۰۲۱۷۴۶۳۴
جاذبه های گردشگری بندر عباس

جاذبه های گردشگری بندر عباس

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

جاذبه های گردشگری بندر عباس

 

بندرعباس که در جنوب کشورمان ایران و در حاشیه خلیج همیشگی فارس قرار گرفته ، شهری است که همه چیز در آن دوست داشتنی است. در این شهر که مردم مهربان، خانه های سنتی چشم نواز و اماکن تاریخی جذابی دارد، ساعت ها زود سپری می شوند و هر کسی که تجربه سفر به آن و یا حتی گذر از این شهر را کسب می کند، تا عمر دارد از این شهر و مردمانش به نیکی یاد می کند. با ما در زیما سفر همراه باشید تا گوشه از جاذبه های گردشگری بندرعباس را به شما معرفی کنیم تا شما هم ببینید که اگر تا به حال به این شهر جنوبی کشورمان سفر نکرده اید، چه چیزی را از دست داده اید.

 

جاذبه های گردشگری بندر عباس ، زیما سفر

 

قلعه فین بندرعباس

 

قلعه فین بندرعباس که درست بر روی یک تپه بلند در منطقه فین قرار گرفته، قلعه ای زیباست که حدود 700 سال قدمت دارد. نکته جالبی که باید درباره این قلعه بدانید، این است که این قدمت بر اساس مطالعات انجام شده بر روی سفال ها و ظروف قدیمی حفاری شده در این محل تخمین زده شده است. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، قدمت قلعه فین به دوران سلجوقیان و ایلخانیان بر می گردد و با توجه به اینکه به همه مناطق اطراف چشم انداز دارد، باید بگوییم که در آن دوران کاربرد نظامی داشته است.

 

قلعه فین بندرعباس ، زیما سفر

 

معبد هندوها بندرعباس

 

معبد هندوها که به آن پرستشگاه بت گوران نیز گفته می شود، در زمان سلطنت نصیرالدین شاه توسط یک تاجر معروف و ثروتمند هندی ساخته شده است. در واقع هدف این تاجر از ساخت این معبد این بوده که هندی هایی که برای تجارت به بندرعباس سفر می کنند، بتوانند زیارتشان را در این معبد انجام دهند و به نیازهای روحانی خود پاسخ دهند. نکته جذاب ماجرا اینجاست که در ساخت این معبد از معماری بودایی و اسلامی الهام گرفته شده است و نتیجه این شده که حالا ما از معبد هندوها که در قرن 19 میلادی ساخته شده، به عنوان یکی از خاص ترین جاذبه های گردشگری بندرعباس یاد کنیم.

 

معبد هندوها بندرعباس ، زیما سفر

 

حمام گله داری بندرعباس

 

در بندرعباس یک حمام تاریخی وجود دارد که در واقع تنها حمام باستانی این شهر به حساب می آید. قدمت این جای دیدنی در بندرعباس به قرن 19 میلادی بر می گردد و در آن زمان ها به آن به چشم یک حمام عمومی نگاه می شده است. اما حالا این حمام عمومی به یک موزه مردم شناسی تبدیل شده است و حالا شما می توانید در محیط آن قدم بزنید و زیبایی های خیره کننده معماری سنتی آن را به چشم ببینید.

 

حمام گله داری بندرعباس ، زیما سفر

 

محله باستانی سورو بندرعباس

 

یک محله باستانی در بخش غربی بندرعباس وجود دارد که به آن سورو می گویند. این محله ای که در مورد آن صحبت می کنیم، از دوران هخامنشیان به جا مانده است و قدمت بسیار زیادی دارد. گفتنی است که این محله در گذشته های دور نخلستان های بسیار بزرگی داشته است و نکته جالب ماجرا اینجاست که بعد از حفاری های متعددی که در آن انجام شد، یک عالمه سکه قدیمی در آن پیدا شد که بعضی هایشان مربوط به دوران ساسانیان، بعضی مربوط به دوران صفویان و برخی مربوط به قاجاریان بوده اند و جنس های مختلفی از مس و نقره گرفته تا طلا داشته اند.

 

محله باستانی سورو بندرعباس ، زیما سفر

 

برکه های باران بندرعباس

 

مجموعه برکه های باران از 5 برکه تشکیل شده است که در گذشته وظیفه تامین آب مورد نیاز شهر را به عهده داشته اند. حالا خوب است این را هم بدانید که یکی از این برکه ها، در حال حاضر به یک آمفی تئاتر تبدیل شده است و با این اوصاف می توان گفت که این برکه ها نیز جزء جالب ترین جاهای دیدنی بندرعباس هستند.

 

برکه های باران بندرعباس ، زیما سفر

 

موزه مردم شناسی خلیج فارس بندرعباس

 

گفتنی است که موزه ای که تحت عنوان موزه مردم شناسی خلیج فارس در بندرعباس ساخته شده، یکی از بزرگترین موزه های مردم شناسی موجود در ایران است. این موزه ای که در مورد آن صحبت می کنیم، از سه بخش مختلف تشکیل شده است که یکی از آن ها نمایانگر یک بازار سنتی است، دیگری مربوط به ماهیگیری است و سومی حکایت از داستان آزادی جزیره هرمز از دست مستعمران پرتغالی دارد. از همه جالب تر اینکه ساختمان این موزه سه طبقه با الهام از معماری سنتی هرمزگان ساخته شده است.

 

موزه مردم شناسی خلیج فارس بندرعباس ، زیما سفر

 

پل لاتیدان بندرعباس

 

در نزدیکی بندرعباس یا دقیق تر بگوییم در فاصله 70 کیلومتری این شهر در جاده لار یک پل تاریخی وجود دارد که تا حد زیادی بر اثر سیل از بین رفته است. اما هنوز هم یک پل دیدنی محسوب می شود و دلیلش هم این است که این پل را به عنوان طولانی ترین پل تاریخی ایران می شناسند. برای اینکه بتوانید بلندای این پل را بهتر متصور شوید، باید به شما بگوییم که طول این پل که در دوران سلطنت شاه عباس اول ساخته شده، حدود 3 برابر پل سی و سه پل اصفهان است.

 

پل لاتیدان بندرعباس ، زیما سفر

 

دره داماش بندرعباس

 

در دره داماش بندر عباس یک رودخانه زیبا در جریان است که سرمنشا آن کوهستان هماگ است و وجود این رودخانه باعث زیبایی هرچه بیشتر دره داماش به عنوان یکی از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی بندرعباس شده است. این را هم بگوییم که این دره در روستای سیخوران واقع شده است و بهتر است که برای دیدن رودخانه آن در فصل های پاییز، زمستان و همین طور اوایل فصل بهار به این روستا مراجعه کنید.

 

دره داماش بندرعباس ، زیما سفر

 

چشمه آب گرم گنو بندرعباس

 

یک چشمه آب گرم به نام گنو در نزدیکی بندرعباس وجود دارد که دقیقا 34 کیلومتر با این شهر فاصله دارد. گفتنی است که آب این چشمه پر از گوگرد و بسیار داغ است و نکته جالبی که درباره آن وجود دارد، این است که محلی ها از قدیم الایام از آب آن برای آبیاری درختان نخل و همین طور حمام کردن خودشان استفاده می کرده اند. این را هم بگوییم که محیط اطراف این چشمه طبیعت بسیار زیبایی دارد و اتفاقا گونه های مختلفی از حیوانات و پرندگان در اطراف آن زندگی می کنند.

 

چشمه آب گرم گنو بندرعباس ، زیما سفر

 

خط گردشگری تفریحی دریایی بندرعباس

 

مطمئنا این را می دانید که سواحل زیبای بندرعباس یکی دیگر از جاذبه های توریستی این شهر هستند. خوب است این را هم بدانید که در این سواحل یک خط گردشگری تفریحی دریایی ساخته شده است که کشتی های تفریحی از آن عبور می کنند. این کشتی هایی که در مورد آن ها صحبت می کنیم، معمولا از ساعت 7 بعد از ظهر تا 10 شب برنامه های تفریحی بسیار شاد دارند، همراه با موزیک زنده هستند و راهشان را از بندر مسافربری شهید حقانی شروع می کنند، از ساحل گلشهر گذر می کنند و در نهایت خودشان را به ساحل سورو می رسانند. با همه این اوصاف، اگر شما هم تا به حال بندرعباس را از نزدیک ندیده اید، وقتش رسیده که با خانواده و دوستانتان یک برنامه سفر مفرح را به مقصد این شهر دیدنی تدارک ببینید. موافقید؟

 

خط گردشگری تفریحی دریایی بندرعباس ، زیما سفر

۲۶ آذر ۱۳۹۹

نظرات کاربران