۰۲۱۷۴۶۳۴
در تور هند به شمال گوا برویم یا جنوب گوا؟

در تور هند به شمال گوا برویم یا جنوب گوا؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

در تور هند به شمال گوا برویم یا جنوب گوا؟

 

گوا یکی از استان های زیبای هند است که اتفاقا هموطنان ایرانی به سفر به آن در  تور هند  علاقه زیادی دارند. گوا سواحل بسیار زیبایی دارد و برای جشن و تفریح و مهمانی بهترین  مقصد گردشگری موجود در هند  است. این استان به صورت کلی از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است که هر کدامشان به نوعی زیبا و دیدنی هستند. البته این را هم بگوییم که گوا استان خیلی بزرگی نیست، اما باز هم حال و هوای قسمت شمالی گوا با قسمت جنوبی گوا بسیار متفاوت است. به همین خاطر هم این سوال معمولا برای توریستان پیش می آید که اقامت در شمال گوا یا جنوب گوا برایشان بهتر است. اگر سوال شما هم همین است، این مطلب می تواند برایتان کارگشا و کاربردی باشد.

 

شمال گوا و جنوب گوا چه تفاوتی با هم دارند؟

 

اگر برایتان سوال پیش آمده که بزرگی گوا چقدر است، باید به شما بگوییم که رانندگی کردن در حاشیه ساحل گوا از جنوب تا شمال گوا حدود 4 ساعت طول می کشد. حالا اینکه شمال گوا بهتر است یا جنوب گوا، به این بستگی دارد که شما چه علایقی دارید و اصلا از سفر به گوا چه انتظاری دارید. ما در ادامه شمال گوا و جنوب گوا را از جنبه های مختلف با هم بررسی می کنیم تا تفاوت های شمال گوا و جنوب گوا برایتان مشخص تر شوند و شما راحت تر بتوانید تصمیم بگیرید.

 

در تور هند به شمال گوا برویم یا جنوب گوا

 

غذاهای شمال گوا بهتر هستند یا غذاهای جنوب گوا؟

 

اگر بخواهیم لیست 10 رستوران برتر گوا را تهیه کنیم، بدون شک هر 10 رستوران جزء رستوران های شمال گوا خواهند بود! اگر هم بخواهیم لیست 20 رستوران برتر گوا را بنویسیم، باز هم حداقل 15 تا از این 20 رستوران در شمال گوا خواهند بود! این نشان می دهد که رستوران های شمال گوا به مراتب بهتر از رستوران های جنوب گوا هستند. در واقع باید بگوییم که همه رستوران های معروف گوا به جز رستوران مارتینز کرنر و رستوران 5 استارز در شمال گوا واقع شده اند. پس اگر رستوران گردی برایتان خیلی مهم است و به عشق غذاهای هندی می خواهید به گوا سفر کنید، بهتر است که در شمال گوا اقامت داشته باشید.

 

 

جشن و مهمانی در شمال گوا بهتر است یا در جنوب گوا؟

 

یکی از دلایلی که باعث محبوبیت گوا در بین توریستان شده، این است که گوا حال و هوای شاد و سرزنده ای دارد و همیشه جشن و مهمانی در آن به راه است. اما سوال این است که شمال گوا سرزنده تر است یا جنوب گوا؟ جالب است که بدانید 95 درصد از جشن های بزرگ گوا در شمال گوا برگزار می شوند و در جنوب گوا فقط چند جا وجود دارد که آخر هفته ها در آن ها برنامه تفریحی اجرا می شود.

 

 

سواحل شمال گوا بهتر هستند و یا سواحل جنوب گوا؟

 

اصولا جنوبی ترین و شمالی ترین سواحل گوا جزء بهترین سواحل گوا هستند. یعنی اگر محدوده گوا را در نظر بگیرید، سواحلی که در شمالی ترین نقطه و در جنوبی ترین نقطه آن قرار گرفته اند، بهترین ها هستند. لازم به ذکر است که سواحل آنجونا و واگاتور در شمال گوا خوب هستند، اما شلوغ هستند. سواحل کاندولیم و باگا نیز که در شمال گوا قرار گرفته اند، خیلی شلوغ هستند. اما سواحل آشوم و آرامبول هم خوب و هم تمیز هستند. سواحل شمالی تر از این ها هم معمولا بسیار خلوت هستند و کمتر کسی از آن ها دیدن می کند. از آن طرف در جنوب گوا نیز سواحل خوبی وجود دارد، اما تفاوتشان با سواحل شمالی گوا این است که معمولا امکانات کمتری دارند و یک سری مهمانخانه و اقامتگاه ارزان در نزدیکیشان وجود دارد. با این حساب باید بگوییم که از نظر زیبایی هم سواحل شمال گوا و هم سواحل جنوب گوا خوب هستند. اما به هر حال این یک حقیقت است که سواحل شمالی گوا پیشرفته تر هستند و امکانات بهتری دارند.

 

 

شمال گوا خلوت تر است یا جنوب گوا؟

 

این را خوب است بدانید که شمال گوا با اختلاف خیلی زیاد، از جنوب گوا شلوغ تر است. پس اگر اهل شلوغی نیستید، بهتر است که در جنوب گوا اقامت کنید. پس اگر ایده تان از سفر به گوا این است که در یک جنگل آرام ریلکس کنید و اقامت آرام تری را با مردم بومی گوا داشته باشید، هتل های جنوب گوا برای اقامت شما مناسب تر هستند. اما اگر دوست دارید در شلوغی گوا قرار بگیرید و بیشتر با توریستان دیگر وقت بگذرانید و از امکانات رفاهی و تفریحی گوا استفاده کنید، مطمئنا اقامت در جنوب گوا برای شما جذاب تر خواهد بود.

 

 

کلاس های یوگا در شمال گوا بهتر هستند و یا در جنوب گوا؟

 

اگر یک سرچ ساده در گوگل کنید، متوجه می شوید که در گوا یک سری کلاس یوگا برگزار می شود که بین توریستان بسیار محبوبیت دارند. این کلاس های یوگا هم در شمال گوا و هم در جنوب گوا برگزار می شوند. اما تعداد کلاس های یوگا در جنوب گوا بیشتر هستند. پس اگر دلتان می خواهد که یوگای معروف هندی را امتحان کنید، بهتر است که به جنوب گوا سفر کنید.

 

 

مراکز خرید شمال گوا بهتر هستند یا مراکز خرید جنوب گوا؟

 

بهترین فروشگاه ها و بازارهای گوا در شمال گوا قرار گرفته اند و حتی بازار آنجونا و شنبه بازار گوا نیز در شمال گوا برپا می شوند. با این حساب می توان گفت که شمال گوا برای خرید از جنوب گوا بهتر است.

پس اگر به دنبال آرامش هستید، جنوب گوا را برای اقامت انتخاب کنید و اگر به دنبال تجربه تفریحات هیجان انگیز در گوا هستید، بهتر است که یکی از هتل های شمال گوا را برای اقامت در تور هند رزرو کنید.

 

۲۱ تیر ۱۳۹۹

نظرات کاربران