۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره معبد آرتمیس کوش آداسی

همه چیز درباره معبد آرتمیس کوش آداسی

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همه چیز درباره معبد آرتمیس کوش آداسی

 

اگر در تور کوش آداسی به حوالی شهر باستانی افسوس بروید، یک سری ستون می بینید که تنها یادگارهای باقی مانده از یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان هستند! این ستون های باقی مانده از معبد آرتمیس کوش آداسی به قدری ارزشمند هستند که در طول سال توریستان زیادی را از سراسر جهان به خودشان جذب می کنند. امروز می خواهیم با هم به معبد آرتمیس کوش آداسی سر بزنیم و کمی بیشتر با این  جاذبه گردشگری کوش آداسی  جالب و دیدنی آشنا شویم و ببینیم که این معبد در گذشته چه شکل و شمایلی داشته و چه جور جایی بوده است. با ما همراه باشید.

 

 

درباره معبد آرتمیس کوش آداسی

 

شاید باورش برایتان عجیب باشد، اما می گویند که معبد آرتمیس کوش اداسی 7 بار به صورت کامل تخریب شده و دوباره و دوباره بازسازی شده است. تا به حال باستان شناسان نشانه هایی از حداقل 4 بازسازی را در این معبد کشف کرده اند و این نشان می دهد که معبد آرتمیس چه پستی ها و بلندی هایی را در طول تاریخ تحمل کرده است.بر طبق یافته های باستان شناسان، قدمت ساختمان اولیه معبد آرتمیس کوش آداسی به 7 قرن قبل از میلاد مسیح بر می گردد. البته در آن زمان معبد آرتمیس یک ساختمان ساده داشته و یک معبد کوچک و جمع و جور محسوب می شده است. اما بعدها به یک معبد تمام مرمری تبدیل شده بوده و معماران آن را از یک معبد ساده به یک معبد بسیار مجلل تبدیل کرده بودند. بر طبق یافته ها، معبد نهایی آرتمیس بر روی یک سکو که با 13 پله به زمین متصل می شده، قرار گرفته بوده و دو ردیف ستون دور تا دور ساختمان را که حدودا 105 متر طول و 55 متر عرض داشته را احاطه کرده بودند. بر طبق نظر باستان شناسان معبد آرتمیس کوش آداسی در مجموع 127 ستون داشته و دور تا دور ساختمانش هم یک سری پلکان مرمری بوده که دسترسی از روی سطح زمین به بالکن دور معبد آرتمیس را ممکن می کرده اند. این ستون هایی که از آن ها صحبت می کنیم، 20 متر ارتفاع داشته اند و ابهت زیادی به معبد آرتمیس داده بودند.

 

 

کاربری معبد آرتمیس کوش آداسی

 

جالب است بدانید که معبد آرتمیس کوش آداسی هم یک بازار و هم یک مکان مذهبی بوده است و در طول سال های متوالی، بازرگانان، توریستان، هنرمندان و پادشاهان زیادی از آن بازدید می کردند و سود و درآمد خودشان را با الهه آن تقسیم می کردند تا به نوعی به الهه این معبد یعنی آرتمیس ادای احترام کنند! از همه جالب تر اینکه باستان شناسان توانسته اند یک سری هدایا را در محل معبد آرتمیس کوش آداسی کشف کنند که احتمالا متعلق به الهه آرتمیس بودند. این هدایا که در میانشان گوشواره ها، دستبندها و گردنبدهای زیادی به چشم می خورد، بیشترشان متعلق به هند و ایران بوده اند و ارزش تاریخی بسیار زیادی دارند.

 

 

نحوه دسترسی به معبد آرتمیس کوش آداسی

 

معبد آرتمیس از کوش آداسی حدودا 19 کیلومتر و از ازمیر حدودا 83 کیلومتر فاصله دارد. با این حساب شما می توانید به راحتی هم در تور کوش آداسی از آن بازدید داشته باشید. کافی است که از کوش آداسی یک تاکسی بگیرید و این مسیر کوتاه را طی کنید. لازم به ذکر است که کرایه تاکسی کوش آداسی تا معبد آرتمیس حدود 4 تا 6 یورو است و شما می توانید این مسیر را ظرف مدت حدودا 20 دقیقه با تاکسی طی کنید. البته راه ارزان تری هم برای دسترسی از کوش آداسی به معبد آرتمیس وجود دارد که آن راه، استفاده از اتوبوس است. خوب است این را بدانید که هر 4 ساعت یک بار یک اتوبوس از کوش آداسی به سمت سلچوک حرکت می کند که شما با استفاده از آن ها می توانید به معبد آرتمیس کوش آداسی دسترسی پیدا کنید و بدین وسیله ظرف مدت 25 دقیقه از کوش آداسی به معبد آرتمیس در  تور کوش آداسی  برسید.

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای کوش آداسی.

۱۸ تیر ۱۳۹۹

نظرات کاربران