۰۲۱۷۴۶۳۴
فاصله جیپور تا دهلی و آگرا

فاصله جیپور تا دهلی و آگرا

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

فاصله جیپور تا دهلی و آگرا

 

بیشتر تورهای هند با عنوان تورهای مثلث طلایی هند و به قصد بازدید از هر سه شهر زیبای جیپور ، دهلی و آگرا برگزار می شوند . همین باعث شده که این سوال برای توریستان هند پیش بیاید که فاصله این سه شهر از هم چقدر است و چقدر باید در مسیر باشند تا بتوانند از یکی از این سه شهر به آن یکی برسند . در ادامه ما در زیما سفر می خواهیم این موضوع را با هم بررسی کنیم و درباره فاصله جیپور تا دهلی و آگرا و همین طور روش های تردد بین آن ها با هم صحبت کنیم .

 

فاصله جیپور تا دهلی و آگرا ، زیما سفر

 

دهلی ، آگرا و جیپور کجای هند هستند ؟

 

دهلی ، آگرا و جیپور که در کل دنیا به عنوان محبوب ترین و دیدنی ترین شهرهای هند شناخته می شوند ، سه شهر زیبا هستند که در شمال کشور وسیع هند قرار گرفته اند . این سه شهر زیبا از این جهت بین توریستان محبوبیت پیدا کرده اند که اولا شهرهای بزرگی هستند ، دوما اماکن تاریخی متعددی را در خود جای داده اند و سوما اینکه هر کدامشان پر از جاذبه های گردشگری و بازارهای جذاب هستند ، معماری خاص خودشان را دارند ، نقش مهمی در تاریخ و فرهنگ هند داشته اند و بازدید از آن ها می تواند فرصتی برای توریستان فراهم کند تا در طول یک سفر به خوبی با کشور دیدنی هند آشنا شوند و با عمق بیشتری فرهنگ مردم این کشور و زیبایی های آن را درک کنند .

 

دهلی ، آگرا و جیپور کجای هند هستند ، زیما سفر

 

دهلی ، آگرا و جیپور چه جاهای دیدنی دارند ؟

 

جاذبه های گردشگری متعدد و متنوعی در هر کدام از سه شهر دهلی ، آگرا و جیپور قرار گرفته اند . اما از میان همه جاذبه های توریستی این سه شهر، بعضی از اماکن دیدنی محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند و خودشان به عاملی برای جذب توریست به هند تبدیل شده اند . مثلا بنای تاج محل که تقریبا همه مردم دنیا آن را می شناسند ، در شهر آگرا قرار گرفته است و می توان عنوان محبوب ترین جای دیدنی آگرا را به آن داد . از آن طرف بنایی مثل قصر هوامحل که مسلما عکس هایش را بارها و بارها دیده اید و همین طور کاخ شهر که زیباییش تحسین برانگیز است ، در شهر جیپور ملقب به شهر صورتی هند واقع شده اند . دهلی نیز که به عنوان پایتخت هند هم از نظر تنوع اماکن دیدنی و هم از نظر تنوع اماکن تفریحی در کشورهای مختلف دنیا شهرت بسیار زیادی دارد و خیلی از توریستان دنیا دوست دارند که برای یک بار هم که شده ، تجربه بازدید از قلعه سرخ دهلی ، تجربه قدم زدن در بازارهای سنتی دهلی و همین طور تجربه دیدن دهلی نو که بخش مدرن تر و جدیدتر دهلی است را کسب کنند . پس با این حساب بهتر است که شما هم که می خواهید به هند سفر کنید ، ترتیبی بدهید که از این سه شهر با هم در طول سفرتان دیدن کنید . اما سوال این است که این سه شهر چقدر با هم فاصله دارند ؟ در ادامه برایتان توضیح می دهیم .

 

دهلی ، آگرا و جیپور چه جاهای دیدنی دارند ، زیما سفر

 

فاصله جیپور از دهلی چقدر است ؟

 

فاصله جیپور از دهلی 261 کیلومتر است و مسافران می توانند به راحتی فاصله این دو شهر زیبای هند را به وسیله تاکسی ، اتوبوس یا قطار و ظرف مدت 5 تا 6 ساعت طی کنند . البته اگر کسی حوصله سفر زمینی یا ریلی را نداشته باشد ، می تواند با هواپیما ظرف مدت 55 دقیقه خودش را از جیپور به دهلی برساند و یا مسیر بالعکس را طی کند .

 

فاصله جیپور از دهلی چقدر است ، زیما سفر

 

فاصله جیپور از آگرا چقدر است ؟

 

شهر جیپور حدود 263 کیلومتر از آگرا فاصله دارد و با این حساب می توان گفت که تقریبا فاصله جیپور از آگرا برابر با فاصله جیپور از دهلی است . اگر کسی بخواهد از جیپور به آگرا برود ، باید این مسیر 263 کیلومتری را با اتوبوس ، قطار، ماشین شخصی ، تاکسی و یا هواپیما طی کند . اگر کسی بخواهد از راه زمینی از جیپور به آگرا برود ، می تواند ظرف مدت 4 تا 6 ساعت از جیپور به آگرا برسد .  

 

فاصله جیپور از آگرا چقدر است ، زیما سفر

 

فاصله دهلی از آگرا چقدر است ؟

 

شهر زیبای دهلی که پایتخت هند است ، از شهر محبوب آگرا که تاج محل را در خود جای داده است ، 221 کیلومتر فاصله دارد . اگر شما بخواهید از دهلی به آگرا یا از آگرا به دهلی سفر کنید ، می توانید انتظار این را داشته باشید که بسته به روشی که برای سفر انتخاب می کنید ، ظرف مدت 4 تا 5 ساعت به مقصد برسید . همان طور که دیدید سه شهر دهلی آگرا جیپور فاصله کمی از هم دارند و شما به راحتی می توانید فاصله بین آن ها را طی کنید. مطمئن باشید که واقعا ارزشش را دارد که دو بار فاصله 200 تا 300 کیلومتری را طی کنید و در ازایش این شانس را پیدا کنید که از جاذبه های گردشگری هر سه این شهرهای جذاب و دوست داشتنی بازدید کنید . برای رزرو تور ارزان هند می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید.

 

فاصله دهلی از آگرا چقدر است ، زیما سفر

۱۶ تیر ۱۴۰۰

نظرات کاربران