۰۲۱۷۴۶۳۴
همه چیز درباره زندگی در ازمیر

همه چیز درباره زندگی در ازمیر

امتیار دهید:

۴.۸ از ۱۵۰۰ امتیاز

همه چیز درباره زندگی در ازمیر

 

ازمیر که شهر بسیار مدرن ، زیبا ، بزرگ و مجهزی است ، این روزها به یکی از محبوب ترین شهرهای ترکیه بین مهاجرین و علی الخصوص مهاجرین ایرانی تبدیل شده است . ما در زیما سفر می خواهیم درباره واقعیت های زندگی در ازمیر صحبت کنیم . می خواهیم بدانیم که ازمیر کجای ترکیه است ، چه ویژگی هایی دارد ، چه جور شهری است و زندگی در ازمیر چه تجربه ای را برای مهاجران به ارمغان می آورد .

 

همه چیز درباره زندگی در ازمیر ، زیما سفر

 

ازمیر کجای ترکیه است ؟

 

ازمیر نام یک استان بزرگ در ساحل غربی ترکیه است که اتفاقا یک شهر به نام ازمیر در آن قرار گرفته است که دومین شهر بزرگ ترکیه است . اگر شهرهای حومه و روستاهای اطراف ازمیر را در نظر نگیریم ، خود شهر ازمیر یازده منطقه دارد . جالب است بدانید که بیشتر این مناطق زمانی یک روستای کوچک بوده اند . اما کم کم با هم ادغام شده اند و شهر زیبای ازمیر را تشکیل داده اند . همین مساله باعث شده که هر کدام از مناطق ازمیر حال و هوای مخصوص به خودشان را داشته باشند و تجربه اقامت در هر یک تا حد زیادی با دیگری متفاوت باشد .

 

ازمیر کجای ترکیه است ، زیما سفر

 

ازمیر چه جور مردمانی دارد ؟

 

در ازمیر حدودا 3 میلیون نفر زندگی می کنند که بیشترشان هم مسلمان هستند . این روزها مهاجرین زیادی نیز در ازمیر زندگی می کنند که بعضی هایشان ایرانی و بعضی هایشان اهل کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی هستند . مساله دیگر اینکه در این شهر مخصوصا در فصل تابستان تعداد توریستان زیاد است و این مساله باعث می شود که حال و هوای ازمیر در فصل تابستان کمی با فصل های دیگر متفاوت شود . این شهر دانشگاه های خوبی هم دارد و به تبع آن یک جمعیت جوان که بعضی هایشان اهل شهرهای دیگر ترکیه و همین طور دیگر شهرها هستند ، در ازمیر به چشم می خورد . در کل می توان گفت که در ازمیر مردم به صورت آزادانه زندگی می کنند و مردمان آن فکر بازتری از خیلی دیگر از شهرهای ترکیه دارند .

 

ازمیر چه جور مردمانی دارد ، زیما سفر

 

زندگی در ازمیر چه مزایایی دارد ؟

 

مهاجرت به ازمیر به عنوان یک ایرانی این مزیت را دارد که مهاجران می توانند هر وقت که دلتنگ شهر و دیارشان و همین طور اعضای خانواده و دوستانشان شدند ، با یک هزینه کم و بدون دردسر به ایران بیایند و دوباره به ازمیر برگردند . مزیت دیگر اینکه مهاجران ایرانی در ازمیر و همین طور دیگر شهرهای ترکیه کمتر با شوک فرهنگی رو به رو نمی شوند . دلیل این مساله این است که به هر حال فرهنگ مردم ترکیه به نسبت کشورهای دیگر، شباهت بیشتری با فرهنگ مردمان ما دارد . از این ها که بگذریم ، مزیت اصلی زندگی در ازمیر به این است که اولا شرایط تجارت در آن خیلی خوب است و اگر کسی هوش اقتصادی داشته باشد ، می تواند با کمی تلاش زندگی خوبی در این شهر برای خودش دست و پا کند . همچنین کسانی که در حوزه گردشگری کار می کنند ، می توانند درآمد خوبی در ازمیر داشته باشند که البته بیشتر محدود به فصل تابستان می شود .

 

زندگی در ازمیر چه مزایایی دارد ، زیما سفر

 

زندگی در ازمیر چه معایبی دارد ؟

 

موردی که تا حد زیادی کار مهاجرین را برای زندگی در ازمیر سخت می کند ، این است که مردم شهرهای ترکیه بر روی زبان خودشان حساسیت خیلی زیادی دارند . همین مساله باعث می شود که اگر کسی زبان ترکیه ای را خوب بلد نباشد ، اولا زندگی در این شهر و ارتباط گرفتن با مردم برایش سخت می شود و دوما و مهمتر از آن ، اینکه کار کردن در ازمیر برایش دشوارمی شود . البته مشخص است که اگر کسی همت لازم را داشته باشد ، به راحتی می تواند زبان ترکیه ای را یاد بگیرد و ضمنا معمولا ترک زبانان کشورمان ، مشکلی از بابت زندگی در ازمیر ندارند .

 

زندگی در ازمیر چه معایبی دارد ، زیما سفر

 

هزینه زندگی در ازمیر چقدر است ؟

 

هزینه زندگی در ازمیر را متوسط می دانند . منظور از متوسط این است که هزینه زندگی در ازمیر به اندازه هزینه زندگی در شهرهای کشورهای اروپایی بالا نیست . اما با این حال شاید برای کسانی که درآمد ریالی دارند ، هزینه زندگی در ازمیر بالا باشد . با این حساب اگر شما هم سرمایه آنچنانی ندارید ، باید از همان ابتدا به فکر کار کردن در ازمیر باشید تا بتوانید درآمد لازم برای پرداخت هزینه های زندگی در ازمیر را کسب کنید . چرا که واقعیت این است که به جز هزینه لازم برای اجاره خانه ، شما به عنوان یک فرد حدودا به صورت ماهانه به 3000 تا 3500 لیره برای خرج و مخارج زندگیتان در ازمیر نیاز دارید . ضمن اینکه اگر بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ازمیر اجاره کنید ، به حدودا 2300 لیره دیگر نیز در ماه نیاز پیدا خواهید کرد . برای رزرو تور ارزان ازمیر می توانید با آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید .

 

هزینه زندگی در ازمیر چقدر است ، زیما سفر

۰۲ شهریور ۱۴۰۰

نظرات کاربران