۰۲۱۷۴۶۳۴
چشمه های آب گرم کلونگ توم کرابی (Klong Thom Hot Springs)

چشمه های آب گرم کلونگ توم کرابی (Klong Thom Hot Springs)

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

سطح این کره خاکی مملو است از پدیده های بی‌نظیری که بطور طبیعی پدیدار گشته‌اند. زیبایی‌های خیره کننده‌ای که به مرور زمان و با رشد و رواج صنعت گردشگری، جز عوامل مثبت و تاثیر گذاری در این حوزه، ایفای نقش کرده‌اند. به همین دلیل است که به هر کجای این کره خاکی و به هر نقطه از این کشورهای پهناور نگاهی می‌اندازیم، وجود مناظر و چشم اندازهای طبیعی را میبینم که هر کدام با زیبایی خاص و ویژه خود، نقطه قوت جذب گردشگران شده‌اند. از میان این همه پدیده های فوق العاده جذاب و دیدنی، چشمه های آب گرم نسبت به دیگر جذابیت‌های طبیعی، بسیار محبوب‌ترند. به گونه ای که توانسته اند، منطقه‌ای برخوردار از این همه زیبایی را به پرجاذبه‌ترین نقاط روی زمین مبدل سازند. تایلند یکی از همین نقاط است که وجود چشمه های آبگرم کلونگ توم (Klong Thom Hot Springs) در جزیره کرابی آن، به مقصد گشت و گذار بازدیدکنندگان بسیاری درآمده است.

گرچه تنوع بالا و زیبایی چشمگیر جاذبه‌های گردشگری تایلند، این کشور را جز یکی از پرطرفدارترین مناطق گردشگری جهان قرار داده؛ اما این مناظر طبیعی بکر و دست نخورده اند که به‌عنوان امتیازی مثبت، منجر به ارجحیت این کشور نسبت به سایر نقاط جهان برای گردشگران شده است. مناظر طبیعی همچون چشمه های آبگرم کلونگ توم تایلند، پدیده‌ای که با جوشیدن آب گرم از دل زمین، شاید زیبایی بصری خاصی را به محیط می‌بخشد؛ ولی به جهت مواد معدنی موجود در آب های گرم، بیشتر به جهت خواص درمانی که دارند مورد توجه بازدیدکنندگان واقع شده اند.

پس ادامه این متن را از دست ندهید. زیما سفر بار دیگر شما را در دیگر مناطق طبیعی و تفریحی تایلند، مدهوش این همه خیرگی و جلوه گری می‌کند. اینبار به نوعی با سفر به اعماق زمین با پدیده ای متفاوت چشمه های آبگرم کلونگ توم تایلند مواجه می شوید که خاصیت های درمان کنندگی آن و تفریحات طبیعی، تاثیر بسزایی را در صنعت گردشگری تایلند، از خود برجای گذاشته اند. تا انتها همراه ما باشید.

چشمه های آب گرم کلونگ توم کرابی ، زیما سفر

چشمه های آب گرم کلونگ توم، استخرهایی سنگی در دل طبیعت!

تایلند نه تنها به لطف زیبایی های بصری و تفریحات جذاب، سالیانه با استقبال گسترده ای از جانب توریستان رو به رو می‌شود، بلکه آب و هوای دلپذیر آن است که با ایجاد یک محیطی سرسبز پوشیده از درختان و دیگر پدیده های طبیعی در میان آن، بر سر زبان ها افتاده است.

طبیعت بکر جزیره کرابی تایلند هم در طی این سال‌ها معرف حضور همه توریستان و بازدیدکنندگان بوده است. اما از بین این همه زیبایی چشم نواز، چشمه های آب گرم واقع شده در کرابی تایلند که حس راحتی و آرامشی فوق العاده، در سفر تفریحی به افراد هدیه می‌دهد، قطع یقین، نقش ویژه ای را در جذب گردشگران برای داشتن خاطره ای خوش و به یادمانی داشته است. بخصوص که زیبایی بی حد و مرز چشمه های آب گرم کلونگ توم با قرارگیری در میان حجم انبوهی از درختان گرمسیری جنگل تونگ تائو همچون استخر زمردین کرابی، دو چندان شده است. درختان بلند قامتی که دور تا دور این چشمه سایه افکنی کرده اند و تشاشو های نور خورشیدی که از میان درختان راهی برای عبور و خودنمایی پیدا می‌کنند، آرامشی که بی اغراق وصف نشدنی است را به بازدیدکنندگان تقدیم می‌نمایند. البته بر خلاف دیگر چشمه ها و دریاچه های آبی، چیزی که بیش از همه، چشمه های آب گرم کلونگ توم را منحصر به فرد ساخته، پلکانی بودن این چشمه است که از میان سنگ ها و در پشت منظره ای سرسبز پوشیده از درختان جنگلی با هدایت جریان آب به سمت پایین و صدای گوش نواز آن، نمایان‌گر زیبایی خاصی در این محیط شده اند؛ زیبایی که به هیچ گونه نمی‌توان از آن نظر برداشت.

پس حتما تماشای دو منظره دیدنی که در اکثر سفرهای توریستی به تایلند تحت عنوان مهم‌ترین جاذبه های گردشگری کرابی معرفی می گردند، یکی چشمه های آب گرم کلونگ توم و دیگری استخر زمردین کرابی، به هیچ وجه از دست ندهید.

چشمه های آب گرم کلونگ توم، استخرهایی سنگی در دل طبیعت ، زیما سفر

چشمه های آب گرم کلونگ توم سرشار از خواص درمانی!

از نظر علمی این موضوع کاملا اثبات شده است که بطور کلی، تمامی چشمه های آب گرم طبیعی با نام چشمه های گرمابی، که از دل زمین می‌جوشند، به‌دلیل سرشار بودن از مواد معدنی حل شده در آب داغ این چشمه ها، خاصیت درمانی آنها برای افرادی که از بیماری رماتیسم، انواع بیماری های پوستی، دردهای مفصلی و... رنج می‌برند، مناسب می‌باشد. آب گرم کلونگ توم دارای چشمه های متعدد و متنوعی هستند که هر کدام با جریان آب هایی با دمای متفاوت بین 35 الی 40 درجه سانتی گراد، امکان شنا را برای بازدیدکنندگان مهیا می‌سازند. علیرغم اینکه اکثر افراد بر این باورند که چشمه های آب گرم کلونگ توم، گرمای خود را از مواد مذاب موجود در اعماق زمین می‌گیرند، ولی این گفته اصلا صحت ندارد. در واقع این واکنش بین املاح و مواد معدنی با آب است که منجر می شود تا آب جریان یافته از زمین، گرمای قابل لمسی را داشته باشد.

چشمه های آب گرم کلونگ توم سرشار از خواص درمانی ، زیما سفر

مهم‌ترین نکاتی که بهتر است در بازدید از چشمه های آب گرم کلونگ توم بدان توجه نمایید!

  • با توجه به حجم بالای بازدیدکنندگان با تور کرابی از این مناطق دیدنی در طول روز، در ساعت صبح و یا نزدیک به غروب آفتاب که معمولا دیگر افراد و بازدیدکنندگان خود را برای استراحت به هتل و اقامتگاه های تفریحی می‌رسانند، بهترین فرصت است تا در آرامش و راحتی بیشتر، ساعاتی آسوده از هرج و مرج و شلوغی، به تماشای منظره چشمه های آب گرم کلونگ توم بنشینید.
  • سواحل شنی کرابی، مسیرهای جنگلی، غارهای سنگی و... در سفر توریستی به کرابی تایلند، افراد را نیازمند به همراهی کفش و لباسی مناسب برای گشت و گذار در شهر و مکان‌های تفریحی کرابی تایلند کرده است.

مهم‌ترین نکاتی که بهتر است در بازدید از چشمه های آب گرم کلونگ توم بدان توجه نمایید ، زیما سفر

اطلاعات کلی درباره چشمه های آب گرم کلونگ توم تایلند:

  • چگونه به چشمه های آب گرم کلونگ توم دسترسی یابیم؟

در محدوده 70 کیلومتری از شهر کرابی، در نزدیکی پرا بنگ کرام (یک منطقه حفاظت شده) و در میان جنگل تونگ تائو، با کرایه کردن وسایل نقلیه عمومی و یا اجاره اتومبیل های شخصی، به آسانی هر روز می‌توانید از ساعت 7 صبح الی 6 بعد از ظهر به چشمه های آب گرم کلونگ توم تایلند دسترسی یابید.

  • در کدام منطقه می‌توانیم چشمه های آب گرم کلونگ توم را تماشا کنیم؟

در شهر کرابی (Krabi) بهشت کشور تایلند، خواهید توانست برای تفریح و یا استفاده های تفریحی به نشانی زیر، سری به چشمه های آب گرم کلونگ توم تایلند بزنید.

Address: Khlong Thom Nuea, Khlong Thom Krabi, 81120, Thailand

 

با انتخاب بهترین تور تایلند، به شهر کرابی که به بهشت کشور تایلند تشبیه می‌شود سفر کنید. جاذبه های گردشگری تایلند در سرتاسر این کشور آنقدر محشر و بینظیر می‌باشد که لذت تماشای آنها به تماشای کل دنیا می‌ارزد. شاید اولین سفر به تایلند و جزیره کرابی این کشور، تنها به منظور گذر اوقات تفریحی صورت پذیرد؛ ولی قطعا برای دفعات بعدی، آرزوی یک‌بار دیدن و حضور در میان طبیعت ناب و جاذبه های فوق العاده آن است که از گردشگران دعوت بعمل می‌آورد.

اطلاعات کلی درباره چشمه های آب گرم کلونگ توم تایلند ، زیما سفر

۲۸ بهمن ۱۳۹۹

نظرات کاربران