۰۲۱۷۴۶۳۴
زنزیبار تانزانیا دقیقا کجاست؟

زنزیبار تانزانیا دقیقا کجاست؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

iر آنچه باید درباره زنگبار تانزانیا بدانید، اگر شما هم تعریف و تمجیدهای زیادی از زنزیبار تانزانیا شنیده اید و حالا می خواهید بدانید که این جزیره کجاست، این مطلب را از دست ندهید. در ادامه می خواهیم به چند سوال پرتکرار درباره زنگبار تانزانیا پاسخ دهیم و هر آنچه باید درباره آن بدانید را به شما بگوییم. در ادامه برایتان تعریف می کنیم که زنزیبار که در واقع یک مجمع الجزایر زیباست که با نام جزایر اسپایس نیز شناخته می شود، دقیقا کجاست، چه حال و هوایی دارد و اصلا چه جاهای دیدنی را در خود جای داده است.

زنزیبار تانزانیا دقیقا کجاست ، زیما سفر
جزیره زنزیبار تانزانیا کجاست؟


اول از همه بهتر است که به سوال اولی که احتمالا درباره زنزیبار تانزانیا دارید، پاسخ دهیم و به شما بگوییم که این جزیره زیبا دقیقا کجای دنیا واقع شده است. زنزیبار که در حقیقت از چند جزیره مختلف تشکیل شده است، متعلق به کشور تانزانیاست. کشور تانزانیا یک کشور آفریقایی است که دقیقا در شرق آفریقا قرار گرفته است. در میان جزایری که با هم با نام زنزیبار یا زنگبار شناخته می شوند، یک جزیره اصلی وجود دارد که نام اصلیش جزیره اونگوجا است و در واقع شلوغ ترین جزیره این مجمع الجزایر تلقی می شود. خوب است این را بدانید که در این جزیره اصلی یک شهر به نام زنزیبار یا همان زنگبار وجود دارد. با این حساب باید بگوییم که در اکثر مواقع هر کسی درباره زنزیبار صحبت می کند، منظورش همین جزیره اصلی است، نه کل مجمع الجزایر. لازم به ذکر است که در مرکز شهر زنگبار یک منطقه تاریخی به نام شهر سنگی یا استون تاون هم وجود دارد که اتفاقا ثبت یونسکو هم شده است.

جزیره زنزیبار تانزانیا کجاست ، زیما سفر
جزیره زنزیبار تانزانیا چه جور جایی است؟


جزیره زنزیبار تانزانیا جزیره زیبایی است که اکثر جمعیتش را مسلمانان تشکیل داده اند. این جزیره تاریخچه جالب و البته پر فراز و نشیبی دارد و مردمانشان بسیار مهربان، صمیمی و همین طور مهمان نواز هستند و همیشه با آغوش باز از توریستان و مسافران پذیرایی می کنند. فقط چند نکته است که شما باید برای سفر به زنزیبار تانزانیا مد نظر داشته باشید. اول اینکه شما باید در مناطق اصلی شهر و جاهایی که دور از تفرجگاه های ساحلی است، لباس مناسب به تن داشته باشید، باید احترام زیادی را برای بزرگترهای این جزیره قائل باشید و در ضمن به هیچ عنوان نباید در این جزیره از پلاستیک یک بار مصرف استفاده کنید. چراکه استفاده از پلاستیک یک بار مصرف در زنگبار تانزانیا ممنوع است و اصولا همه در آن از ظروف سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت استفاده می کنند. نکته دیگر اینکه برداشتن صدف ها در این جزیره ممنوع است و شما نباید آن ها را به عنوان سوغاتی از داخل سواحل زنزیبار تانزانیا جمع آوری کنید.

جزیره زنزیبار تانزانیا چه جور جایی است ، زیما سفر
سفر به زنزیبار تانزانیا چه جذابیتی دارد؟


اگر این سوال در ذهن شما هم هست که زنزیبار تانزانیا چه جذابیت هایی دارد، به چه معروف شده است و برای چه بین توریستان محبوب شده است، باید به شما بگوییم که این جزیره سواحل بی نظیری دارد. این جزیره مثل یک بهشت گرمسیری است که هر چه از زیباییش بگوییم، کم گفته ایم. این جزیره هم طبیعت خوبی دارد، هم تاریخچه جالبی دارد، هم سواحلش عالی هستند و هم برای غواصی شرایط ایده آلی دارد و از همه این ها گذشته یک جزیره لوکس برای تجربه کردن یک سفر عاشقانه، رویایی و رومانتیک است. گفتنی است که منطقه قدیمی زنزیبار یعنی همان شهر سنگی منطقه بسیار زیبایی است که همه چیز در آن از خیابان ها و کوچه پس کوچه ها گرفته تا بناها و فروشگاه ها و حتی مردم آن به شکل عجیبی دوست داشتنی هستند. این را هم بگوییم که این جزیره غذاهای محلی بسیار خوشمزه ای دارد و علی الخصوص غذاهای دریایی آن معرکه هستند. گذشته از همه این ها، این جزیره شب های سرزنده فوق العاده ای دارد و همین که شب فرا می رسد، تفریحات در آن جذاب تر، هیجان انگیزتر و خاص تر هم می شوند.

سفر به زنزیبار تانزانیا چه جذابیتی دارد ، زیما سفر

بهترین زمان سفر به زنزیبار تانزانیا چه زمانی است؟

مشخص است که اگر یک زمان درست را برای سفر به زنگبار تانزانیا انتخاب کنید، سفرتان رنگ و بوی بهتری به خودش می گیرد. در واقع اگر زمانی را برای این سفر انتخاب کنید که موقعیت برای استفاده از سواحل، طبیعت و تفریحات این جزیره مناسب باشد، تجربه تان از این سفر جذاب تر هم می شود. برای اینکه بهترین تجربه را از این سفر کسب کنید، بهتر است که از اواسط تیر تا اواسط مهر و همین طور از اواسط آذر تا اواسط اسفند به این جزیره سفر کنید تا هوای آفتابی و دلچسب این جزیره نصیبتان شود. این را هم بد نیست بدانید که هوای جزیره زنزیبار تانزانیا از اواسط اسفند تا اواسط اردیبهشت بارانی می شود، اما با این حال حتی در این ماه ها هم جذابیت زیادی دارد.

بهترین زمان سفر به زنزیبار تانزانیا چه زمانی است ، زیما سفر
چگونه می توان به زنزیبار تانزانیا سفر کرد؟


راحت ترین راهی که شما به وسیله آن می توانید به یکی از خاص ترین جزایر آفریقایی یعنی زنزیبار سفر کنید، این است که یک تور ارزان قیمت زنزیبار تانزانیا برای خود رزرو کنید. در این صورت میتوانید به راحتی با هواپیما به جزیره زنگبار سفر کنید و آنجا در یک هتل خوب و لاکچری اقامت کنید و دقیقا همان سفری که به دنبالش هستید را در این جزیره زیبا، منحصر به فرد و دلربا تجربه کنید.

چگونه می توان به زنزیبار تانزانیا سفر کرد ، زیما سفر

چگونه می توان در جزیره زنزیبار تانزانیا گشت و گذار کرد؟

قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم، باید این را به شما بگوییم که هتل های این جزیره به قدری جذاب هستند که به احتمال زیاد اصلا دلتان نیاید که از هتل خارج شوید و در جزیره گشت و گذار کنید. اما به شما توصیه می کنیم که حتما در کل جزیره گشت و گذار کنید و مطمئن باشید که در هر گوشه اش تجربه های بسیار خاصی در انتظارتان است. گفتنی است که گزینه های مختلفی برای تردد در زنگبار تانزانیا وجود دارد که ازجمله آن ها میتوان به مینی بوس های محلی (دالا دالا)، تاکسی های خطی، تاکسی های دربستی، ماشین های اجاره ای و موتورسیکلت های اجاره ای اشاره کرد.

چگونه می توان در جزیره زنزیبار تانزانیا گشت و گذار کرد ، زیما سفر

کدام منطقه زنزیبار تانزانیا برای اقامت بهتر است؟

در بزرگترین جزیره زنگبار یعنی جزیره اونگوجا مناطق مختلفی برای اقامت وجود دارد. شهر سنگی که در واقع قدیمی ترین منطقه این جزیره است، منطقه ای است که به خیلی از جاهای دیدنی زنزیبار تانزانیا نزدیک است و به احتمال زیاد شما هم ساعات زیادی را در اطراف آن سپری خواهید کرد. با این حساب باید بگوییم که اقامت در نزدیکی این منطقه می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد. البته این تنها منطقه خوب و جذاب زنگبار نیست. مثلا در شمال این جزیره یک منطقه به نام نونگوی وجود دارد که آن هم یکی از بهترین مناطق زنزیبار برای اقامت محسوب می شود. منطقه ای که برای غواصی بسیار محبوب شده است و آکواریم منارانی هم در آن ساخته شده است. در ضمن منطقه کنداوا نیز سواحل بسیار خوبی دارد و برای غواصی هم شرایط ایده آلی دارد.
این را هم بگوییم که بهترین سواحل زنزیبار تانزانیا در ساحل شمال شرقی این جزیره واقع شده است و به همین دلیل هم هتل های این قسمت از جزیره بسیار محبوب شده اند. گفتنی است که مناطق کیونگوا و ماتموه هم برای استراحت کردن و ریکلس کردن شرایط ایده آلی دارند و حال و هوایشان بسیار آرامش بخش است.
نکته دیگری که باید درباره مناطق زنزیبار تانزانیا بدانید، این است که مناطق جنوبی آن به مزارع ادویه این جزیره نزدیک هستند و جنگل ها و سواحل زیبایی هم دارند و نکته دیگر اینکه کسانی که در منطقه کیزیمکازی در جنوب این جزیره اقامت می کنند، شانس این را پیدا می کنند که دلفین ها را هم در زمان اقامتشان در این جزیره از نزدیک ببینند.

کدام منطقه زنزیبار تانزانیا برای اقامت بهتر است ، زیما سفر

چه لباس هایی برای سفر به زنزیبار تانزانیا همراهمان داشته باشیم؟

شما در مناطق توریستی و ساحلی زنزیبار تانزانیا می توانید هر لباسی را بپوشید. اما بهتر است که در زمان گشت و گذار در مناطق غیر توریستی جزیره و در زمان بازدید از روستاها و دهکده های آن ها کمی محافظه کارانه تر پوشش خودتان را انتخاب کنید. البته واقعیت این است که مردم این جزیره به لباس های مختلف توریستان کشورهای مختلف عادت کرده اند. اما به هر حال بد نیست که شما هم به فرهنگ مردم این جزیره اهمیت بدهید و اصول سنتی آن ها را در سبک پوشش خود رعایت کنید. در مورد نوع لباس ها هم خوب است این را بدانید که هوای این جزیره تقریبا در همه ماه های سال گرم و مرطوب است و با این حساب بهتر است که لباس های نخی و ابریشمی تان را با خودتان به این جزیره ببرید. اما باید به این نکته هم توجه کنید که شرایط آب و هوایی جزیره زنگبار تانزانیا در ماه های مختلف سال متفاوت است و شما باید به نسبت اینکه هوای این جزیره در زمان سفرتان بارانی یا آفتابی است، لباس های درستی را برای سفر در چمدانتان قرار دهید.
نکته اینجاست برای سفر به زنگبار تانزانیا در بازه زمانی اواسط تیر تا اواسط آبان و همین طور اواسط دی تا اواسط اسفند باید لباس های خنک و نازکی به همراه داشته باشید و حتما برای سفر در این زمان عینک آفتابی و کلاهتان را نیز همراهتان داشته باشید. اما در بازه زمانی اواسط اسفند تا اواسط تیر و همین طور اواسط آبان تا اواسط دی که هوا بارانی است، بهتر است که کت بارانی تان را هم همراهتان داشته باشید. در ضمن بهتر است که حتما در هر زمانی از سال برای سفر به جزیره زنزیبار تانزانیا یک اسپری ضد حشره نیز در چمدانتان داشته باشید.
سخن پایانی
حالا که متوجه شدید جزیره زنزیبار کجاست، چه جذابیت هایی دارد و چقدر جزیره فوق العاده ای است، منتظر چه هستید؟ شما می توانید همین حالا که دلتان برای یک سفر خوب لک زده، یک تور زنزیبار تانزانیا رزرو کنید و این سفر تکرارنشدنی را خودتان تجربه کنید.

چه لباس هایی برای سفر به زنزیبار تانزانیا همراهمان داشته باشیم ، زیما سفر  

۱۹ بهمن ۱۳۹۹

نظرات کاربران

  • ناشناس

    04 اسفند 1399 - 16:51

    پاسخ

    پول ندا ریم ولی از دور عالی