۰۲۱۷۴۶۳۴
چه ارزی با خودمان به مالدیو ببریم؟

چه ارزی با خودمان به مالدیو ببریم؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

چه ارزی با خودمان به مالدیو ببریم؟

 

صفر تا صد نکاتی که باید درباره ارز مالدیو بدانید!

 

ارز رایج در مالدیو روفیه است. اما اگر شما هم یک سر به صرافی های ایران بزنید می بینید که اصلا ارزی به نام روفیه یا ارز مالدیو وجود ندارد! پس با این حساب اگر بخواهیم به  تور مالدیو  سفر کنیم باید چه ارزی همراهمان داشته باشیم؟ ما اینجاییم که به این سوال شما پاسخ دهیم با ما در  آژانس مسافرتی زیما سفر  همراه باشید که از صفر تا صد نکاتی که باید درباره ارز مالدیو بدانید را به شما بگوییم.

 

 

ارز مالدیو چیست؟

 

همان طور که گفته شد، ارز مالدیو روفیه است و اسکناس های 5، 10، 50،20، 100، 500 و 1000 روفیه ای در مالدیو موجود است. از طرفی خود روفیه به 100 لاری تقسیم می شود که در واقع پول خرد مالدیو محسوب می شود و سکه های 1 لاری، 5 لاری، 10 لاری، 25 لاری، 50 لاری، 1 روفیه ای و 2 روفیه در مالدیو موجود است. اما وقتی این ارز در کشور ما و کشورهای دیگر دنیا وجود ندارد، به چه درد می خورد؟! برای پاسخ دادن به این سوال باید این را به شما بگوییم که برای اقامت در خیلی از هتل های لوکس و خیلی از جزایر توریستی مالدیو، اصلا نیازی به همراه داشتن روفیه نیست و اصلا خیلی از توریستان مالدیو در طول سفرشان چشمشان هم به روفیه نمی افتد! اما به هر حال اگر کسی بخواهد که در یکی از جزایر محلی مالدیو اقامت کند، ناچار است که از همان ارز روفیه برای هزینه های خود در تور مالدیو استفاده کند و مجبور است که روفیه را تهیه کند!

 

 

با خودمان چه ارزی به مالدیو ببریم؟

 

با همه مواردی که گفته شد، باید به شما بگوییم که شما در هر صورت مجبورید که با خودتان به مالدیو دلار ببرید! چراکه ارز مالدیو یا همان روفیه در صرافی های کشور ما و حتی در صرافی های کشور دیگر دنیا پیدا نمی شود. پس بهتر است که به دنبال آن نگردید و از همان اول دلار تهیه کنید. اما وقتی به مالدیو رسیدید، بنا بر برنامه اقامتتان در مالدیو اقدام به تبدیل دلار به روفیه کنید. در واقع اگر می خواهید در جزایر توریستی مالدیو و هتل های لوکس مالدیو اقامت کنید، اصلا نیازی نیست که دلار خودتان را به روفیه تبدیل کنید. اما اگر قصد اقامت در جزایر ارزان مالدیو و جزایر محلی مالدیو مثل جزیره مافوشی و جزیره ماله را دارید، بهتر است که کمی از پول خودتان را در صرافی های مالدیو به روفیه تبدیل کنید.

 

 

پولمان را در کدام صرافی مالدیو به روفیه تبدیل کنیم؟

 

خوب است این را بدانید که یک کانتر صرافی در سالن فرودگاه ماله در مالدیو وجود دارد که البته فقط یک سری ارزهای خاص در آن به روفیه تبدیل می شود. پس بهتر است که اصلا با خودتان ریال به مالدیو نبرید و فقط دلار به همراهتان داشته باشید. البته به جز این صرافی، بانک های دیگری هم در ماله و دیگر جزایر بزرگ مالدیو وجود دارد که امکان تبدیل ارز در آن ها هم وجود دارد. اما نکته اینجاست که این بانک ها صف های طولانی دارند و بهتر است که شما هم در همان صرافی فرودگاه در صورت تمایل دلارتان را به روفیه تبدیل کنید. البته همان طور که گفته شد برای اقامت در جزایر توریستی مالدیو و هتل های لوکس مالدیو نیازی به همراه داشتن روفیه نیست. پس اگر برنامه سفرتان این است که در چنین اقامتگاه هایی تعطیلاتتان را بگذرانید، بهتر است که اصلا دلارتان را به روفیه تبدیل نکنید و تا آخر سفر با همان دلار سپری کنید.

 

 

چقدر پول با خودمان به مالدیو ببریم؟

 

اول از همه بهتر است در مورد این مساله تحقیق کنید که هزینه ای که بابت اقامت در هتل مورد نظرتان در مالدیو می پردازید، شامل چه خدماتی می شود. در این صورت متوجه می شوید که چه هزینه هایی با خود هتل خواهد بود و شما چه هزینه های دیگری برای اقامت در مالدیو دارید. مثلا ممکن است که شما در یک هتلی در مالدیو اقامت کنید که هزینه صبحانه، ناهار و شام با خود هتل باشد. اما به هر حال ما چند تا از هزینه های سفر به مالدیو را برایتان مثال می زنیم تا شما درک بهتری از هزینه های سفر به مالدیو داشته باشید و اگر هتلتان خدمات غذا و دیگر خدمات را نداشت، بدانید که برای سفر به مالدیو باید چقدر پول همراهتان داشته باشید. خوب است این را بدانید که قیمت یک بطری آب معدنی در بازارهای مالدیو حدود 8 روفیه است. قیمت یک وعده غذایی کامل هم در یک رستوران متوسط برای دو نفر حدود 400 روفیه است. البته در مالدیو با 70 روفیه هم می توان یک غذای خوشمزه در یک رستوران ارزان در مالدیو پیدا کرد. ضمنا قیمت بلیط اتوبوس در شهر ماله در مالدیو حدود 15 روفیه است و کرایه تاکسی در ماله هم 20 روفیه است. از طرفی کرایه قایق در مالدیو برای هر مسیر 5 ساعته 60 روفیه است. بد نیست این را هم بدانید که قیمت یک پاکت سیگار مارلبرو در مالدیو 60 روفیه است. با این اوصاف بهتر است که یک ماشین حساب دستتان بگیرید تا ببینید که هزینه سفر شما به مالدیو حدودا چقدر می شود.

 

 

چه نکاتی را باید درباره تبدیل ارز در مالدیو دانست؟

 

در نهایت چند نکته مهم درباره ارز مالدیو و تبدیل ارز در مالدیو به شما می گوییم که دانستنشان بسیار اهمیت دارد. اول اینکه مسئولین صرافی و بانک های مالدیو خیلی بر روی تمیزی اسکناس ها حساس هستند. پس حواستان باشد که اسکناس های دلاری که همراهتان به مالدیو می برید، همه تمیز باشند و پارگی نداشته باشند. نکته مهم دیگر درباره ارز مالدیو این است که شما اگر پول اضافی در تور مالدیو آوردید، حتما باید آن را قبل از برگشت در فرودگاه مالدیو دوباره به دلار تبدیل کنید. چراکه اگر با خودتان روفیه را به ایران بیاورید، هیچ صرافی آن را از شما قبول نمی کند و دیگر نمی توانید روفیه را برای خودتان به یک ارز قابل خرج شدن تبدیل کنید! نکته دیگر اینکه شما می توانید تا 30،000 دلار هم با خودتان وارد مالدیو کنید و از این نظر در فرودگاه مالدیو با مشکل مواجه نمی شوید. اما نکته اینجاست که شما باید حواستان به پول نقد همراهتان باشد تا یک وقت اسیر کیف قاپان در مالدیو نشوید!

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای مالدیو.

۱۶ تیر ۱۳۹۹

نظرات کاربران