۰۲۱۷۴۶۳۴
مهاجرت به عمان برای کار

مهاجرت به عمان برای کار

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

مهاجرت به عمان برای کار

 

عمان یک کشور عرب نشین در سواحل خلیج فارس است . این کشور با امارات متحده عربی ، عربستان سعودی و یمن هم مرز است و حدودا 3 میلیون نفر جمعیت دارد . این کشور که حدودا 309.500 کیلومتر مربع وسعت دارد ، چهار استان به نام های البریمی ، مسقط ، مصندم و الظفر را در خود جای داده است . اقتصاد این کشور در سطح بسیار خوبی قرار دارد و ارز آن یعنی ریال عمانی معمولا حدود 2.5 دلار ارزش دارد . وضعیت اقتصادی ، فرهنگی و صنعتی خوب این کشور باعث شده که افراد زیادی از کشورهای مختلف از جمله ایران به فکر مهاجرت کاری به عمان بیفتند . اگر شما هم یکی از این افراد هستید ، با ما در زیما سفر همراه باشید تا شما را با شرایط مهاجرت به عمان برای کار و اخذ ویزای کار عمان آشنا کنیم .

 

مهاجرت به عمان برای کار ، زیما سفر

 

شرایط کار در عمان

 

در سال های اخیر ایرانیان بیش از پیش جذب کار در کشورهای عربی مختلف از جمله عمان شده اند . به این دلیل که ارزش پول در عمان خیلی بیشتر از ارزش پول در ایران است و در کل اوضاع کسب و کارها در عمان بهتر از اوضاع کسب و کارها در کشور ما می باشد . از طرفی بعضی از ایرانیان به این هدف به عمان مهاجرت می کنند تا برایشان راه هایی برای مهاجرت به اروپا باز شود . از طرفی نزدیکی عمان به ایران باعث شده که عمان به یک گزینه ایده آل برای مهاجرت کاری ایرانیان تبدیل شود . پس اگر شما هم به دنبال مهاجرت به کشوری هستید که در نزدیکی ایران باشد و اقتصاد پر رونقی داشته باشد ، می توانید به مهاجرت به عمان برای کار فکر کنید . اما قبل از اینکه تصمیم نهایی تان را در این زمینه بگیرید ، بهتر است که با یک سری از حقایق درباره پیدا کردن کار در عمان آشنا شوید .

 

شرایط کار در عمان ، زیما سفر

 

ویزای کار عمان

 

برای اینکه شما مجوز کار در عمان را داشته باشید ، باید اول از همه برای گرفتن ویزای کار عمان اقدام کنید . نکته اینجاست که ویزای کار عمان به کسانی داده می شود که یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما یا یک شرکت عمانی دریافت کرده اند . این ویزایی که تحت عنوان ویزای کار عمان به متقاضیان واجد شرایط داده می شود ، یک ویزای 2 ساله است و اصولا کسانی می توانند آن را دریافت کنند که یک سری شرایط اولیه داشته باشند . مثلا  شخص متقاضی ویزای کار عمان نباید کمتر از 21 سال یا بیشتر از 60 سال سن داشته باشد ، کار معتبری در عمان پیدا کرده باشد و کارفرمایش صلاحیت جذب نیروی کار خارجی را داشته باشد . لازم به ذکر است که گاهی اوقات کارفرمایان بعد از مطالعه روزمه متقاضیان از آن ها برای دادن یک آزمون یا مصاحبه کاری دعوت می کنند و بعد افرادی که از پس آن آزمون یا مصاحبه بر بیایند را استخدام می کنند . از آن طرف در بعضی از مواقع ویزای کار عمان برای یک سری شغل های موقت به صورت 4 ماهه ، 6 ماهه و 9 ماهه نیز صادر می شود .

 

ویزای کار عمان ، زیما سفر

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار عمان

 

شما برای اینکه بتوانید ویزای کار عمان را دریافت کنید و در نتیجه برای کار به عمان مهاجرت کنید ، به یک سری مدارک نیاز دارید که اولین آن فرم تکمیل شده درخواست ویزای کار عمان است که باید آن را به صورت الکترونیکی و به زبان عربی یا انگلیسی پر کنید . گذشته از این ، باید عکس 3*4 ، فتوکپی پاسپورت ، فتوکپی مجوز کار در عمان و همین طور نامه تاییدیه از سازمان وزارت کار عمان را نیز آماده داشته باشید .

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار عمان ، زیما سفر

 

وضعیت بازار کار عمان

 

برای اینکه بتوانید تصمیم بهتری بر ای مهاجرت به عمان برای کار بگیرید ، بهتر است که کمی درباره وضعیت بازار کار عمان و نرخ بیکاری در این کشور اطلاعات کسب کنید . تنها در این صورت است که می توانید ارزیابی دقیقی از فرصت های شغلی موجود در عمان داشته باشید . با استفاده از آمار و ارقامی که در این زمینه موجود هستند ، می توانیم بگوییم که نرخ بیکاری در عمان در حدود 3 درصد گزارش شده است که اصلا درصد بالایی نیست . اما مساله این است که تقریبا نیمی از جمعیت عمان را مهاجرین تشکیل داده اند که بیشترشان از کشورهای عربی مثل مصر و عربستان سعودی راهی عمان شده اند تا کار پیدا کنند و در این کشور ماندگار شوند .  با این حساب باید بگوییم که نیاز عمان به نیروی کار خارجی در سال های اخیر کمتر شده است و این به خاطر زیاد بودن تعداد مهاجرین عمان از کشورهای مختلف است . به همین خاطر در چند سال اخیر پیدا کردن کار در عمان و در نتیجه اخذ ویزای کار عمان از قبل سخت تر شده است . با این اوصاف شاید پیدا کردن کار در عمان برای شما هم سخت باشد . البته نشدنی نیست ، اما کار خیلی آسانی هم محسوب نمی شود .

 

وضعیت بازار کار عمان ، زیما سفر

 

پیدا کردن شغل در عمان

 

همان طور که گفته شد ، شما در صورتی می توانید ویزای کار عمان را دریافت کنید که پیشنهاد شغلی در این کشور داشته باشید . حالا سوال اینجاست که شانس چه کسانی برای پیدا کردن شغل و دریافت پیشنهاد شغلی از شرکت های عمان بیشتر است ؟ شما در صورتی می توانید به پیدا کردن شغل در عمان امیدوار باشید که مدرک تحصیلی خوبی داشته باشید ، تجربه کاری داشته باشید ، مهارت هایتان در حوزه شغلی خودتان زیاد باشند و از طرفی شغلتان در عمان به کار بیاید و کارفرماهای عمانی به شغل شما نیاز داشته باشند . این را هم بگوییم که اگر همه این شرایط را با هم داشته باشید ، باز هم شاید حقوق خیلی بالایی را نتوانید از کارفرماهای عمانی به عنوان یک نیروی خارجی دریافت کنید . این بدین معنی است که شاید با مهارت هایی که شما دارید ، بتوانید شغل بهتری در کشورهای دیگر دنیا نظیر کشورهای اروپایی ، کانادا یا استرالیا پیدا کنید . البته مسلم است که اخذ ویزای کار چنین کشورهایی سختی های خاص خودش را هم دارد و شاید مهاجرت به آن ها برای هر کسی ممکن نباشد . اما به هر حال خوب است که شما درباره همه این موارد تحقیق کنید و قبل از اینکه برای کار راهی عمان شوید ، همه این مسائل را ارزیابی کنید تا بتوانید تصمیم بهتری برای خودتان و آینده تان بگیرید . برای رزرو تور ارزان عمان می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید .

 

پیدا کردن شغل در عمان ، زیما سفر

۱۳ تیر ۱۴۰۰

نظرات کاربران