۰۲۱۷۴۶۳۴
راهنمای سفر به آلانیا

راهنمای سفر به آلانیا

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

راهنمای سفر به آلانیا

 

آلانیا که در گذشته نام های دیگری مثل پافیلیا و سیلیسیا داشته است ، امروزه به عنوان یک شهر توریستی و بسیار محبوب در دنیا شناخته می شود . شهری که با سفر به آن می توانید در هتل های بسیار لوکس با خدمات عالی در سطح بین المللی اقامت کنید ، یک تعطیلات ساحلی به یادماندنی را سپری کنید ، در خلیج و سواحل زیبا شنا کنید و از اماکن تاریخی و باستانی بازدید داشته باشید . شهری که از سمت شمال با کوه های توروس و از سمت جنوب با دریای زیبای مدیترانه احاطه شده است و درست در 130 کیلومتری مرکز شهر آنتالیا قرار گرفته است . اگر شما هم می خواهید به آلانیا سفر کنید و یا به هر دلیلی دوست دارید که بیشتر با شهر آلانیا آشنا شوید ، بهتر است که چند دقیقه وقت بگذارید و این راهنمای جامع سفر به آلانیا را مطالعه کنید تا به همه سوالات شما درباره سفر به آلانیا پاسخ دهیم .

 

راهنمای سفر به آلانیا ، زیما سفر

 

چگونه می توان به آلانیا سفر کرد ؟

 

شما می توانید مستقیما از تهران به آلانیا با هواپیما پرواز داشته باشید . همچنین می توانید اول به استانبول بروید ، در شهر استانبول گشتی بزنید و بعد با یک پرواز قیمت مناسب از فرودگاه صبیحه گوکجن خودتان را به فردودگاه قاضی پاشا آلانیا برسانید .

 

چگونه می توان به آلانیا سفر کرد ، زیما سفر

 

چگونه از فرودگاه آلانیا به هتل برویم ؟

 

وقتی که به فرودگاه آلانیا رسیدید ، باید یک فاصله حدودا 40 کیلومتری را طی کنید تا به مرکز شهر آلانیا برسید . حالا سوال این است که این فاصله را چگونه می توان طی کرد ؟ جواب این است که شما بسته به شرایط خودتان می توانید از ترانسفر رایگان تور آلانیا ، تاکسی یا اتوبوس استفاده کنید . اگر انتخابتان این بود که با اتوبوس از فرودگاه آلانیا به مرکز شهر بروید ، کافی است که از فرودگاه خارج شوید و سوار اتوبوس هایی شوید که هر 25 دقیقه به 25 دقیقه حرکت دارند ، 1 ساعته به مرکز شهر می رسند و کرایه شان هم حدود 20 لیره است . این را هم بگوییم که تاکسی های زیادی هستند که می توانند شما را از فرودگاه آلانیا به مرکز شهر برسانند . این تاکسی ها برای هر کیلومتر 6 لیره دریافت می کنند و این یعنی شما حدود 240 لیره باید به آن ها پرداخت کنید تا شما را از فرودگاه به مرکز شهر آلانیا ببرند .

 

چگونه از فرودگاه آلانیا به هتل برویم ، زیما سفر

 

داخل شهر آلانیا چگونه تردد کنیم ؟

 

وقتی که به هتلتان در آلانیا رسیدید ، احتمالا دلتان بخواهد که در شهر گشتی بزنید . در این صورت می توانید برای ترد درد آلانیا از اتوبوس ها ، ون ها یا تاکسی ها استفاده کنید . خوب است این را بدانید که اتوبوس های آلانیا از ساعت 6 صبح تا ساعت 11:45 شب فعال هستند و شما می توانید با داشتن یک کنت کارت آلانیا که نوعی کارت وسایل حمل و نقل عمومی است ، از آن ها استفاده کنید . این کارتی که در موردش صحبت می کنیم را می توانید از بیشتر کیوسک ها و همین طور ایستگاه های اتوبوس آلانیا تهیه کنید . لازم به ذکر است که قیمت بلیط اتوبوس برای هر مسیر در آلانیا 3 لیره است . گذشته از این اتوبوس ها ، یک سری ون نیز در آلانیا تردد دارند که مبلغ کرایه آن ها و همین طور مسیرهایشان از قبل تعیین شده است . این ون ها از ساعت 6:30 صبح تا 12 شب در سطح شهر تردد دارند و معمولا هر 5 تا 10 دقیقه یک بار، یک ون از ایستگاه های مختلف عبور می کند . علاوه بر این ون ها ، تاکسی ها نیز در شهر آلانیا قابل استفاده هستند . از آنجایی که آلانیا شهر کوچکی است ، معمولا کرایه تاکسی در مسیرهای مختلف این شهر بیشتر از 40 لیره نمی شود و شما باید چنین مبلغی را به عنوان حداکثر مبلغ کرایه تاکسی در آلانیا مد نظر داشته باشید .

 

داخل شهر آلانیا چگونه تردد کنیم ، زیما سفر

 

در چه فصلی به آلانیا سفر کنیم ؟

 

آلانیا حدودا 300 روز آفتابی را در طول سال تجربه می کند . در این شهر تابستان ها گرم و خشک و زمستان ها معتدل و بارانی هستند . به طور کلی بیشتر توریستان معتقدند که تابستان بهترین فصل سفر به آلانیاست و به همین خاطر این شهر در فصل تابستان میزبان توریستان متعددی می شود و به یک شهر شلوغ تبدیل می شود . اما از آن طرف یک سری ها معتقدند که اواخر بهار یا اوایل پاییز که شهر خلوت تر است ، زمان بهتری برای سفر به آلانیا هستن د. این را هم بگوییم که شما باید حداقل 4 روز را در آلانیا اقامت داشته باشید تا خوب بتوانید از زیبایی های این شهر استفاده کنید .

 

در چه فصلی به آلانیا سفر کنیم ، زیما سفر

 

از کدام جاذبه های گردشگری آلانیا دیدن کنیم ؟

 

به شما توصیه می کنیم که زمان اقامت خود در آلانیا را بین تفریح در سواحل زیبای آلانیا مثل ساحل کلئوپاترا ، استفاده از امکانات لوکس هتلتان و بازدید از اماکن دیدنی آلانیا مثل برج سرخ ، قلعه آلانیا ، غار دیم ، شهر باستانی سیدرا تقسیم کنید و سعی کنید که خاطرات متنوعی را در این شهر برای خودتان بسازید .

 

از کدام جاذبه های گردشگری آلانیا دیدن کنیم ، زیما سفر

 

در آلانیا چه فستیوال هایی برگزار می شود ؟

 

در آلانیا سه فستیوال بسیار جالب برگزار می شود که یکی از آن ها فستیوال بین المللی هنر و گردشگری آلانیا ، دومی فستیوال بین المللی جاز آلانیا و سومی فستیوال بین المللی دوچرخه سواری آلانیاست که به ترتیب در ماه های ژوئن ، سپتامبر و اکتبر برگزار می شوند .

 

در آلانیا چه فستیوال هایی برگزار می شود ، زیما سفر

 

در کدام منطقه آلانیا اقامت کنیم ؟

 

در آلانیا همه جور هتلی از هتل ارزان گرفته تا هتل لاکچری و درجه یک پیدا می شود . توصیه ما به شما این است که انتخابتان هر مدل هتلی که هست ، سعی کنید آن را از میان هتل های منطقه چارشی آلانیا انتخاب کنید تا بتوانید از روزها و شب های سرزنده این منطقه نهایت استفاده را ببرید . البته اگر به دنبال آرامش بیشتری هستید ، ما به شما توصیه می کنیم که یکی از هتل های منطقه کارگیجاک آلانیا را انتخاب کنید .

 

در کدام منطقه آلانیا اقامت کنیم ، زیما سفر

 

چه غذاهایی را در آلانیا امتحان کنیم ؟

 

در تهیه غذاهای آلانیا بیشتر از ماهی ، سبزیجات و روغن زیتون استفاده می شود . به شما توصیه می کنیم که در این شهر طعم و مزه غذاهای دریایی و استیک ها و کباب های ترکیه را بچشید . لازم به ذکر است که بهترین کباب های آلانیا را رستورانی به نام مزه گریل ، بهترین ماهی های این شهر را رستورانی به نام مای بالیکچیم بالیک لوکانتاشی و بهترین صبحانه های این شهر را رستورانی به نام کمال کاهوالتی دارد .

 

چه غذاهایی را در آلانیا امتحان کنیم ، زیما سفر

 

چه سوغاتی هایی از آلانیا بخریم ؟

 

در سرتا سر شهر آلانیا مغازه هایی وجود دارد که در آن ها صنایع دستی سنتی آلانیا به فروش می رسند و شما می توانید از آن ها سوغاتی تهیه کنید. ضمن اینکه می توانید با مراجعه به روستاهای اطراف آلانیا مرباهای خوشمزه خانگی مثل مربای بادمجان و مربای هندوانه را به عنوان سوغاتی خریداری کنید .

 

چه سوغاتی هایی از آلانیا بخریم ، زیما سفر

 

آیا آلانیا تفریحات شبانه دارد ؟

 

آلانیا در فصل تابستان شب های بسیار سرزنده ای دارد. بیشتر کافه های این شهر در منطقه چارشی آلانیا قرار گرفته اند و در کل در این منطقه گزینه های مختلفی برای تفریح وجود دارد . برای رزرو  تور ارزان آلانیا  می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید.

 

 آیا آلانیا تفریحات شبانه دارد ، زیما سفر

۲۰ خرداد ۱۴۰۰

نظرات کاربران