۰۲۱۷۴۶۳۴
تور جزیره کیش - قسمت دوم

تور جزیره کیش - قسمت دوم

تور کیش و جاذبه های اصلی گردشگری 

درخدمت شما عزیزان هستیم با مقاله دوم تور کیش ، تور جزیره کیش

همراه ما باشید تا با جاذبه هی اصلی تور کیش آشنا شوید.

وقتی نام سواحل خلیج فارس مانند دبی می آید، اولین چیزی که به ذهن می آید، آسمان خراش های بلند، هتل های گرانقیمت و لوکس، سواحل با شن های طلایی، مردم عرب با لباس های سنتی و اتومبیل های لوکس است، و هیچ کس درباره ی درجه حرارت بالایی که شما را مثل ماهی کباب می کند صحبت نمی کند.

توجه داشته باشید که تنها ۶۰ سال پیش هیچ یک از اینها در دبی امروزی نبود و جای آنها فقط چادرهای قبیله ای و شتر وجود داشت؛ اما اگر فکر می کنید کیش هم چنین جایی است، کاملا اشتباه می کنید.

هیچ آسمان خراش و یا اتومبیل لوکسی در کیش نیست، حتی آزادی پوشش هرنوع لباسی، مخصوصا برای زنان نیز وجود ندارد. اما سواحل شنی طلایی خالص، باغ های گرمسیری، هوای گرم، حمام آفتاب و هر چیزی که برای یک استراحت خوب لازم است به اندازه ی کافی هست.

شهر زیرزمینی در کیش

یکی از جذاب ترین مکان های تاریخی برای بازدید در کیش، شهر زیرزمینی کاریز با قدمت ۲۵۰۰ ساله است. این شهر ۱۶ متر زیر سطح زمین قرار دارد و بعد از بازسازی، در آن رستوران ، چایخانه و کافی شاپ، گالری های هنری و آمفی تئاتر باز شده است. همچنین یک سیستم آبیاری زیرزمینی نیز وجود دارد که یکی از قدیمی ترین نمونه های این منطقه است.

تور کیش

بازدید از شهر باستانی در تور کیش

 یکی دیگر از مکان های تاریخی جزیره که حتما در  تور کیش  باید از آن دیدن کنید، شهر باستانی حریره، با قدمت ۸۰۰ سال و واقع در شمال جزیره است. با دیدن شکل خرابه ها می توانید خود شهر را تصور کنید؛ خرابه های حمام های عمومی با حیاط های متعدد، اتاق های تعویض لباس، اتاق های خوب و غیره. دو استخر در نتیجه حفاری ها از دل خاک بیرون آمده اند و ظاهرا قدیمی ترین حمام هایی هستند که توسط باستان شناسان ایران پیدا شده اند. با توجه به اینکه یکی از دیوارها همجوار با یکی از خانه های اشرافی است، تصور می شود این حمام، یک حمام خصوصی بوده باشد.

کشتی یونانی

در ساحل جنوب غربی جزیره، کشتی خولا اف به گل نشسته است که بیشتر با نام «کشتی یونانی» مشهور است. این کشتی در سال ۱۹۴۳ در گلاسکو، اسکاتلند ساخته شده و متعلق به شرکت های متعددی بوده است. آخرین صاحبان کشتی، یونانی بودند و از این رو به آن کشتی یونانی گفته می شود. در حال حاضر کشتی یونانی یکی از اماکن توریستی اصلی   تور کیش   به حساب می آید.

جاذبه ی گردشگری بعدی کیش، پارک دلفین و کروکودیل است که بهترین مکان برای لذت بردن از اجرای منحصر به فرد این حیوانات و صرف وقت با خانواده است. دلفین ها برای نشان دادن کارهای آکروباتیک آموزش دیده اند. از آنجایی که معمولا فرصت دیدن این پستانداران در دریا پیش نمی آید، بنابراین پارک دلفین و کروکودیل کیش، این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد.

باغ های ایرانی کیش

ایران پر از باغ های منحصر به فرد است. حتی نوع باغ های ایرانی، در سایت های میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. کیش هم پارک های بسیار زیبایی دارد که در آن می توانید از اوقات فراغت خود را در کنار طبیعت واقعی لذت ببرید. قدیمی ترین درختان جزیره در پارک درخت سبز هستند.

ساحل کیش

و البته فراموش نکنیم در مورد سواحل شنی طلایی صحبت کنیم. سواحل بسیار تمیز هستند، البته اگر مردم آنها را تمیز نگه دارند. آب بعد از ظهرها عالی است و همانطور که در بالا گفتیم تمیز خالص است. مرجان ها زندگی زیردریایی شگفت انگیزی و شرایط مناسبی برای غواصان برای کشف آن فراهم می کنند. می توانید با انواع مختلف فعالیت های آبی مانند غواصی، اسکی روی آب، پاراسیلینگ و غیره سرگرم شوید.

یکی دیگر از جاذبه های توریستی، که باید توجه ویژه ای به آن کنید، پارک اقیانوس است. این پارک تنها پارک آبی در فضای باز در سواحل کیش است. آب این پارک کاملا تمیز و با استانداردهای بهداشتی بالا نگهداری می شود؛ دمای آب نیز مناسب است. یک پارک آبی روباز فوق العاده زیبا. مطمئن باشید از گذران وقت در این پارک پشیمان نخواهید شد.

جزیره کیش به خاطر سواحلی نیز مشهور است. یکی از بهترین و آرام ترین سواحل، ساحل مریم است. یک استراحت گردشگری، با امکانات فراوان برای لذت بردن از تعطیلات شما در جزیره کیش. کیش سواحل شنی زیادی برای پیاده وری دارد.

همراه ما باشید تا در مقاله بعدی به بررسی تفاوت های بیشتر بپردازیم

زیما سفر پارس مجری تور کیش ارزان ، تور کیش لحظه آخری و  تور کیش   با کیفیت مناسب و خدمات متنوع در خدمت شما عزیزان است.

۲۴ خرداد ۱۳۹۷