیک هندی و همین طور فیلم های بالیوودی وجود دارد که مطمئنا می توانند سوغاتی خوبی از هند باشند.

۱۴ تیر ۱۳۹۹

نظرات کاربران