۰۲۱۷۴۶۳۴
خرید در پاتایا

خرید در پاتایا

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

پاتایا شهری در نزدیکی بانکوک یعنی پایتخت تایلند است. به همین خاطر هم کسانی که به پاتایا سفر می کنند، معمولا با این دو راهی مواجه می شوند که در همین شهر ساحلی خرید کنند و یا برای خرید به پایتخت بروند؟ اگر این سوال برای شما هم پیش آمده و بین انتخاب برای خرید از پاتایا یا بانکوک مردد هستید، با زیما سفر همراه باشید تا همه چیز درباره خرید در پاتایا را به شما بگوییم و جواب سوالتان را به صورت دقیق به شما بدهیم. در ادامه سعی می کنیم که به تمامی سوالاتی که در ذهنتان درباره خرید در پاتایا وجود دارد، پاسخ دهیم و هر گونه اطلاعاتی که در این زمینه نیاز دارید را به شما ارائه کنیم.

درباره خرید در پاتایا

در پاتایا مراکز خرید و بازارهای شبانه و همین طور بازارهای آخر هفته متعددی وجود دارد و معمولا توریستان از دیدن تنوع مراکز خرید و بازارهای آن شگفت زده می شوند. در این شهر تا دلتان بخواهد مرکز خرید و بازار وجود دارد و نکته اینجاست که فاصله آن ها از هم خیلی کمتر از فاصله مراکز خرید بانکوک است. به همین خاطر بعضی از مسافران تور تایلند در طول سفر به این کشور ترجیح می دهند که به جای خرید از بانکوک، خریدشان را در پاتایا انجام دهند تا بتوانند راحت تر، کم هزینه تر و سریع تر فاصله بین مراکز خرید و بازارها را طی کنند و درگیر کرایه تاکسی های بیشتر و همین طور ترافیک جاده ها و خیابان ها نشوند. اما سوال این است که آیا قیمت لباس ها در این شهر به اندازه پایتخت مناسب است؟ در ادامه این مساله را هم بررسی می کنیم.

درباره خرید در پاتایا ، زیما سفر

قیمت لباس ها در پاتایا

جالب است که بدانید گردشگران نظرات مختلفی در این مورد دارند. بعضی ها معتقدند که قیمت لباس ها در پاتایا مناسب تر است و برخی بر این باورند که قیمت لباس ها در بانکوک بهتر است. اما واقعیت این است که قیمت بعضی از لباس ها در این شهر بهتر است و قیمت برخی از لباس ها در آن شهر. پس چاره چیست؟ شما برای خرید باید کدام شهر را انتخاب کنید؟ اولین نکته ای که باید بدانید، این است که قیمت لباس های مراکز خرید و بازارهای پاتایا از مراکز خریدی که در مناطق توریستی بانکوک واقع شده اند، معمولا مناسب تر است. اما قیمت یک سری از لباس ها در مراکز خرید بانکوک مناسب تر هستند و این معمولا مربوط به مراکز خرید و بازارهایی است که کمی دورتر از مناطق توریستی این شهر واقع شده اند. اگر شما هم قصدتان این است که از هر دو این شهرها در طول سفر به تایلند دیدن کنید، کاری که باید انجام دهید این است بخشی از خرید خود را در پایتخت و بخشی از خرید خود را در پاتایا انجام دهید. در واقع بهتر است که لباس هایی که قیمت هایشان به نظرتان به نسبت قیمت لباس ها در ایران مناسب تر بود را تهیه کنید و خیلی در گیر و دار مقایسه قیمت ها در این دو شهر تایلندی نباشید. چراکه عملاً شما وقت ندارید که یک بار قیمت یک سری لباس در پاتایا را بگیرید، بعد قیمت لباس های مشابه را در بانکوک بگیرید، بعد آن ها را با هم مقایسه کنید و در نهایت برای خرید خود تصمیم نهایی را بگیرید.

اما اگر فقط می خواهید از شهر پاتایا خرید کنید، بهتر است که خرید خود را در همین شهر انجام دهید و فقط صرفا برای خرید به شهر بانکوک سفر نکنید و وقت خود را برای خارج شدن از پاتایا تلف نکنید. چراکه حقیقت این است که قیمت لباس در پاتایا آنچنان تفاوتی با قیمت لباس ها در شهر بانکوک نمی کند. پس بهتر است که اگر فقط برنامه تان برای سفر به تایلند این است که در پاتایا تفریح کنید، در همان شهر هم خرید خود را انجام دهید و از نزدیکی مراکز خرید و بازارهای این شهر و سهولت تردد در بین آن ها لذت ببرید و زمان  خودتان را صرفه جویی کنید.برای اظلاعات بیشتر هم میتوانید از مقاله ی راهنمای جامع خرید لباس ارزان از بانکوک را بخوانید.

قیمت لباس ها در پاتایا ، زیما سفر

زمان حراجی لباس در پاتایا

در بازه زمانی اواسط خرداد تا اواسط مرداد که جشنواره خرید تایلند برپا می شود، مراکز خرید پاتایا نیز درست مثل مراکز خرید دیگر شهرهای بزرگ تایلند وارد فصل حراجی و تخفیف می شوند. این یعنی شما اگر در فصل تابستان به این کشور سفر کنید، می توانید از بهترین زمان خرید ارزان در پاتایا استفاده کنید و لباس ها را با حراج 20 تا 80 درصدی از مراکز خرید و بازارهای این شهر ساحلی خریداری کنید. البته باید این را هم در نظر داشته باشید که این زمان از سال جزئی از فصل بارانی پاتایاست و این یعنی ممکن است بعضی از تفریحات را نتوانید در این ایام در پاتایا انجام دهید. اما از آن طرف باید این را هم در نظر داشته باشید که سفر به این شهر زیبا در فصل تابستان می تواند برایتان فرصتی برای خرید ارزان و همین طور اقامت ارزان در پاتایا باشد. چراکه در این زمان ها معمولا هزینه اقامت در هتل ها نیز پایین می آید و تخفیف ها فقط محدود به مراکز خرید پاتایا نمی شود. ارزان ترین زمان ممکن برای سفر به تایلند را میدانید.

زمان حراجی لباس در پاتایا ، زیما سفر

تخفیف گرفتن در پاتایا

این را به خاطر داشته باشید که شما به راحتی می توانید در بازارها و همین طور فروشگاه ها و بوتیک هایی که در پاتایا در آن ها اجناس سوغاتی و لباس و ... به فروش می رسد، تقاضای تخفیف کنید. در واقع نکته اینجاست که شما در هر جایی در پاتایا می توانید به جز سوپرمارکت ها و مراکز خرید و مجتمع های تجاری بزرگ تقاضای تخفیف داشته باشید. البته این را هم بگوییم که فروشنده های فروشگاه های دو طبقه پایینی مرکز خرید مایک نیز معمولا به مشتری هایشان تخفیف های خوبی می دهند.

تخفیف گرفتن در پاتایا ، زیما سفر

بهترین مراکز خرید پاتایا

حالا مساله ای که می ماند، این است که ما باید از کجا در پاتایا خرید کنیم؟ در واقع از اینجای مطلب به بعد می خواهیم شما را با بهترین مراکز خرید و بازارهای پاتایا برای خرید آشنا کنیم. اول از همه بهتر است که در مورد مراکز خرید مدرن پاتایا صحبت کنیم و ببینیم که کدامیک از این مراکز خرید ارزش وقت گذاشتن را دارند و در کدام هایشان لباس های بهتر و قیمت مناسب تری فروخته می شود. خوب است این را بدانید که مرکز خرید سنترال فستیوال، مرکز خرید رویال گاردن، مرکز خرید مایک و مرکز خرید سنترال سنتر مشهورترین مراکز خرید پاتایا هستند و همیشه نام آن ها در صدر لیست بهترین مراکز خرید پاتایا است. پس بهتر است که شما هم خریدتان را با گشت زدن در این مراکز خرید آغاز کنید و این را یادتان باشد که در میان فروشگاه ها و بوتیک های این چند مرکز خرید، لباس های بسیار قیمت مناسبی هم پیدا می شود که اگر کمی دقت کنید، می توانید آن ها را پیدا کنید و از انجام یک خرید بسیار مقرون به صرفه لذت ببرید.

این مراکز خریدی که به آن ها اشاره کردیم، جزء بزرگترین، مدرن ترین و بهترین مراکز خرید پاتایا هستند و معمولا در همه ایام سال تنوع لباس در آن ها زیاد است و از نظر قیمتی نیز اجناس و لباس های آن متنوع هستند. به همین خاطر معمولا بازدید از آن ها برای هر توریستی کارگشا است و معمولا همه می توانند خرید مورد نظرشان را در این مراکز خرید در پاتایا انجام دهند. این را هم بگوییم که به جز این مراکز خرید، یک مرکز خرید بسیار خاص دیگر هم در پاتایا وجود دارد که به آن دهکده میموسا گفته می شود. مرکز خرید میموسا شبیه به یک دهکده زیبای اروپایی است که در آن فروشگاه های بسیار جالبی وجود دارد که اتفاقاً قیمت بعضی از لباس هایشان بسیار مناسب است. پس بهتر است که اگر وقت داشتید، یک گشتی هم در این مرکز خرید متفاوت بزنید. 

بهترین مراکز خرید پاتایا ، زیما سفر

بازارهای پاتایا

حالا که درباره بهترین مراکز خرید پاتایا صحبت کردیم، باید این را هم بگوییم که پاتایا بیشتر به خاطر بازارهای شبانه و بازارهای شناوری که دارد، بین مسافران برای خرید محبوب شده است. پس بهتر است که از بازارهای پاتایا غافل نمانید و مطمئن باشید که لباس ها و همین طور سوغاتی هایی که می توانید در این بازارها تهیه کنید، واقعا از نظر قیمتی مقرون به صرفه هستند. خوب است این را هم بدانید که در میان بازارهای پاتایا، چند بازار از بقیه جذاب تر هستند که از جمله آن ها می توان به بازار شبانه پاتایا، بازار شبانه خیابانی تپرازیت و بازار شناور پاتایا اشاره کرد. به شما توصیه می کنیم که وقت خود را به گشت و گذار در همین سه بازار در پاتایا اختصاص دهید و مطمئن باشید که در نتیجه این زمانی که برای بازدید از این سه بازار می گذارید، لباس ها و سوغاتی های بسیار خوب و قیمت مناسبی نصیبتان می شود.

بازارهای پاتایا ، زیما سفر

خرید ارزان در پاتایا

به شما توصیه می کنیم که اگر در مراکز خرید و بازارهای پاتایا گشت زدید و احساس کردید که قیمت لباس ها یا کیفیت آن ها نظرتان را به خود جلب نمی کنند، به این مراکز خریدی که در ادامه به شما معرفی می کنیم، مراجعه کنید. البته همان طور که گفته شد قیمت لباس ها در همه مراکز خرید و بازارهای پاتایا مناسب هستند. اما این مراکز خریدی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، از هر جای دیگری در پاتایا لباس های ارزان تر و بهتری دارند و به ارزانی معروف هستند. با این حساب بد نیست که برای بازدید از فروشگاه های این مراکز خرید ارزان در پاتایا نیز وقت بگذارید. یکی از این مراکز خرید با نام اوت لت مال پاتایا شناخته می شود. لازم به ذکر است که این مرکز خرید از بخش ها و قسمت های مختلف تشکیل شده است و انواع و اقسام لباس ها و چمدان ها در آن با قیمت مناسب به فروش می رسد. البته نکته اینجاست شما باید حوصله برای گشت زدن در این مرکز خرید داشته باشید تا بتوانید در میان اجناس آن لباس های مورد علاقه خود را پیدا کنید. این را هم بگوییم که در این مرکز خرید همه نوع لباسی از برندهای خارجی گرفته تا برندهای تایلندی به فروش می رسد و معمولا از نظر کیفیت و همین طور از نظر قیمت مناسب هستند. نکته دیگری که اکثر توریستان از آن بی اطلاع هستند، این است که طبقه بالایی مرکز خرید پاتایا اونیو مخصوص فروش لباس های قیمت مناسبی است که اکثرا از برندهای بین المللی معروف مثل نایک و آدیداس هستند. پس اگر به دنبال خرید ارزان هستید، حتما از طبقه بالایی این مرکز خرید نیز دیدن کنید. در آخر به شما توصیه می کنیم که حتما در کنار تفریح و گشت و گذار در پاتایا، وقت مناسبی را هم به خرید در این شهر زیبا در تایلند اختصاص دهید. چراکه پاتایا یکی از بهترین شهرهای ارزان تایلند برای خرید محسوب می شود و همان طور که گفته شد تنوع مراکز خرید و بازارها نیز در آن زیاد است. با این حساب حیف است که شما به این شهر سفر کنید و بدون اینکه چمدان هایتان پر از لباس های ارزان و زیبا شوند و یک خرید خوب و رضایت بخش انجام دهید، از این شهر خارج شوید.

خرید ارزان در پاتایا ، زیما سفر

۱۸ آبان ۱۳۹۹

نظرات کاربران