۰۲۱۷۴۶۳۴
خرید در پوکت

خرید در پوکت

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همیشه تا بحث خرید از تایلند می شوند، معمولا نام بانکوک به میان می آید و همه می گویند که بهتر است که برای خرید به این شهر که پایتخت تایلند است، بروید. اما کمتر در مورد خرید در پوکت که یک جزیره زیبا در تایلند است، صحبت می شود. اگر شما هم می خواهید بدانید که آیا جزیره پوکت برای خرید مناسب هست یا نه، با زیما سفر همراه باشید تا شرایط خرید از این جزیره را با هم بررسی کنیم. در ادامه هم شرایط خرید و قیمت های لباس های این جزیره را برایتان توضیح می دهیم، هم فصل حراجی در آن را به شما می گوییم و هم مراکز خرید و بازارهای خوب آن را به شما معرفی می کنیم تا کاملا متوجه شوید که آیا پوکت برای خرید مناسب هست یا خیر.

خرید در پوکت ، زیما سفر

درباره خرید در پوکت

در جزیره پوکت که مسافران دلباخته این جزیره زیبا و خوشنام زیاد به آن رفت و آمد می کنند، مراکز خرید متنوعی وجود دارد تا نیاز توریستان از خرید از این جزیره تامین شود. این مراکز خرید و البته بازارهایی که در این جزیره وجود دارند، معمولا لباس ها و اجناس متنوعی دارند. اما سوالی که در این میان پیش می آید، این است که آیا واقعا خرید از این جزیره از نظر هزینه ای نیز مقرون به صرفه است؟ با ما همراه باشید تا این مورد را با هم بررسی کنیم.

درباره خرید در پوکت ، زیما سفر

قیمت لباس ها در پوکت

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که قیمت لباس ها در پوکت از قیمت لباس ها در بانکوک معمولا بیشتر است. البته گاهی اوقات قیمت بعضی از لباس ها در پوکت، مخصوصا آن هایی که برند مشخصی دارند و در شعب مخصوص برندها به فروش می رسند، با قیمت لباس های بانکوک برابری می کنند. پس کاری که باید انجام دهید، این است که به قیمت درجه شده روی اتیکت هر لباس دقت کنید و اگر این قیمت به نسبت قیمت های لباس در ایران مقرون به صرفه تر به نظر می رسید، آن را خریداری کنید. در غیر این صورت اگر در طول سفرتان به تایلند، بعد یا قبل از پوکت به بانکوک هم می روید، خریدتان را به جای پوکت در پایتخت تایلند انجام دهید تا مطمئن باشید که قیمت آن ها خیلی بالا نیست. اگر هم فقط می خواستید از این جزیره دیدن کنید، بهتر است که به جای خرید لباس های خارجی لباس های برندهای محلی تایلند را خریداری کنید. البته باید برای خرید این لباس ها در پوکت به دو موضوع توجه داشته باشید. اول اینکه لباس های برندهای تایلندی معمولا برای افراد ریزنقش مناسب تر هستند. نکته دوم اینکه کیفیت آن ها معمولا آنقدرها بالا نیست. پس باید به این نکته نیز توجه داشته باشید. در ضمن خوب است این را هم بدانید که در مراکز خرید پوکت معمولا یک طبقه خاص به فروش لباس های برندهای تایلندی اختصاص داده شده است و مسلم است که اگر از فروشگاه های آن طبقه خرید کنید، اجناس و لباس های ارزان تری نصیبتان می شود. نکته دیگر اینکه قیمت لباس ها در پوکت در یک بازه زمانی خاص از همیشه کمتر می شود. می پرسید چه زمانی؟ بهتر است که ادامه مطلب را بخوانید تا در مورد زمان حراجی لباس در پوکت و شرایط آن نیز به شما توضیحاتی ارائه کنیم.

قیمت لباس ها در پوکت ، زیما سفر

زمان حراجی لباس در پوکت

شاید شما هم این را شنیده باشید که در تایلند یک فصل حراجی معروف وجود دارد که به آن حراج بزرگ تایلند میگویند. خبر خوب اینکه این حراجی در پوکت در فصل تابستان برپا می شود و شما می توانید در این زمان یعنی از اواخر خرداد تا اواخر مرداد از تخفیف های هیجان انگیز مراکز خرید پوکت استفاده کنید و لباس های مورد نظر خود را با تخفیف های جالب (تا 80 درصد) خریداری کنید. با این حساب اگر خرید در پوکت واقعا برایتان مساله مهمی است، باید زمان سفر خود به پوکت را به این بازه زمانی دو ماهه موکول کنید تا بتوانید خرید بهتر و ارزان تری را در جزیره پوکت انجام دهید. نکته دیگر اینکه تخفیف های ارائه شده در فصل حراجی پوکت متغیر است و مبلغ تخفیف های لباس های مراکز خرید پوکت در این ایام ممکن است که از 10 تا 80 درصد باشد. پس بهتر است که در زمان حراجی ها ، خوب در مراکز خرید پوکت گشت بزنید و تمرکز خرید خود را بر روی لباس هایی بگذارید که تخفیف بیشتری خورده اند.

زمان حراجی لباس در پوکت ، زیما سفر

تخفیف گرفتن در پوکت

نکته مهمی که باید درباره تخفیف گرفتن در پوکت به شما بگوییم، این است که فروشنده های مراکز خرید بزرگ پوکت اصولا به مشتریان تخفیف نمی دهند. اما در بازارهای پوکت علی الخصوص در بازارهای منطقه پاتونگ امکان تخفیف گرفتن وجود دارد و شما به راحتی می توانید نصف قیمت اعلام شده توسط فروشنده را در این بازارها بپردازید. البته این را هم بگوییم که این تخفیف های بزرگ معمولا در منطقه پاتونگ به مشتریان داده می شود و معمولا خبری از این تخفیف ها در بازارهای مناطق دورافتاده تر پوکت وجود ندارد. اما به هر حال توصیه ما به شما این است که اگر قصد خرید از بازارهای محلی پوکت را داشتید، شانس خود را برای تخفیف گرفتن امتحان کنید و این را مطمئن باشید که امکان تخفیف گرفتن در بازارهای محلی پوکت وجود دارد و قیمت واقعی اجناس و لباس ها معمولا از آن مبلغی که فروشنده ها اعلام می کنند، کمتر است.

تخفیف گرفتن در پوکت ، زیما سفر

بهترین مراکز خرید پوکت

حالا که خوب در مورد شرایط خرید در پوکت، فصل حراجی آن و همین طور امکان تخفیف گرفتن در این جزیره صحبت کردیم، بد نیست که نگاهی به بهترین مراکز خرید پوکت بیندازیم و ببینیم که در میان مراکز خرید و بازارهای این جزیره، کدام ها بهتر هستند. اول از همه خوب است این را بدانید که مراکز خریدی مثل مرکز خرید جانگ سیلون و مرکز خرید سنترال فستیوال که مدرن تر هستند، شرایط بسیار ایده آلی برای خرید دارند. این مراکز خرید همان هایی هستند که شما می توانید انتظار این را داشته باشید که در آن ها انواع لباس های مد روز دنیا را از برندهای غربی یا برندهای تایلند خریداری کنید. لازم به ذکر است که مرکز خرید جانگ سیلون که در منطقه پاتونگ واقع شده است، یکی از بزرگترین مراکز خرید پوکت محسوب می شود و در آن امکان خرید انواع و اقسام لباس ها و وسایل متفرقه وجود دارد. از آن طرف مرکز خرید سنترال فستیوال مرکز خریدی است که در حومه شهر پوکت واقع شده است و به قدری مرکز خرید بزرگی است که شما باید کل روز را به بازدید از فروشگاه های آن اختصاص دهید. البته گفتنی است که اصولا جذابیت خرید در پوکت بیشتر به گشت زدن در بازارهای سنتی آن است و به همین خاطر هم محبوبیت بسیار زیادی نزد توریستان پیدا کرده اند. نکته اینجاست که خرید از این بازارها هم تجربه جالب تری است و هم از نظر مالی برای شما بسیار مقرون به صرفه تر است. البته باید این را هم در نظر داشته باشید که کیفیت بعضی از لباس ها در این بازارها خوب و کیفیت بعضی از آن ها نامناسب است و شما باید به کیفیت پارچه و دوخت لباس ها در حین خرید از این بازارهای سنتی توجه داشته باشید. در ادامه شما را با این بازارها آشنا می کنیم.

بهترین مراکز خرید پوکت ، زیما سفر

بازارهای پوکت

در پوکت بازارهای متعددی وجود دارد و می توان گفت که هر منطقه از آن بازار مخصوص به خود را دارد. ولی ما از میان آن ها بازارهای معروفی مثل بازار شبانه آخر هفته پوکت و بازار واکینگ استریت پوکت را برای بازدید به شما توصیه می کنیم. خوب است این را بدانید که در این بازارهای لباس ها و سوغاتی های بسیار ارزانی فروخته می شود و معمولا همه مسافران تور پوکت برای خرید سوغاتی های ارزان به آن ها مراجعه می کنند. توصیه ما به شما این است که به جای اینکه برای بازدید از تک تک بازارهای پوکت وقت بگذارید، وقت خود را به گشت و گذار از این بازارها اختصاص دهید و خرید خود را در همان ها انجام دهید. چراکه نه تنها قیمت اجناس در بازارهای سنتی پوکت مناسب است، بلکه این بازارها حال و هوای جالبی هم دارند و خرید در آن ها می تواند به منزله تفریح هم باشد. مخصوصا بازار واکینگ استریت پوکت که اتفاقا یکی از معروف ترین خیابان های این جزیره برای شب نشینی و تفریح محسوب می شود و به جز فروشگاه هایی که در آن وجود دارد، کافه های بسیار جذابی نیز در آن ساخته شده اند.

ضمنا در این بازارها غرفه های مختلفی هم وجود دارد که در آن ها غذاهای سنتی به فروش می رسد. با این حساب توصیه بعدی ما به شما این است که حتما غذاهای محلی پوکت را از این غرفه های غذایی و اغذیه فروشی های محلی سفارش دهید و حتما در میان خرید خودتان را به چشیدن طعم واقعی غذاهای سنتی این جزیره دعوت کنید.

بازارهای پوکت ، زیما سفر

خرید ارزان در پوکت

اگرچه قیمت اجناس و لباس ها در بازارهای محلی پوکت معمولا پایین است. اما واقعیت این است که کیفیت لباس های این بازارها نظر همه را به خودشان جلب نمی کنند و معمولا بعضی از توریستان ترجیح می دهند که لباس های برندهای نام آشنا را از یک مرکز خرید معتبر خرید کنند و خیلی دوست ندارند که بودجه خود را به خرید لباس های ارزانی که در بازارهای محلی پوکت به فروش می رسند، اختصاص دهند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، اما بودجه لازم برای خرید از برندهای غربی در جزیره پوکت را ندارید، چاره برای شما این است که به مرکز خرید اوت لت پریمیوم پوکت بروید. اگر برایتان سوال پیش آمده که این مرکز خرید چه جور جایی است، باید به شما بگوییم که این مرکز خرید دقیقا همان شرایطی را دارد که شما به دنبالش هستید. در واقع در این مرکز خرید انواع لباس های برندهای معروف با قیمت مناسب فروخته می شود و این یعنی خرید از آن یک فرصت خوب برای شماست و نباید آن را نادیده بگیرید. البته خرید از این مرکز خرید تنها در صورتی برای شما جالب خواهد بود که به دنبال لباس های کلکسیون های جدید برندهای معتبر نباشید و خرید و پوشیدن لباس های کلکسیون های قدیمی تر برایتان جالب باشد. چراکه این مرکز خرید مختص فروش همین لباس هاست و با اینکه لباس هایش برندهای معتبر و باطبع کیفیت بالایی دارند، اما از نظر قیمتی مقرون به صرفه هستند.

حالا که اطلاعاتتان درباره خرید در پوکت کامل شد، راحت تر می توانید از این جزیره خرید کنید و مطمئنا می توانید بودجه خرید خود را به شکل بهتری در این جزیره خرج کنید و لباس های بهتر و با کیفیت تری هم بخرید. راستی شما ترجیح می دهید که در جزیره پوکت به مراکز خرید مدرن پوکت مراجعه کنید، از بازارهای محلی پوکت دیدن کنید و یا به مرکز خرید اوت لت پریمیوم پوکت برای انجام یک خرید ارزان مراجعه کنید؟ اگر نظر ما را می خواهید، اگر وقت کافی برای خرید در پوکت داشتید، حتما هم از مراکز خرید مدرن پوکت، هم از بازارها و هم از مرکز خرید اوت لت پوکت دیدن کنید تا تجربه خرید از این جزیره برایتان دلچسب تر شود.

خرید ارزان در پوکت ، زیما سفر

۰۱ آذر ۱۳۹۹

نظرات کاربران