۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین زمان سفر به باتومی

بهترین زمان سفر به باتومی

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

بهترین زمان سفر به باتومی

 

شهر باتومی یک شهر ساحلی بسیار زیبا در گرجستان است که خیلی از توریستان دوست دارند در  تور گرجستان  از آن بازدید داشته باشند. این شهر ساحلی آب و هوای متفاوتی با شهری مثل تفلیس دارد و شرایط آب و هوایی خاص خودش را دارد. ما امروز می خواهیم با هم، آب و هوای باتومی را بررسی کنیم تا ببینیم که بهترین زمان سفر به باتومی چه زمانی است. اما قبل از اینکه درباره بهترین زمان سفر به باتومی صحبت کنیم، بهتر است که نگاهی به آب و هوای باتومی در فصل های مختلف سال بیندازیم.

 

 

آب و هوای باتومی در فصل تابستان

 

فصل تابستان فصل ایده آلی برای سفر به باتومی است. در این فصل از سال دمای هوا به گونه ای است که شما می توانید در تور باتومی هم از سواحل باتومی استفاده کنید و هم به راحتی از اماکن تاریخی و  جاذبه های گردشگری باتومی  بازدید داشته باشید. البته باید این را هم بدانید که ماه های تابستانی سال شلوغ ترین ماه های باتومی هستند و مسلما هزینه سفر به باتومی در فصل تابستان به نسبت دیگر فصل های سال بالاتر است. در ضمن این را هم باید بدانید که در فصل تابستان یک فستیوال معروف به نام جشنواره جاز دریای سیاه در باتومی برگزار می شود که سفر به باتومی را بیش از پیش جذاب می کند. پس اگر دلتان می خواهد که از بهترین آب و هوای باتومی استفاده کنید و بیشترین تفریحات را در تور باتومی داشته باشید و برایتان اهمیتی ندارد که کمی بیشتر برای سفر به باتومی هزینه کنید، سفر به باتومی در فصل تابستان برای شما مناسب تر است.

 

 

سفر به باتومی در فصل پاییز

 

در فصل پاییز آب و هوای باتومی بسیار مطبوع و دلچسب می شود. در این فصل از سال، دمای هوای باتومی بین 15.2 تا 26.6 درجه سانتیگراد متغیر می شود. پس اگر حوصله گرمای باتومی را ندارید و ترجیح می دهید که در یک هوای معتدل از جاهای دیدنی باتومی بازدید داشته باشید، سفر به باتومی در فصل پاییز برای شما ایده آل خواهد بود. در ضمن یکی از جذابیت های سفر به باتومی در فصل پاییز این است که در این فصل جشنواره های متعددی از جمله جشنواره تماشای پرندگان باتومی و جشنواره بین المللی فیلم خانه هنر باتومی برگزار می شوند و شما هم می توانید با سفر به باتومی در فصل پاییز در آن ها شرکت داشته باشید.

 

 

سفر به باتومی در فصل بهار

 

هوای باتومی در فصل بهار بسیار دلچسب است. در این بازه زمانی دمای هوای باتومی بین 12.2 تا 23.7 درجه سانتیگراد می شود و این بدین معنی است که شما با سفر به باتومی در فصل بهار می توانید در یک هوای مطلوب در شهر گشت و گذار کنید. فصل بهار بعد از فصل تابستان شلوغ ترین فصل باتومی است و محبوبیت زیادی بین توریستان دارد. مخصوصا از اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت که رایحه شکوفه ها در باتومی به مشام می رسد، سفر به باتومی جذاب تر هم می شود. با این اوصاف توصیه ما به شما این است که اگر در فصل بهار توانستید به باتومی سفر کنید، حتما از باغ گیاهشناسی باتومی دیدن کنید تا بتوانید بیشترین استفاده را از فصل بهار باتومی ببرید. لازم به ذکر است که فصل بهار بهترین زمان سفر به باتومی برای کسانی که اهل طبیعت گردی و صخره نوردی هستند، محسوب می شود واین گروه از توریستان معمولا فصل بهار را برای سفر به باتومی انتخاب می کنند.

 

 

سفر به باتومی در فصل زمستان

 

در فصل زمستان هوای باتومی خیلی سرد می شود به همین دلیل در این فصل، باتومی از همیشه خلوت تر می شود. همین خلوتی باعث می شود که هزینه سفر به باتومی در فصل زمستان به شدت پایین بیاید. پس اگر هزینه سفر به باتومی در درجه اول اهمیت برایتان قرار دارد ، بهتر است که قید هوای معتدل باتومی در فصل های دیگر سال را بزنید و فصل زمستان را به عنوان بهترین زمان سفر به باتومی در نظر بگیرید. البته این را هم بگوییم که باتومی در فصل زمستان جذابیت های خاص خودش را دارد و وقتی که سواحلش پوشیده از برف می شوند، مناظرش بسیار دیدنی و تحسین برانگیز می شوند. در ضمن در حوالی سال نو میلادی باتومی حال و هوای بسیار جذابی پیدا می کند و اگر شما هم بتوانید در آن زمان به باتومی سفر کنید، مطمئنا سفرتان به باتومی به یادماندنی تر هم می شود.

 

 

بهترین زمان سفر به باتومی

 

تا اینجای مقاله با آب و هوای باتومی در فصل های مختلف سال آشنا شدید و دیدید که سفر به باتومی در هر فصلی از سال جذابیت خاص خودش را دارد. اما اگر بخواهیم یک جمع بندی کنیم و ببینیم که بالاخره بهترین زمان سفر به باتومی چه زمانی است؛ باید چند فاکتور مختلف از جمله آب و هوای باتومی، هزینه های سفر به باتومی و میزان شلوغی باتومی در ماه های مختلف را در نظر بگیریم. در این صورت باید بگوییم که حوالی ماه های اردیبهشت و خرداد و همین طور از اواسط شهریور تا اواسط مهر به عنوان بهترین زمان سفر به باتومی شناخته می شوند. چراکه در این ماه ها هم هوای باتومی مطلوب است، هم باتومی خیلی شلوغ نیست و هم اینکه هزینه های سفر به باتومی مناسب است.

 

 

زیما سفر مجری مستقیم تورهای باتومی.

۲۱ تیر ۱۳۹۹

نظرات کاربران

 • شادی شیرازی

  24 مهر 1399 - 00:10

  پاسخ

  فوق العاده مثل همیشه ❤️❤️❤️❤️

  امیرحسین طاهری

  23 مهر 1399 - 16:40

  پاسخ

  خیلی ممنون🙏🏼
  واقعا به درد خورد