۰۲۱۷۴۶۳۴
تجربه سفر به مارماریس

تجربه سفر به مارماریس

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

تجربه سفر به مارماریس

 

استفاده از تجربه دیگران همیشه مفید است و در نتیجه استفاده از تجربه توریستان قبلی مارماریس می تواند به شما برای کسب یک تجربه بهتر از سفر به مارماریس کمک کند . با ما در زیما سفر همراه باشید تا با هم به تجربه ایرانیان از سفر به توریستان نگاهی بیندازیم و با هم چند نکته خوب و کاربردی درباره سفر به مارماریس یاد بگیریم .

 

تجربه سفر به مارماریس ، زیما سفر

 

برای سفر به مارماریس لیره ببریم یا دلار ؟

 

بر اساس تجربه توریستان قبلی از سفر به مارماریس ، می توانیم این را به شما بگوییم که در اکثر مواقع همراه داشتن دلار برای سفر به مارماریس مقرون به صرفه تر است . کاری که شما باید انجام دهید ، این است که قبل از سفر به مارماریس به یکی از صرافی های شهر خودتان در ایران مراجعه کنید ، بودجه مورد نظرتان برای سفر به مارماریس را از ریال به دلار تبدیل کنید و بعد وقتی به مارماریس رسیدید ، در آنجا به یک صرافی بروید و پول خود را در آن صرافی چنج کنید و لیره دریافت کنید .

 

برای سفر به مارماریس لیره ببریم یا دلار ، زیما سفر

 

در مارماریس از چه اسکناس هایی استفاده می شود ؟

 

در مارماریس مثل هر شهر دیگری در ترکیه از سکه هایی با ارزش 5 کروش ، 10 کروش ، 25 کروش ، 50 کروش و 1 کروش و همین طور اسکناس هایی به ارزش 5 لیره ، 10 لیره ، 20 لیره ، 50 لیره،  100 لیره و 200 لیره استفاده می شود . نکته اولی که باید بدانید ، این است که هر لیره به 100 کروش تقسیم می شود و در نتیجه هر 100 کروش ارزش یک لیره را دارد . نکته دوم اینکه احتمال اینکه شما در مارماریس با اسکناس های تقلبی 100 و 200 لیره ای مواجه شوید ، وجود دارد . پس بهتر است که اگر قرار بود یکی از این دو اسکناس را از شخصی در مارماریس دریافت کنید ، به اصلی یا تقلبی بودن آن دقت کنید .

 

در مارماریس از چه اسکناس هایی استفاده می شود ، زیما سفر

 

در مارماریس آب شیر آشادمیدنی است یا نه ؟

 

اگرچه بعضی از ایرانیان در سفر به مارماریس از آب آشامیدنی استفاده می کنند ، اما برای اینکه یک درصد مشکلی برایتان پیش نیاید ، به شما توصیه می کنیم که در این شهر ساحلی از آب معدنی برای آشامیدن استفاده کنید تا ریسک بیمار شدنتان را در مارماریس به صفر برسانید . این نکته را به این دلیل ذکر کردیم که بخش عمده ای از مردم بومی این شهر آب شهری مارماریس را برای آشامیدن قبول ندارند و ترجیحشان این است که از آب معدنی استفاده کنند . پس اگر شما هم محافظه کار هستید و به مسائل بهداشتی اهمیت زیادی می دهید ، بهتر است از این تجربه توریستان و همین طور مردم بومی این شهر در سفر به مارماریس استفاده کنید و شما نیز در این شهر از آب معدنی استفاده کنید .

 

در مارماریس آب شیر آشادمیدنی است یا نه ، زیما سفر

 

آیا مارماریس برای خرید خوب است ؟

 

در مارماریس مراکز خرید و بازارهای متعددی ساخته شده اند که اتفاقا قیمت های مناسبی دارند . در نتیجه می توان گفت که مارماریس شهر خوبی برای خرید است . اما این را به خاطر داشته باشید که بر طبق تجربه توریستان قبلی ، امکان گرفتن تخفیف در بیشتر بازارهای مارماریس وجود دارد و شما می توانید با چانه زدن و مذاکره کردن با فروشنده ، حداقل 15 درصد مبلغ یک لباس یا هر وسیله دیگری را برای خودتان تخفیف بگیرید .

 

آیا مارماریس برای خرید خوب است ، زیما سفر

 

کرایه تاکسی در مارماریس چقدر است ؟

 

بر اساس اطلاعاتی که از مسافران قبلی مارماریس گرفتیم ، قیمت بلیط اتوبوس های مارماریس 4.5 لیره است . ضمن اینکه راننده تاکسی های مارماریس بر طبق عرف باید از مسافرانشان 5 لیره به عنوان هزینه ورودی و 4 لیره برای هر یک کیلومتر مسافت طی شده دریافت کنند . اما ممکن است که از این عرف مبلغ بیشتری را به عنوان کرایه درخواست کنند و از طرفی ممکن است که اصلا تاکسی متر ماشینشان را روشن نکنند و مشخص نشود که دقیقا چند کیلومتر طی کرده اند . برای اینکه شما از تجربه های مسافران قبلی از سفر به مارماریس استفاده کنید و از این بابت مشکلی برایتان پیش نیاید ، به شما توصیه می کنیم که اولا در همان بدو حرکت از راننده درخواست کنید که تاکسی متر را روشن کند ، دوما مسافت مورد نظرتان را در اپلیکیشن های مسیریابی چک کنید و به راننده بگویید که دقیقا از همان مسیر شما را به مقصد برساند و سوما یک حساب سرانگشتی کنید که یک وقت کرایه تاکسی را برایتان بالاتر از مبلغ عرف حساب نکنند . راستی اگر شما هم تجربه سفر به مارماریس را دارید و نکته خاصی در این باره می دانید که می تواند به توریستان و مسافران بعدی برای تجربه یک سفر به یادماندنی به مارماریس کمک کند ، با ما در میان بگذارید . برای رزرو تور ارزان مارماریس می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید.

 

کرایه تاکسی در مارماریس چقدر است ، زیما سفر

۱۸ خرداد ۱۴۰۰

نظرات کاربران