۰۲۱۷۴۶۳۴
تور جزیره کیش - قسمت اول

تور جزیره کیش - قسمت اول

تور جزیره کیش یا دبی - قسمت اول

تور جزیره کیش، مروارید خلیج فارس

ایران کشوری است با بیش از ۱٫۶ میلیون کیلومتر مربع مساحت که با بیابان های خشک و جنگل های انبوه، دریاچه های نمک و رودخانه های پرخروش، کوه های بلند و دریاچه های کم عمق، صخره ها و سواحل پوشیده شده است. ایران تابستان های بسیار گرم و زمستان های بسیار سردی دارد و یک کشور چهار فصل است. در ایران بیش از ۴۰ ملیت زندگی می کنند و همه آنها ایرانی هایی از قومیت ها و مذاهب مختلف هستند. در این کشور تنوع بسیار زیادی از اقوام وجود دارد؛ و ایران با افتخار عنوان برتری «مهد تمدن» جهان را از آن خود دارد. خیلی ها در مورد ایران هیچ چیزی نمی داند زیرا منابع اطلاعات محدود هستند و تنها راه کشف این فرهنگ باستانی، دیدار از ایران است و لذت بردن از این همه تنوع و فرهنگ اجداد مشترک هندو اروپایی ماست.

تعداد کمی از مردم می دانند که چهارمین مقصد گردشگری در جنوب غربی آسیا طی ۱۰ سال گذشته در ایران واقع است:

جزیره کیش در خلیج فارس. وقتی نام خلیج فارس به گوش تان می خورد، احتمالا اولین چیزی که به ذهن تان می رسد دبی یا شارجه در امارات متحده عربی است، اما باید بدانید که طولانی ترین ساحل در خلیج فارس ازآن ایران است و ایران سواحل و جزایر متعددی در خلیج فارس دارد ؛ یکی از جزایر کیش است. هر ساله بیش از یک میلیون مسافر از نقاط مختلف جهان، برای گذراندن تعطیلات و بازدید از جاذبه های گردشگری تور به جزیره کیش می آیند و مهم تر از آن اینکه برای ورود به جزیره نیازی به ویزا نیست؛ اگرچه برای وارد شدن به دیگر شهرهای ایران نیاز به ویزا دارید و حتی برخی از ملیت ها برای ورود به دبی به ویزا نیاز دارند، اما برای رفتن به کیش و اقامت تا ۱۴ روز نیازی به ویزا نیست.

تور جزیره کیش، مروارید خلیج فارس ، زیما سفر

جزیره ی کیش

جزیره کیش بخشی از شهر بندر لنگه در استان هرمزگان است که در خلیج فارس واقع شده و در فاصله ۱۹ کیلومتری از ساحل ایران قرار دارد. اول ثبت تاریخی از جزیره به زمان اسکندر کبیر برمی گردد که به یکی از دریاسالارانش، نئارکوس (Nearchus) دستور داد تا به دریای عمان و خلیج فارس سفر کند.

نئارکوس در یادداشت های خود در مورد جزیره ای به نام آراکاتا صحبت می کند که به جزیره کیش اتلاق می شود و یکی از نام های کهن جزیره است.

از دیگر نام های کهن جزیره عبارتند از کامتینا، آراکیا و قیس هستند. جزیره کیش در یک مکان استراتژیک مهم قرار دارد.  تور کیش  با این اطلاعات لذت بیشتری دارد.

از زمان امپراتوری های آشوری و ایلامی، کیش مرکزی برای کشتی های بادبانی اولیه بوده که در امتداد کشتیرانی می کرده اند. با توجه به اظهارات تاریخنگاران مشهور، یاقوتی و استخری، جزیره در طول قرون وسطی، مرکز قابل توجهی برای پادشاهان ایران بوده است. مارکو پولو، جهانگرد نامی، در قرن ۱۳ از چین بازدید کرده است و به او گفته شده که مروارید ملکه از جزیره کیش صید شده است.

جزیره ی کیش ، زیما سفر

آب وهوا و جغرافیای کیش

آب و هوای کیش بسیار گرم و نیمه استوایی است و باید زمانی را برای سفر انتخاب کنید که خیلی گرم نباشد. در تابستان، از اردیبهشت تا مهر، حتی مردم محلی نیز از آب و هوای گرم و خشک اذیت می شوند: جزیره تبدیل به یک کوره ی بزرگ شده که حتی نفس کشیدن در آن نیز بسیار سخت می شود. بهترین زمان برای سفر به کیش بین آبان تا فروردین است که هوا نسبتا خنک است.

مساحت کیش حدود ۹۱ کیلومتر مربع و طول آن از غربی ترین نقطه به شرقی ترین نقطه حدود ۱۵٫۵کیلومتر و عرض آن ۷٫۵ کیلومتر است. با وجود اینکه شمال خلیج فارس معدن نفت است، اعتقاد بر این است که دریای اطراف جزیره بسیار خالص است و می توانید تمام ماهی ها و موجودات زیر آب را ببینید.

دلیلش هم این است که مرجان های بسیاری در منطقه قرار دارد و درواقع دومین زیست توده مرجانی جهان پس از جنگل های مناطق گرمسیری را تشکیل می دهد. حیات ۲۵٪ موجودات آبزی و دریایی به وجود مرجان ها بستگی دارد که آب را تمیز و شرایط زندگی را برای موجودات آبزی فراهم می کنند. سطح جزیره بسیار صاف است و هیچ تپه ای در جزیره وجود ندارد. قسمت شمالی جزیره با جنگل پوشیده شده است.

با تشکر از همراهی شما عزیزان. از  تور کیش  زیما سفر پارس دیدن فرمایید و از خدمات  تور ارزان کیش  ،  تور لحظه آخری کیش  ما استفاده نمایید.

آب وهوا و جغرافیای کیش ، زیما سفر

۰۵ خرداد ۱۳۹۷