۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین زمان سفر به بالی و ارزان ترین زمان سفر به بالی

بهترین زمان سفر به بالی و ارزان ترین زمان سفر به بالی

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

بهترین زمان سفر به بالی و ارزان ترین زمان سفر به بالی

 

بالی به قدری زیباست که شما در هر زمانی از سال که از آن دیدن کنید، باز هم از آن خوشتان می آید! اما سوال این است که بهترین زمان سفر به بالی چه زمانی است؟ ما برای اینکه پاسخ درست تری به این مساله بدهیم، در ادامه اول آب و هوای بالی را بررسی می کنیم و بعد بهترین زمان سفر به بالی از موارد مختلف را بررسی و همین طور ارزان ترین زمان سفر به بالی را به شما معرفی می کنیم.

 

 

آب و هوای بالی

 

هوای بالی در سراسر سال گرم است، اما شدت باران هایش در ماه های مختلف سال با یکدیگر متفاوت است. در واقع در طول ماه هایی که بارانی هستند، توریستان کمتری راهی بالی می شوند. از آن طرف در طول ماه هایی که بارش باران در بالی به حداقل می رسد، توریستان زیادی از سراسر جهان در  تور بالی  شرکت می کنند. اواسط فروردین تا اواسط آبان فصل خشک بالی محسوب می شوند و همان ماه هایی هستند که بارش باران در آن ها کم می شود. لازم به ذکر است که ایده آل ترین هوا را بالی از اواسط فروردین تا اواسط تیر و همین طور از اواسط شهریور تا اواسط آبان تجربه می کند.

 

 

فصل شلوغی بالی

 

3 ماه تابستانی سال و همین طور حوالی کریسمس به عنوان فصل شلوغی بالی شناخته می شوند. در این دو بازه زمانی در سال، بالی از همیشه شلوغ تر می شود و مسلما هزینه های سفر به بالی نیز بالاتر می رود.

 

 

ارزان ترین زمان سفر به بالی

 

معمولا اواسط دی تا اواسط فروردین، ارزان ترین زمان سفر به بالی هستند. دلیلش هم این است که تعداد توریستان در این زمان از سال در بالی از همیشه کمتر می شود و باران های بالی نیز شدت می گیرند.

 

 

بهترین زمان سفر به بالی برای موج سواری

 

اینکه چه زمانی بهترین زمان سفر به بالی برای موج سواری است، بستگی به این دارد که شما بخواهید موج سواری را در کدام قسمت از بالی تجربه کنید. اصولا بهترین زمان موج سواری در ساحل غربی بالی از اواسط اردیبهشت تا اواسط مهر است. اما بهترین زمان موج سواری در ساحل شرقی بالی از اواسط آبان تا اواسط فروردین است.

 

 

بهترین زمان سفر به بالی برای ماه عسل

 

اصولا زمانی بهترین زمان سفر برای ماه عسل است که آن مقصد گردشگری در خلوت ترین حالت خودش باشد و آرامش بیشتری در آن احساس شود. از طرفی زمانی باشد که آب و هوا هم مطلوب باشد. این حال و هوا و این شرایط آب و هوایی معمولا از اواسط فروردین تا اواسط تیر در بالی دیده می شود و به همین دلیل هم هست که می گویم بهترین زمان سفر به بالی برای ماه عسل سه ماه اول سال است.

 

 

بهترین زمان سفر به بالی برای استفاده از سواحل بالی

 

اگر می خواهید از سواحل بالی در زمانی استفاده کنید که هم بالی خیلی شلوغ نباشد و هم بارش باران در بالی زیاد نباشند، بهتر است که از اواسط فروردین تا اواسط تیر و یا از اواسط شهریور تا اواسط آبان به بالی سفر کنید.

 

 

بهترین زمان سفر به بالی برای غواصی

 

بهترین زمان سفر به بالی برای غواصی، اواسط فروردین تا اواسط آبان است. پس اگر شما هم اهل غواصی هستید و همیشه موجودات زیر دریایی نظرتان را جلب می کنند، بهتر است که در این بازه زمانی به بالی سفر کنید.

 

 

مزایا و معایب سفر به بالی در ارزان ترین زمان سال

 

همان طور که گفته شد زمانی سفر به بالی ارزان تر از همیشه می شود که باران های بالی رو به زیاد شدن بروند. از مزایای سفر به بالی در این زمان از سال این است که هزینه سفر به بالی به شدت پایین می آید و بالی خلوت تر از همیشه می شود. در ضمن هوای بالی به خاطر بارش های زیاد تمیزتر از همیشه می شود و بالی حال و هوای جالبی را تجربه می کند. اما از آن طرف از معایب سفر به بالی در فصل ارزانی سال می توان به بارش های باران اشاره کرد که می توانند از یک ساعت تا حتی چند روز به طول بینجامند. در ضمن در این زمان از سال به خاطر رطوبت بالا، گرمای زیادی هم در بالی احساس می شود و ممکن است که این مساله شما را هم اذیت کند. از این گذشته، ممکن است که در این زمان از سال رودخانه ها طغیان کنند و آب آن ها به ساحل ریخته شود و کمی شکل ظاهری سواحل به هم بریزد. ضمنا در فصل بارانی سال در بالی، حشره های بالی نیز از همیشه بیشتر می شوند و از طرفی، ممکن است که بعضی از برنامه های غواصی نیز به خاطر امواج شدید دریا و یا شفافیت کم آب در طول روزهای بارانی کنسل شوند.

 

 

با کلیک بر روی این مطلب ما بقیه جاذبه های گردشگری اندونزی (بالی) را مطالعه نمایید.

زیما سفر مجری مستقیم تورهای بالی.

۱۴ تیر ۱۳۹۹

نظرات کاربران