۰۲۱۷۴۶۳۴
بهترین فصل برای سفر به ازمیر

بهترین فصل برای سفر به ازمیر

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

بهترین فصل برای سفر به ازمیر

 

ازمیر شهری زیبا در غرب ترکیه است که به چند دلیل مختلف به یکی از جذاب ترین شهرهای توریستی ترکیه تبدیل شده است . این شهر اول از همه به خاطر آب و هوای عالی ، بی نقص و کم نظیری که دارد و دوم به خاطر معماری و تاریخ ارزشمندی که دارد ، محبوب شده است . این شهر که آب و هوای آن مدیترانه ای است ، تابستان های گرم و داغ و زمستان های سرد با دمای زیر صفر درجه سانتیگراد را تجربه می کند . در این شهر همیشه و در همه ایام سال یک نسیم خنک و دلچسب از سمت دریا احساس می شود و همیشه و در همه فصل های سال جذابیت خودش را حفظ می کند . اما با همه این اوصاف سوال این است که بهترین فصل برای سفر به ازمیر چه فصلی است ؟ در چه فصلی باید به ازمیر سفر کنیم ؟ با ما در زیما سفر همراه باشید تا شرایط ازمیر در فصل های مختلف سال را با هم بررسی کنیم و ببینیم که بهترین زمان سفر به ازمیر چه زمانی است .

 

بهترین فصل برای سفر به ازمیر ، زیما سفر

 

ازمیر در فصل بهار

 

بادهای خنک زمستانی در ازمیر تا اوایل فصل بهار نیز ادامه پیدا می کنن د. هوای ازمیر در فصل بهار بسیار دلچسب است. به صورتی که میانگین دمای هوای ازمیر در طول روزهای بهاری در حدود 18 درجه سانتیگراد و در طول شب های بهاری در حدود 10 درجه سانتگیراد است . در این فصل جدای از اینکه هوا خنکای جالبی دارد ، گل های بسیار زیبایی در ازمیر شکوفه می زنند و این مساله باعث می شود که ازمیر در فصل بهار ظاهر بسیار خوشایندی پیدا کند . در این فصل شکل و شمایل شهر ازمیر شبیه به شهرهای اروپایی می شود و بالکن های خانه های مردم پر از گل هایی می شود که رنگ هایشان یکی از آن یکی خیره کننده تر و زیباتر هستند . در ماه اول این فصل یک جشنواره مهیج به نام فستیوال اروپایی جاز ازمیر نیز در این شهر ساحلی برگزار می شود. در این جشنواره موزیسین های اروپایی و ترکیه ای آثار هنری بسیار زیبایی را اجرا می کنند و خاطره ای فراموش نشدنی را برای شرکت کنندگان این جشنواره رقم می زنند . ضمن اینکه جشنواره های دیگری مثل جشنواره توت فرنگی ، جشنواره بهشت پرندگان ، جشنواره بادبادک و بهار، جشنواره گیلاس طلایی و فستیوال بین المللی جوانان بورنوا در فصل زیبای بهار در شهر ازمیر میزبانی می شوند .

 

ازمیر در فصل بهار ، زیما سفر

 

ازمیر در فصل تابستان

 

ازمیر در فصل تابستان از همیشه سرگرم کننده تر، جذاب تر و خاص تر می شود . همین که بهار رو به پایان می رود و هوای ازمیر رو به گرمی می رود ، یکی یکی سر و کله توریستان در ازمیر پیدا می شود و سواحل آن پر از مسافرانی می شود که همه شان به دنبال تفریح و خوشگذرانی هستند . در این زمان از سال میانگین دمای ازمیر در حدود 28 تا 30 درجه سانتگیراد می شود و گاهی دمای بالاتر را هم تجربه می کند . ضمن اینکه رطوبت هوای ازمیر در ماه های تابستانی سال زیاد می شود . اما با این حال امکان بارش باران در فصل تابستان در ازمیر تقریبا نزدیک به صفر است . گرم شدن هوای ازمیر در فصل تابستان منجر به این می شود که همه توریستان در این فصل به دنبال تجربه تفریحات ساحلی باشند و همه در کنار هم از شنا کردن ، آفتاب گرفتن و تجربه بازی ها و ورزش های آبی لذت ببرند . از همه جالب تر اینکه فستیوال بین المللی ازمیر که دوست داشتنی ترین جشنواره ازمیر است ، در همین فصل برگزار می شود . این جشنواره 30 روزه یک فستیوال متنوع که در آن انواع و اقسام موسیقی ها ، باله ها ، تئاترها و اپراها اجرا می شوند . ضمن اینکه چندین و چند جشنواره دیگر در فصل تابستان در ازمیر برگزار می شوند که از جمله آن ها می توان به جشنواره برگاما ، جشنواره بازی های شبه جزیره ای ، فستیوال بین المللی تئاتر کودکان و جوانان ، جشنواره بین الملی دریای چشمه ، جشنواره بین المللی موسیقی و انواع و اقسام رویدادهای هنری و فرهنگی دیگر اشاره کرد .

 

ازمیر در فصل تابستان ، زیما سفر

 

ازمیر در فصل پاییز

 

درست وقتی که پاییز فرا می رسد ، حجم توریستان ازمیر کم و کمتر می شود . نکته ای که باید بدانید ، این است که ماه سپتامبر که اولین ماه پاییزی به حساب می آید و تقریبا از اواسط ماه شهریور شروع می شود ، یکی از بهترین ماه های سال برای سفر به ازمیر است . چرا که در این ماه ، هوای ازمیر به اندازه ماه های تابستانی گرم نیست و با این حال آب دریای ازمیر در این ماه هنوز سرد نشده است و این یعنی شما می توانید در ماه سپتامبر در بهترین شرایط و آب و هوای ممکن از تفریحات دریایی در ازمیر استفاده کنید. این را هم بگوییم که فصل پاییز و علی الخصوص ماه اول آن برای طبیعت گردی در ازمیر و گشت و گذار در شهرها و روستاهای اطراف ازمیر زمان ایده آلی است . در این زمان شما می توانید به دل طبیعت ازمیر بروید و طبیعت گردی و ماهیگیری را در اطراف ازمیر تجربه کنید . گفتنی است که در ماه اول فصل پاییز چند جشنواره فرهنگی نیز در ازمیر برگزار می شود . اما با این حال مساله ای که مشخص است ، این است که در فصل پاییز خبری از شلوغی توریستان در شهر نیست و اصولا سفر به ازمیر در این فصل برای کسانی خوشایند است که خیلی به دنبال شلوغی نیستند و از جمعیت زیاد خوششان نمی آید .

 

ازمیر در فصل پاییز ، زیما سفر

 

سفر به ازمیر در فصل زمستان

 

در فصل زمستان ، باید انتظار این را داشته باشید که دمای هوای ازمیر از صفر درجه سانتیگراد کمتر شود . با این حساب مشخص است که عملا در فصل زمستان امکان تجربه خیلی از تفریحات ساحلی در ازمیر وجود ندارد . در این فصل احتمال بارش باران و برف از هر زمان دیگری در سال بیشتر است . البته این بدین معنی نیست که ازمیر در طول فصل زمستان روزهای بارانی و برفی زیادی دارد . بلکه نهایتا در 2 تا 3 روز از هر ماه زمستانی ، امکان اینکه برف یا باران در ازمیر ببارد ، وجود دارد . میانگین دمای هوای ازمیر در روزهای زمستانی در حدود 11 درجه سانتیگراد است و این بدین معنی است که شما با یک دست لباس گرم به راحتی می توانید از سرمای لذتبخش هوای ازمیر در طول روز لذت ببرید . اما در طول شب امکان اینکه هوا سردتر از این شود ، وجود دارد . اما با این حال حتی اگر هوای ازمیر در یک روز زمستانی خیلی سرد بشود و حتی برف و باران هم در این شهر ببارد ، باز هم شما می توانید در چنین روزی در ازمیر خوش بگذرانید و از مراکز تفریحی سرپوشیده آن برای سرگرم کردن خود استفاده کنید . لازم به ذکر است که رویدادها و جشنواره های زیادی در فصل زمستان در شهر ازمیر میزبانی نمی شوند و شما نمی توانید در فصل زمستان در ازمیر انتظار مواجه شدن با شور و هیجان زیادی را داشته باشید . البته تا یادمان نرفته این را بگوییم که هر سال در ماه ژانویه ، یک مسابقه کشتی شتر در سلچوک ازمیر برگزار می شود که خود اهالی ازمیر از آن خیلی خوششان می آید و بعضی از توریستان نیز جذب آن می شوند .

 

سفر به ازمیر در فصل زمستان ، زیما سفر

 

بهترین فصل سفر به ازمیر

 

در نهایت اینکه اگر به سفر در ازمیر به چشم یک فرصت برای تجربه تفریحات ساحلی نگاه می کنید ، فصل تابستان برای شما بهترین فصل سفر به ازمیر است . اگر خیلی تحمل گرما را ندارید و در عین حال می خواهید از تفریحات آبی استفاده کنید ، ماه اول فصل پاییز بهترین زمان سفر به ازمیر برای شما تلقی می شود . اگر به دنبال گشت و گذار و بازدید از جاذبه های توریستی ازمیر در یک فصل خنک هستید ، ما به شما سفر به ازمیر در فصل بهار و پاییز را پیشنهاد می کنیم و در نهایت اگر ارزان بودن سفر به ازمیر برایتان مهم است ، باید به شما بگوییم که فصل زمستان بهترین فصل سفر ارزان به ازمیر محسوب می شود . برای رزرو تورهای ارزان ازمیر می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر در تماس باشید.

 

بهترین فصل سفر به ازمیر ، زیما سفر

۱۳ خرداد ۱۴۰۰

نظرات کاربران