۰۲۱۷۴۶۳۴
راهنمای سفر به آنتالیا

راهنمای سفر به آنتالیا

تور آنتالیا - راهنمای سفر به آنتالیا 

آنتالیا، ساحل منحصربه فرد دریای «فیروزه ای» مدیترانه، محبوب ترین استراحتگاه ها و اقامتگاه های ترکیه را در خود جا داده است که آژانس مسافرتی و گردشگری زیما سفر پارس به شرح کوتاهی از آن می پردازد وشما را با حمام های رومی، قصر سلطنتی بیزانس و معبد آپولو آشنا می کند. به هرحال تعطیلات در این بخش از ترکیه، ترکیبی شگفت انگیز از آفتاب، دریا، آرامش، فرهنگ و زندگی شبانه است.

تور آنتالیا  تور جدابیست که می توانید به تفریح در تمام ابعاد آن بپردازید. تاریخی ، فرهنگی و البته تفریحی.

این شهر بین المللی که در پای کوهستان کاج پوش تائوروس قرار دارد، به خاطر تفرجگاه های ساحلی آرام، خیابان های پر از نخل، رستوران های فوق العاده، مراکز خرید، شب زنده داری های باشکوه و انواع جاذبه های تاریخی اش مشهور است.

این منطقه که در گوشه جنوب غربی ترکیه است، سواحل ماسه ای دلپذیری دارد که هم مناسب خانواده هاست و هم مورد طبع آفتاب دوستان. تفرجگاه های ساحلی پر از قایق های بادبانی، و خیابان های پر از بوتیک طراحان مطرح دنیا و برندها، آنتالیا را به یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری کشور تبدیل کرده است.

آنتالیا گرمترین منطقه در ترکیه است و در تمام طول سال آب و هوای متعادلی دارد؛ در این شهر همچنین خرابه های باستانی زیادی وجود دارد (که قدمت بعضی از آنها به زمان قرن دوم رومی برمی گردد)، و می توانید با دیدن آنها، پی به قدمت تاریخی این شهر ببرید.

تور آنتالیا - راهنمای سفر به آنتالیا ، زیما سفر

بهترین هتل ها و استراحتگاه های ساحلی آنتالیا

اگر به تاریخ علاقه دارید و هدف شما از  تور آنتالیا  فقط ساحل نیست، آنتالیا بهترین مکان برای شماست چراکه می توانید گذشته ترکیه را کندوکاو کنید. شهر قدیمی آنتالیا پر از هتل های کم ارتفاع و ساختمان های سنگی است، می توانید از حمام های رومی، قصر سلطنتی بیزانس و معبد آپولو دیدن کنید. اما این همه اش نیست، در ساحل ۱۰ کیلومتری این شهر، انواع بازی ها و فعالیت های هیجان انگیز آبی منتظر شما هستند. آنتالیا هر کسی با هر سلیقه ای را راضی و خشنود می کند. این شهر ترکیبی از سنت و مدرنیته است و کافه ها و رستوران های مدرن آن در شهر جدید، در کنار شهر قدیمی و قلعه های قدیمی اش قرار دارد.

کسانی که در تعطیلات خود به ترکیه، به دنبال آرامش هستند، باید به ساحل لارا بروند. این ساحل، به عنوان یکی از بهترین سواحل این سمت از ترکیه شناخته شده است و در تابستان بزرگترین مسابقه ساخت قلعه شنی در این سحل برگزار می شود؛ در این مسابقه حتما از دیدن آثار خلاقانه بسیار بزرگ شگفت زده خواهید شد. در دامنه ی کوه های تائوروس، استراحتگاه آرام و بی صدای بِلِک قرار دارد. اگر می خواهید در یک هتل آل اینکلوسیو اقامت کنید، این ساحل مناسب شماست، زیرا پر از هتل های لوکس و زمین های گلف است.

جاذبه ها و دیدنی های آنتالیا

قلعه آلانیا در آنتالیا

قلعه مشهور آلانیا بر فراز تپه های آنتالیا ، یکی از جاهایی است که حتما باید به آن سربزنید. مسیر پیچ و خم رسیدن به قلعه در بالای تپه، حدود ۳٫۵ کیلومتر است، بنابراین اگر ماشین کرایه نکرده اید، به فکر باشید. انتهای مسیر، ورودی قلعه اندرونی است، که می توایند ویرانه های محافظت شده و بنای کلیسای قرن یازدهم بیزانس را در آنجا مشاهده کنید.

کوه تاهتالی

اگر می خواهید کمی از دریا و گرمای خورشید فاصله بگیری و تنوعی در تور آنتالیا خود بدهید، در کِمِر سوار ماشین کابلی شوید و در عرض چند دقیقه از سواحل شنی و آب های پرنور دور شوید و از نسیم خنک کوهستانی و دیدن قله های برفی لذت ببرید. حتی می توانید در زمستان اسکی نیز بکنید.

تور غار کارائین آنتالیا

این غار که در دوره کرتاسه شگل گرفته، بزرگترین غار ترکیه است و به دلیل ارزش باستان شناسی، به عنوان میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است و بسیاری از مسافران  تور آنتالیا  برای بازدید از این غار به آنتالیا وارد می شوند. برخی از لوازمی که در این غار یافت شده، در موزه کوچک کارائین قابل بازدید است و مابقی آنها در بقیه موزه های آنتالیا در معرض دید هستند.

جاذبه ها و دیدنی های آنتالیا ، زیما سفر

میانگین دما و بارش آنتالیا

در آنتالیا به طور متوسط، ۳۰۰ روز آفتابی است و جای تعجبی ندارد که این شهر انتخابی عالی برای تعطیلات در تمام طول سال است. تابستان طولانی است و از فرودرین تا آبان ادامه دارد؛ گرم ترین ماه ها تیر و مرداد هستند که دما به ۴۰ درجه سانتیگراد می رسد. در این زمان دمای دریا حدود ۲۸ درجه سانتیگراد است، بنابراین مثل این است که در آب گرم حمام کنید، اما حتی اگر در فصل زمستان هم به آنتالیا بیایید، دما هرگز به زیر ۱۵ درجه سانتیگراد نمی رسد. در آنتالیا هر ساله تنها چند روز باران می آید و آن هم معمولا در ماه آذر و دی است.

سپاس بیکران از همراهی شما عزیزان

همراه زیما سفر پارس باشید و از  تور آنتالیا  دیدن فرمایید. تور لحظه آخری آنتالیا و تور ارزان آنتالیا را با ما تجربه کنید.

میانگین دما و بارش آنتالیا ، زیما سفر

۲۲ خرداد ۱۳۹۷