۰۲۱۷۴۶۳۴
شهر زیرآب لنکاوی، تجربه هیجان دنیای زیرآب

شهر زیرآب لنکاوی، تجربه هیجان دنیای زیرآب

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

لنکاوی جزیره‌ای زیبا در سواحل شمال غربی مالزی است. مجموعه‌ای متشکل از حدود 100 جزیره که البته بسیاری از آن‌ها مسکونی نیستند. انبوهی از جنگل‌های استوایی، سواحل بکر و نقره‌فام و جاذبه‌های اکو توریستی این جزیره را به یکی از توریستی‌ترین مقاصد شرق آسیا و بهشت گردشگران تبدیل کرده است. جاذبه‌های دیدنی لنکاوی آن‌قدر زیاد است که با یک باز سفر به این جزیره دوست‌داشتنی، نمی‌شود از همه آن‌ها بازدید کرد. در ادامه با زیما سفر همراه باشید تا یکی دیگر از مهیج‌ترین جاذبه‌های لنکاوی یعنی دنیای زیرآب لنکاوی را به شما معرفی کنیم.

شهر زیرآب لنکاوی ، زیما سفر

دنیای زیرآب لنکاوی

دنیای زیرآب Underwater World Langkawi (UWL) یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های دریایی و آب شیرین در جنوب شرقی آسیا است. این آکواریوم از زمان شروع فعالیت خود در 26 آگوست 1995 تا به امروز یکی از پربازدیدی‌ترین مکان‌های گردشگری لنکاوی بوده است که سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی از آن بازدید می‌کنند.

مجموعه دنیای زیرآب لنکاوی به‌منظور تحقیق و توسعه، آموزش و سرگرمی و ایجاد درکی عمیق‌تر از پیوند جدایی‌ناپذیر انسان و طبیعت ایجاد شده است. سه بخش اصلی این مجموعه را بخش‌های جنگل‌های بارانی گرمسیری و اکوسیستم رودخانه، بخش معتدل و زیر قطب جنوب و بخش دریایی تشکیل داده است. از دیگر بخش‌ها جذاب این مجموعه می‌توان به قسمت ماهیان آب شیرین، قسمت نمایش صدف‌های دریایی، بخش بی‌مهرگان، بخش صخره‌های مرجانی و بخش آبزیان سمی و غیر سمی اشاره کرد.

دنیای زیرآب لنکاوی ، زیما سفر

بخش‌های دنیای زیرآب لنکاوی

این مجموعه بزرگ حدود ۵۰۰۰ نوع آبزی مختلف ازجمله، پنگوئن‌ها، خوک‌های آبی، کوسه‌ها، ماهی پهن‌پیکر مثل استینگ رای و راک هوپر قطب جنوب را در بخش‌های مختلف در خود جای‌داده است.

بخش‌های دنیای زیرآب لنکاوی ، زیما سفر

مخزن نمایش

در این مخزن از دنیای زیرآب لنکاوی، بزرگ‌ترین ماهی آب شیرین جهان یعنی ماهی ژوراسیک آراپایما (Arapaima) که می‌تواند تا بیش از هشت فوت رشد کند، نگه‌داری می‌شود. همچنین در این مخزن  ماهی‌های دیگری مثل تاپاه (Tapah Fish) نوعی گربه‌ماهی و سفره‌ماهی آب شیرین (Freshwater Stingray) نیز به نمایش گذاشته شده‌اند.

مخزن نمایش ، زیما سفر

اکوسیستم رودخانه

یکی از بخش‌های اصلی دنیای زیرآب لنکاوی، اکوسیستم رودخانه است. این بخش از سه مخزن بزرگ اتصال دهنده با مفهوم رودخانه، تشکیل شده است که گونه های زیادی از ماهیان آب شیرین جنوب شرقی آسیا، آمازون، آفریقا، آمریکای شمالی و استرالیا در آن نگه‌داری می‌شود. ماهی های به نمایش درآمده در این بخش، ماهی های منطق گرمسیری مانند آلبینو پاتین، سیلور شارک و ردتیل کت فیش هستند. این بخش همچنین دارای مخازن مخصوصی است که خزندگان منحصربه‌فردی در آن نگهداری می‌شود. لپارد گکو (Leopard Gecko)، اژدهای آبی چین (Chinese Water Dragon)، شینک زبان آبی اندونزیایی (Indonesian Blue Tongued Skink)، ماهی‌های (African Fat Tailed) چاق آفریقایی و انواع مارهای کوچک برخی از خزندگانی هستند که در این بخش دیده ‌می‌شوند.

اکوسیستم رودخانه ، زیما سفر

جنگل‌های استوایی

این بخش از دنیای زیرآب لنکاوی شامل یک مسیر پیاده‌روی است که تجربه قدم زدن در قلب جنگل‌های بارانی گرمسیری را شبیه‌سازی می‌کند. فلامینگوهای زیبا که در ابتدای مسیر به بازدیدکنندگان خوش‌آمد می‌گویند و پرندگانی چون طوطی‌های نژاد کوکاتو (Cockatoo)، انواع کبوترها (Doves) و طوطی‌های دم‌دراز مکواس (Macaws) که آزادانه در این بخش پرواز می‌کنند، تنها بخشی از جاذبه‌های جنگل‌های استوایی هستند. در این بخش از مجموعه دیدنی لنکاوی، همچنین‌ امکان بازدید از اره‌ماهی‌ها (Knifefish)، گورامی های بزرگ (Giant Gouram) و آرواناها (Arowana) نیز وجود دارد.

جنگل‌های استوایی ، زیما سفر

بخش معتدل

بخش معتدل شامل گردش دریک تونل 8 متری می‌شود که در آن می‌توانید پنگوئن‌های آفریقایی را در نزدیک‌ترین محیط به زیستگاه طبیعی‌شان مشاهده کنید.

بخش گونه‌های زیر قطب جنوب (گونه‌های مربوط به حاشیه شمالی قطب جنوب مانند جزیره آوکلند)

در این بخش، ستاره‌های مجموعه دنیای زیرآب لنکاوی، پنگوئن‌های راک‌هاپر به مهمانان خوش‌آمد میگویند. این پنگوئن‌ها که به آن‌ها «راکی» نیز می‌گویند، کوچک‌ترین گونه پنگوئن‌های کاکل‌دار هستند که به دلیل پرش‌هایشان از یک صخره به صخره دیگر به این نام معروف شده‌اند.

بخش گونه‌های زیر قطب جنوب ، زیما سفر

مخزن شش‌ضلعی

 این بخش از یک مخزن شش‌ضلعی تشکیل‌شده است که درون آن یک کشتی غرق‌شده دیده می‌شود... ازجمله ماهی‌های این مخزن شش‌ضلعی 70000 لیتری می‌توان به کوسه نوک سیاه و کوسه نوک‌سفید اشاره کرد.

مخزن شش‌ضلعی ، زیما سفر

تونل آکواریوم

این بخش از مجموعه دنیای زیرآب لنکاوی که شامل یک تونل به عمق 15 متر است که حس قدم زدن در اعماق دریا را تداعی می‌کند. بازدید از انواع سفره‌ماهی‌های غول‌پیکر (Giant Stingrays)، ماهی‌های دریاهای گرمسیری (Giant Groupers)، لاک‌پشت‌های سبز (Olive Ridley Turtle) و سایر ماهی‌هایی به‌صورت گله‌ای حرکت می‌کنند (schooling fishes) از جذابیت‌های این قسمت است.

تونل آکواریوم ، زیما سفر

بخش بی‌مهرگان

در این قسمت از مجموعه دنیای زیرآب لنکاوی، موجودات دریایی غیرمعمول و عجیب‌وغریبی از جنوب شرقی آسیا نگه‌داری می‌شوند. موجوداتی چون خرچنگ دریایی (Mitten Lobster)، ماهی گابی شوالیه (Knight Goby)، ماهی پولک برفی (Snowflake Moray Eel)، دامسل شیطان آبی (Blue Devil Damsels)، شقایق موکتی مرتنسی سبز (Green Carpet Anemone)، ماهی‌های گل خورک (Mudskippers) و بسیاری دیگر از گونه‌های جالب و کمیاب از جاذبه‌های دیدنی این بخش به ‌شمار می‌روند.

بخش بی‌مهرگان ، زیما سفر

بخش صخره‌های مرجانی

باغ مرجانی مجموعه دنیای زیرآب لنکاوی نمایشی هیجان‌انگیز و دیدنی از رنگ‌های دلپذیر بخشی از گنجینه‌های زنده اکوسیستم ظریف اقیانوس است. تصویر زیبایی از همزیستی موجودات ساکن در میان صخره‌های مرجانی، مثل دلقک ماهی‌ها (Clown Fish) و زمرد ماهیان (Wrasse) را می‌توانید در این بخش مشاهده کنید.

بخش صخره‌های مرجانی ، زیما سفر

 بخش آبزیان سمی و غیر سمی

یکی دیگر از بخش‌های مجموعه دنیای زیرآب، قسمت آبزیان سمی و غیر سمی است که بازدید از آن بسیار هیجان‌انگیز به ‌نظر می‌رسد. در این بخش می‌توانید از نزدیک خانواده رنگین مارماهیان (Moray Eels) و شیر ماهی (Lionfish) که سلاح‌هایی کشنده را در میان دندانه‌های تیز و باله‌های خاردار خود دارند را تماشا کنید.

 بخش آبزیان سمی و غیر سمی ، زیما سفر

اطلاعات مجموعه

آدرس مجموعه دنیای زیرآب لنکاوی

Jalan Pantai Cenang Jalan Pantai Chenang, Langkawi 07000 Malaysia تلفن: +604 955 6100

قیمت بلیت:

هزینه وردیِ برای بزرگ‌سالان 43 رینگیت و برای کودکان 3 تا 12 سال 33 رینگیت است.

زمان بازدید از مجموعه دنیای زیرآب لنکاوی

ساعات بازدید از مجموعه دوشنبه تا جمعه از ساعت 09:30 الی 18:30 و شنبه و یکشنبه از 09:30 الی 22:30 است

مدت‌زمان لازم برای بازدید:

زمان لازم برای بازدید از این مجموعه بین 1 تا 2 ساعت است.

فاصله دنیای زیرآب لنکاوی تا سایر مکان‌های مهم

  • ساحل جنانگ Cenang Beach 500 متر
  • هتل سانست بیچ Sunset Beach 500 متر
  • هتل Nadias Hotel Cenang Langkaw 500 متر

اطلاعات مجموعه ، زیما سفر

سخن آخر

لنکاوی یکی از هیجان‌انگیزترین و توریستی‌ترین مقاصد گردشگری مالزی است که جاذبه‌های دیدنی بی‌نظیری دارد. جاذبه‌های دیدنی لنکاوی آن‌قدر متنوع است که هرکسی با هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند. پس چمدان خود را ببندید و برای سفر به مالزی برنامه‌ریزی کنید. کارشناسان زیما سفر برای برنامه‌ریزی یک تور مالزی خاطره‌انگیز در کنار شما هستند. با ما تماس بگیرید.

سخن آخر ، زیما سفر

۲۱ دی ۱۳۹۹

نظرات کاربران