۰۲۱۷۴۶۳۴
اماکن گردشگری چابهار

اماکن گردشگری چابهار

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

اماکن گردشگری چابهار

 

چابهار نام شهر بسیار زیبایی است که در استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته است. شهری که بیشتر به خاطر سواحل زیبایش، دریاچه صورتی رنگش و همین طور کوهستان ها و طبیعت عجیب و غریبی که دارد، معروف شده است. این شهری که در مورد آن صحبت می کنیم، به قدری شهر جالب و دیدنی است که سفر به آن می تواند به اندازه یک سفر خارجی برایتان تجربه جالب و متفاوتی باشد. ما امروز در زیما سفر می خواهیم نگاهی به اماکن گردشگری چابهار بیندازیم و ببینیم که اگر شما به این شهر سفر کنید ، می توانید برای خرید و تفریح و گشت و گذار به چه اماکنی در این شهر مراجعه کنید.

 

اماکن گردشگری چابهار ، زیما سفر

 

بازار سنتی چابهار

 

از آنجایی که چابهار جزء منطقه آزاد کشورمان ایران است ، یکی از بهترین شهرهای ایران برای خرید ارزان محسوب می شود. با این حساب باید به شما بگوییم که خرید در این شهر برای مسافران و توریستان به منزله یک تفریح محسوب می شود و تقریبا هر کسی که به این شهر سفر می کند ، بخش عمده ای از زمانش را به خرید اختصاص می دهد. خوب است این را بدانید که بازار سنتی چابهار بیشتر برای خرید لباس های سنتی و پارچه های رنگارنگ و سوزن دوزی شده مناسب است. پس اگر شما به دنبال خرید اجناس مدرن تری هستید ، بهتر است که وقتتان را به جای گشت و گذار در این بازار به گشت و گذار در مراکز خرید مدرن این شهر اختصاص دهید.

 

بازار سنتی چابهار ، زیما سفر

 

مرکز خرید صدف چابهار

 

یکی از بهترین مراکز خرید مدرن چابهار که معمولا همه از قیمت های مناسب آن تعریف می کنند ، مرکز خرید صدف چابهار است. البته به جز این مرکز خرید ، مراکز خرید دیگری هم در این شهر وجود دارند. اما هیچ کدامشان به اندازه صدف محبوب و معروف نشده اند. با این حساب بهتر است که شما هم قبل از مراجعه به مراکز خرید دیگر این شهر، به مرکز خرید صدف مراجعه کنید. البته باید این را هم در نظر داشته باشید که جدیدا اجناس موجود در مراکز خرید این شهر به اندازه قدیم ها ارزان نیست. اما هنوز هم شما می توانید اجناس به نسبت قیمت مناسبی را در بین فروشگاه های آن ها پیدا کنید.

 

مرکز خرید صدف چابهار ، زیما سفر

 

پلاژ ساحلی لیپار چابهار

 

پلاژ ساحلی لیپار یکی از بهترین اماکن تفریحی چابهار محسوب می شود. این پلاژ جایی است که هم شرایط خوبی برای قدم زدن در کنار ساحل و هم شرایط خوبی برای استراحت و کافه گردی دارد. از همه جالب تر اینکه این پلاژ یک اسکله هم دارد که شما می توانید روی آن قدم بزنید و محو تماشای دریای آبی رنگ این شهر شوید و از خودتان در کنار دریا عکس بگیرید. ضمن اینکه شما می توانید در این پلاژ قایق سواری را هم تجربه کنید. البته اگر ادامه مطلب را بخوانید ، با یکی دیگر از اماکن گردشگری چابهار آشنا می شوید که جای جالب تری برای تجربه قایق سواری محسوب می شود.

 

پلاژ ساحلی لیپار چابهار ، زیما سفر

 

خلیج گواتر چابهار

 

خلیج گواتر چابهار یکی از جالب ترین اماکن گردشگری چابهار برای مسافران و مهمانان این شهر است. جایی که شما می توانید در آن قایق سواری کنید و محو تماشای پرندگان مهاجر یا دلفین هایی شوید که سر از آب بیرون می آورند. پس اگر شما هم به دنبال یک جای خوب برای قایق سواری در چابهار هستید، باید به شما بگوییم که خلیج گواتر بهترین جای ممکن برای تجربه این تفریح جذاب است. چراکه قایق های این خلیج به جنگل حرا نیز می روند و در میان این جنگل زیبا نیز گشت می زنند.

 

خلیج گواتر چابهار ، زیما سفر

 

پلاژ تیس چابهار

 

اگر شما هم از تفریح در پلاژ و شنا و تجربه تفریحات آبی خوشتان می آید ، می توانید به پلاژ تیس چابهار نیز در زمان اقامت در این شهر مراجعه کنید. این پلاژ که همیشه از آن به عنوان یکی از محبوب ترین اماکن گردشگری چابهار یاد می شود، بهترین ساحل این شهر برای شنا هم محسوب می شود و در کل معمولا خانواده هایی که همراه با کودکان به این شهر سفر می کنند، از تفریح در آن استقبال می کنند. چراکه اصولا خانواده های زیادی در این پلاژ حضور دارند و کودکان می توانند به راحتی با همسن و سال هایشان در این پلاژ آب بازی و تفریح کنند.

 

پلاژ تیس چابهار ، زیما سفر

 

کلبه غواصی چابهار

 

مطمئنا شما هم این را می دانید که دریای جنوب کشورمان آب بسیار شفاف و زلالی دارد و این یعنی شهرهای جنوبی کشورمان مثل چابهار برای غواصی شرایط بسیار خوبی دارند. خبر خوبی که برایتان داریم ، این است که یک کلبه غواصی در چابهار ساخته شده است که با امکانات خوب و مربی های حرفه ای که دارد، شرایط را برای تجربه این تفریح مفرح برای مسافران ایده آل کرده است. پس اگر شما هم به دنبال تجربه یک تفریح خیلی خاص در طول سفر به این شهر دیدنی هستید، بهتر است که حتما به کلبه غواصی مراجعه کنید و از امکانات خوب این مجموعه بهره ببرید. در نهایت ما برای شما یک سفر عالی، مهیج و به یادماندنی را به مقصد یکی از خاص ترین و زیباترین شهرهای کشورمان یعنی چابهار آرزو می کنیم.

 

کلبه غواصی چابهار ، زیما سفر

۲۲ آذر ۱۳۹۹

نظرات کاربران