۰۲۱۷۴۶۳۴
بلغارستان چگونه کشوری است ؟

بلغارستان چگونه کشوری است ؟

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

بلغارستان چگونه کشوری است؟

 

بلغارستان چطور کشوری است ؟ شهرهای مهم بلغارستان کدام ها هستند ؟ آب و هوای بلغارستان به چه شکل است ؟ اقتصاد بلغارستان در چه وضعیتی است ؟ بلغارستان چه مردمی دارد ؟ غذاهای بلغارستان چگونه هستند ؟ بلغارستان برای سفر ، تحصیل ، کار و مهاجرت چه شرایطی دارد ؟ این ها بخشی از سوالاتی هستند که ما در این مطلب آن ها را بررسی می کنیم . با ما در زیما سفر همراه باشید.

 

بلغارستان چگونه کشوری است ، زیما سفر

 

درباره بلغارستان

 

بلغارستان کشوری در شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپاست که شهرهای دیدنی متعددی دارد . در این کشور 1 شهر با جمعیت بالای 1 میلیون نفر، 5 شهر با جمعیت بین 100 هزار نفر تا 1 میلیون نفر و 27 شهر با جمعیت بین 10 هزار نفر تا 100 هزار نفر است . در میان شهرهای بلغارستان ، شهر صوفیه از بقیه بزرگتر است و اتفاقا به عنوان پایتخت بلغارستان شناخته می شود. بیشترین جذابیت بلغارستان به این است که ترکیب دنیای جدید و دنیای قدیمی و تاریخی در آن به زیبایی احساس می شود و با وجود سواحل ، اماکن دیدنی و جاذبه های طبیعی کشور بسیار دیدنی و شگفت انگیزی است . ضمنا بلغارستان را به عنوان یکی از ارزانترین کشورهای توریستی اروپا می شناسند و سفر به آن هم مقرون به صرفه و هم جذاب است .

 

درباره بلغارستان ، زیما سفر

 

آب و هوای بلغارستان

 

بلغارستان تابستان های بسیار گرم و زمستان های طولانی و سردی را تجربه می کند و فصل هایش کاملا با هم متفاوت هستند . دمای هوای روز در بلغارستان در طول زمستان بین 0 تا 5 درجه سانتیگراد و در فصل تابستان بین 25 تا 30 درجه سانتیگراد است . لازم به ذکر است که هوای قسمت های جنوبی بلغارستان گرم تر و هوای قسمت های کوهستانی واقع در بخش شمالی و شرقی بلغارستان خنک تر است . به گونه ای که شهرهای قسمت های شمالی و شرقی بلغارستان ، حتی در فصل تابستان نیز هوای معتدلی دارند و در طول شب هوای خنکی را تجربه می کنند . این را هم بگوییم که بارش باران در مناطق کوهستانی بلغارستان از مناطق ساحلی این کشور بیشتر است و اصولا عمده بارش های باران در بلغارستان در فصل تابستان اتفاق می افتد .

 

آب و هوای بلغارستان ، زیما سفر

 

ارز بلغارستان

 

نام ارز بلغارستان لو است . هر لو بلغارستان تقریبا به اندازه 0.6 یک دلار ارزش دارد و خودش به 100 استوتینکی تقسیم می شود . نکته جالب اینجاست که با اینکه بلغارستان یکی از اعضای اتحادیه اروپاست ، اما یورو را به عنوان پول رسمی خودش قبول نکرده است .

 

ارز بلغارستان ، زیما سفر

 

اقتصاد بلغارستان

 

اقتصاد بلغارستان در حدود 20 سال اخیر رشد 416 درصدی را تجربه کرده است و یک کشور در حال توسعه محسوب می شود . اما خوب است این را هم بدانید که بلغارستان به عنوان فقیرترین کشور اتحادیه اروپا شناخته می شود و اگر شما اقتصاد آن را با کشورهای پیشرفته ای مثل آلمان و فرانسه مقایسه کنید ، می بینید که این کشور اقتصاد به نسبت ضعیف تری دارد .

 

اقتصاد بلغارستان ، زیما سفر

 

امنیت بلغارستان

 

بلغارستان کشور بسیار امنی است و شما می توانید با خیال راحت به آن سفر کنید و یا در آن زندگی کنید و به کار یا تحصیل بپردازید . چرا که نرخ جرم و جنایات در این کشور به شدت پایین است و مردمانش مهربان و صمیمی هستند . این یعنی شما می توانید بدون نگرانی و به دور از هیاهوهای منفی ، روزهای خوشی را در بلغارستان سپری کنید .

 

امنیت بلغارستان ، زیما سفر

 

غذاهای بلغارستان

 

شما در غذاهای سنتی بلغارستان می توانید تاثیر مستقیم غذاهای یونانی و ترکیه ای را مشاهده کنید . با این اوصاف باید بگوییم که غذاهای بلغارستانی با ذائقه ما ایرانیان جور هستند و مسلما شما هم عاشق طعم بی نظیر غذاهای این کشور می شوید . سالاد شوپسکا که با خیار، گوجه و پنیر فتا درست می شود و همین طور کاوارما که یک نوع خورشت تند خوک است و البته گووچ که یک نوع خوراک گوشت ، فلفل و بادمجان است ، از محبوب ترین غذاهای محلی بلغارستان به حساب می آیند .

 

غذاهای بلغارستان ، زیما سفر

 

بلغارستان برای سفر

 

بلغارستان با مجموعه جاهای دیدنی و امکانات تفریحی که دارد ، به عنوان یک مقصد گردشگری ایده آل در اروپا شناخته می شود . این کشور هر آنچه که ممکن است شما از یک مقصد گردشگری جذاب انتظار داشته باشید را در خود جای داده است . اولا اینکه این کشور سواحل زیبایی دارد ، دوما اینکه پیست های اسکی آن درجه یک هستند ، سوما اینکه اماکن تاریخی ارزشمند و صومعه ها و کلیساهای زیبایی را در خود جای داده است ، چهارما اینکه طبیعت زیبایی دارد و در آخر اینکه کشور ارزانی برای سفر است . از همه این ها جذاب تر اینکه بلغارستان محیط مفرحی دارد و فستیوال هایش بسیار هیجان انگیز و جذاب هستند .

 

بلغارستان برای سفر ، زیما سفر

 

بلغارستان برای زندگی

 

بلغارستان به چند دلیل مختلف کشور خوبی برای زندگی محسوب می شود . اصولا کسانی که به بلغارستان مهاجرت می کنند ، از آب و هوای این کشور، امنیت آن ، مردمان آن ، قیمت های مناسب زندگی در بلغارستان ، حال و هوای این کشور و همین طور مهاجرپذیری آن راضی هستند . ضمن اینکه فرصت های شغلی در بلغارستان در حال بیشتر شدن هستند و با این اوصاف می توان گفت که بلغارستان مزایای زیادی برای مهاجرت دارد . البته توصیه ما به شما این است که قبل از اینکه به بلغارستان مهاجرت کنید ، به فکر پیدا کردن یک شغل خوب با درآمد مناسب در این کشور باشید .

 

بلغارستان برای زندگی ، زیما سفر

 

بلغارستان برای تحصیل

 

از آنجایی که بلغارستان دانشگاه های خوبی مثل دانشگاه صوفیه را در خود جای داده است و از آنجایی که امنیت این کشور برای تحصیل زیاد است و همین طور به این خاطر که شهریه دانشگاه های بلغارستان مناسب است،  می توانیم بگوییم که بلغارستان کشور خوبی برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی محسوب می شود . برای رزرو تور ارزان بلغارستان می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید .

 

بلغارستان برای تحصیل ، زیما سفر

۱۸ مرداد ۱۴۰۰

نظرات کاربران